تولد
رفتار عروس

کار و رفتاری که یک عروس فهمیده هرگز انجام نمیدهد

کد مطلب : 84492تعداد نظرات : 6 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
اغلب تازه عروس ها اشتباهات رفتاری با خانواده همسر دارند که موجب بروز اختلافاتی می شوند. برای جلوگیری از این مشکلات رفتارهای اشتباه عروس خانم ها را بدانید.

رفتارهایی که یک عروس فهمیده هرگز انجام نمیدهد

ازدواج یک وصلت بزرگ میان دو خانواده و دو فرهنگ است. زوجین بعد از زندگی مشترک باید با خانواده های یکدیگر تعامل صحیحی برقرار نمایند. برخی از تازه عروس ها تنها به روابط بین خود و همسرشان اهمیت می دهند و اشتباهات رفتاری فراوانی دارند که موجب بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات در زندگی خواهد شد. در ادامه این بخش از خانواده پلاس نمناک اشتباهات رفتاری برخی از عروس خانم های جوان را آورده ایم که به اختلافات و ناراحتی های زیادی منجر می شوند.

بی اهمیتی به والدین همسر

یکی از اشتباهات رفتاری عروس خانم های جوان نادیده گرفتن خانواده همسر و بی اعتنایی و در برخی مواقع قطع رابطه با آنها است. والدین همسرتان او را بزرگ و تربیت کرده اند و برای همسرتان اهمیت دارند، بی اعتنایی به آنها برای همسر شما دردناک است و موجب می شود نه تنها رابطه شما و همسرتان بلکه رابطه شما و خانواده او تیره و تار شود. پس اگر قصد دارید مهمانی خانوادگی ترتیب دهید، آنها را هم به جمع تان دعوت کنید و در مناسبت های مهم نادیده نگیرید.

رفتار با خانواده شوهر

سرزده رفتن به خانه والدین همسر

بسیاری از عروس خانم ها تعریفی برای رفت وآمد با خانواده همسر خود ندارند و یا خیلی دیر به دیر به خانه آنها می روند و یا هر روز به دیدار خانواده همسرشان می روند. دیدارهای مکرر، غیرضروری و بدون برنامه به اختلاف و ناراحتی زیادی منجر می شود. بهتر است بدون هماهنگی و برنامه ریزی قبلی به خانه آنها نروید و با تدبیر مناسب و بر اساس عرف و فرهنگ میزان این ارتباط ها را درست مدیریت کنید.

شوخی های نابه جا

بذله گویی و شوخ طبعی از ویژگی های پسندیده است که اگر به جا و درست باشد موجب افزایش صمیمیت می شود. اگر شوخ طبع هستید در مقابل خانواده همسر مراقب کلمات و صحبت های خود باشید و فکر نکنید هر شوخی نشان دهنده صمیمیت است. این گونه رفتارها تا زمانی که شناخت درست و کافی از شخصیت و اخلاق طرف مقابل ایجاد نشده، کار منطقی به نظر نمی رسد.

دست گرفتن گوشی در هر شرایطی

عروس خانم محترم اگر می خواهی در زمانی که خانه والدین همسر خود حضور داری دائما در فضای مجازی و گفتگو با دوستان خود باشی، چرا به دیدار آنها رفته ای. بهتر است آداب معاشرت را رعایت کنید و در زمان حضور در خانه والدین همسر گوشی خود را کنار بگذارید و کمی با آنها معاشرت و گفتگو کنید.

کار با گوشی در جمع

تعریف بیش از حد از خود و خانواده

یکی دیگر از رفتارهای نادرست تازه عروس ها مقایسه مداوم خانواده خود و خانواده همسرشان است. مثلا برخی عروس خانم ها وقتی دستپخت مادر همسر خود را می خورند، در ذهن او را با مادرشان مقایسه و از غذاها و دستور پخت مادر خود تعریف می کنند، این تعریف خوشایند خانواده همسر نیست پس کمی با سیاست رفتار کنید.

کمک نکردن

برخی عروس خانم ها از لحظه ای که به خانه والدین همسر خود می روند تا زمانی که به خانه خودشان بروند، می نشینند و کاری انجام نمی دهند. پیشنهاد می دهیم برای صمیمی شدن روابط خود در کارها به والدین همسرتان کمک کنید و پیشنهاد کمک دهید.

منعطف نبودن

بعد از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک شما عروس خانم گرامی باید رفتار بهتری داشته باشید زیرا شما رکن اصلی خانواده تان محسوب خواهید شد و فرزندانی خوب را باید تربیت کنید. حاضر جوابی در همه جا خوب نیست، هر حرفی را که می خواهید بزنید، بسنجید و منعطف باشید و همه حرف ها را کنایه تصور نکنید و به خود نگیرید.

رفتار با خانواده شوهر

رسیدگی نکردن به ظاهر

برخی عروس خانم ها به دلیل احساس صمیمیت بیش از حد با خانواده همسر به لباس های خود توجهی نمی کنند، این کار اشتباه است. بهتر است در زمان حضور در خانه خانواده همسر لباس موجه و شیک بپوشید و مرتب و تمیز باشید و از آرایش غلیظ خودداری کنید و از زیورآلات به اندازه مناسب استفاده کنید.

بها دادن به رسم و رسوم تجملاتی

برخی عروس خانم ها آن قدر به رسم و رسوم و تشریفات ازدواج و برگزاری مراسم بها می دهند و فشار اقتصادی و اضطراب روانی زیادی به همسر و خانواده او وارد می کنند. این فشارها یا به توافق نرسیدن بر سر رسومی خاص، عاملی برای ایجاد درگیری و اختلافات جدی است.

کنجکاوی بیش از حد

طبیعی است که ابتدای ازدواج و آشنایی با خانواده همسر دوست دارید بیشتر درباره آنها اطلاعات کسب کنید اما باید جلوی کنجکاوی خود را بگیرید و سوالات اضافی نپرسید. شما زمان زیادی برای آشنایی دارید پس صبر داشته باشید و کنجکاوی نکنید زیرا تاثیر منفی در روابط شما خواهد داشت.

رفتار عروس با مادر شوهر

تشکر نکردن و مغرور بودن

برخی عروس خانم ها بسیار مغرورانه رفتار می کنند و خود را بالاتر از خانواده همسر خود می دانند. این دسته از عروس ها هر کاری که خانواده همسرشان انجام می دهند را وظیفه دانسته و تشکر و سپاسگزاری نمی کنند. استفاده از چند جمله تشکرآمیز کار سختی نیست و آنها را خوشحال می کند.

غیبت کردن

یکی از اشتباهات دیگر عروس خانم ها غیبت از مادر شوهر و کل خانواده همسر است. اگر حرف هایی که پشت خانواده همسرتان می زنید، روزی فاش شود، چیزی جز شرمندگی و ایجاد اختلافات جدید برای شما ندارد پس هرگز غیبت نکنید.

کینه های دوران نامزدی

در بسیاری از مواقع عدم شناخت خانواده همسر و عروس خانم، رسم و رسومات و... موجب بروز مشکلاتی در زمان عقد و نامزدی خواهد شد. این کینه ها یکی از مهم ترین عوامل در تیرگی روابط است.

اختلافات با خانواده شوهر

قضاوت های سوگیری شده

برخی از عروس خانم ها بر حسب شنیده ها و دیده ها یا قالب های فکری و باورهای قدیمی، نگاه متعصبانه و سوگیرانه نسبت به اقوام همسرشان دارند. این ذهنیت های از پیش تعیین شده را از بین ببرید و افراد را براساس شخصیت و عملکردهایشان قضاوت کنید.

پرتوقعی

برخی عروس خانم ها توقعات زیادی از خانواده همسر خود دارند و خواهان آن هستند که خانواده همسر همیشه مطیع و فرمانبر خواسته های آنها باشند مثلا فرزندشان را نگه دارند، به فکر وضعیت مادی زندگی آنها باشند و... .پرتوقعی و انتظارات رنگارنگ بی پایان عروس از خانواده همسر یا مانعی بزرگ بر سر راه روابط سالم و مثبت است.

انتقاد های بی موقع

انتقادهای نابجا و نابخردانه یا بدکلامی از جمله رفتارهای نامطلوبی است که چون سم مهلکی عمل کرده و باعث کدورت، ناراحتی و دل چرکینی می شود. انتقادی که امیدی به پذیرش و برخورد مناسب و درست با آن نیست و حرف های خیرخواهانه بی موقع یا از سر دلخوری چه فایده ای دارد پس این حرف ها را کنار بگذارید.

کار و رفتاری که یک عروس فهمیده هرگز انجام نمیدهد

4.6196
این مطلب مفید بود ؟18016
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
6 نظر به ثبت رسیده است
نیاز نیکا1400-08-21
چرت بود واقعا دارید نسل های قدیم وعروس های توسری خوررو دوباره رواج میدید الان خانوماآگاه شدن دلیلی نداره حرف بخورن وجواب ندن
1121
مریم1400-08-21
فکر کنم شما هنوز یادت رفته که بین نسل قدیم و مدرن و جدید داریم زندگی می کنیم
من فکر نمی کنم هیچ وقت بتونیم بدون میانه روی بین نسل قدیم و جدید بتونیم به آرامش برسیم
بعدش عزیزم کجای این تو سری خوردن بود !!
145
یا الله1400-08-22
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام از سایت خوبتون مچکرم اینطور میشه گفت اگر مردم به همین چیزا عمل کنند میتونن یه خانواده رو گرم کنند و باهم مهربان باشن
واقعا مگه چی میشه یکم کوتاه بیاییم و به زندگی عادیمون برسیم یه زندگی عادی بی دردسر ولی انسانیت کنار نزاریم اینکار فقط ارزش و احترام خودمون رو بالامیبره ؟
112
نرگس1400-08-22
من موافقم با این متن همیشه تفاوت نسل ها وجود داشته همونطور که برای فرزندان خودمون ما میشیم نسل گذشته ولی نقشها تغییری نمیکنه واحترامات وتوقعات ازهم ودرایت ودرست رفتار کردن باگذر زمان معنی عوض نمیکنه البته به شرطی که بخواهیم که قبول کنیم وبپذیریم وگرنه هزار بهانه هست برای رد کردن
70
نیلووو1400-08-22
با سلام این ها که نوشتید عنوانش باید برای داماد هم ذکر میشد چون همه این رفتارها رو بعضی دامادها با خانواده زنشون دارن.پس فقط همیشه عروس ها بد و بی کلاس نیستن.
112
جانان1400-08-24
والا ما که هرکاری کردیم محبت احترام وگذشت حمالی و بشور و بساب و بپز آخرش جزپشیمونی و افسردگی و مریضی و الی واویلاهیچی واسه مون نداشت کسی که معنی محبت و احترام رو با وظیفه جایگزین می کنه و نمی فهمه که تو داری رو اصالت و انسانیت خودت رو نشون میدی هیچ جوره نمیشه باهاش کنار بیای اینو که میگم تجربه ۴۰ سال زندگیم هس کاری کردن که الان از ازدواج کردن بچه هام واهمه دارم اینایی که شما گفتین قشنگه ولی نه واسه هرکسی عزیز من ؟!
31
وبگردی