تولد
وسایل نفاشی
ممکن است یکی از سوالاتی که قبل از نقاشی محیط های داخلی و یا خارجی داشته باشید، این باشد که اسپری رنگ انتخاب بهتری است یا غلطک؟ هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند.

چه زمانی بهتر است از غلطک برای نقاشی ساختمان استفاده شود؟

ممکن است یکی از سوالاتی که قبل از نقاشی محیط های داخلی و یا خارجی داشته باشید، این باشد که اسپری رنگ انتخاب بهتری است یا غلطک؟ هرکدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند. مثلاً نقاشی ساختمان با اسپری سریع تر است امّا نیاز به زیرسازی دارد. برای نقاشی ساختمان با غلطک باید زمان بیشتری را صرف کنید امّا در عوض نیاز به زیرسازی و آماده سازی نخواهید داشت و می توانید لایۀ ضخیم تری از رنگ را روی دیوار بزنید.

به طور کلی نمی توان به این سوال پاسخی قطعی داد که اسپری رنگ گزینۀ بهتری است یا غلطک و پاسخ آن بستگی به موقعیت و علایق شما دارد.

اگر می خواهید نقاشی ساختمان خود را به متخصصان بسپارید. در قدم اول هزینه نقاشی ساختمان را از نقاشان شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر در شرق تهران زندگی می کنید و به دنبال یافتن نقاشی ساختمان در غرب تهران باشید می توانید برای تجربه انتخابی آگاهانه تر سفارش برای نقاشی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. با در نظر گرفتن امتیاز و سابقه و کارنامه متخصصان در بازار سنجاق و نظرات مشتریان قبلی ایشان، خدمات باکیفیت تر دریافت کنید.

چه زمانی بهتر است از غلطک برای نقاشی ساختمان استفاده شود؟

رنگ کردن با غلطک

1. زمانی که تجربۀ چندانی در استفاده از اسپری رنگ ندارید:

اگر تجربۀ چندانی در نقاشی ساختمان با اسپری ندارید، غلطک گزینۀ بهتری محسوب می شود زیرا امکان اشتباه در آن کمتر است. استفاده از غلطک مهارت چندانی نمی طلبد و هم چنین شما با یک بار استفاده، قادر به رنگ زدن قسمت بزرگ تری از دیوار خواهید بود. یکی دیگر از مزایای استفاده از غلطک، یک دست بودن رنگ روی دیوار است. ممکن است اسپری کردن رنگ در نگاه اول ساده به نظر برسد، امّا مشکلات مربوط به خود را دارد پس اگر هرگز از اسپری استفاده نکرده اید، غلطک گزینۀ بهتر و کم ریسک تری است.

2. برای استفاده از اسپری نیاز به دقت بیشتر و آماده سازی محیط خواهید داشت:

اگر نمی خواهید قسمتی از دیوار رنگ شود، بایستی آن قسمت را با پارچه و یا پرده بپوشانید تا هنگام استفاده از اسپری آن قسمت رنگ نگیرد. همین امر سبب می شود که پروسۀ نقاشی ساختمان با اسپری، نیاز به دقت بیشتری داشته باشد. اگر حوصلۀ این کار را ندارید، بهتر است از غلطک استفاده کنید.

3. فقط می خواهید که دیوارها را نقاشی کنید:

اگر تنها قصد نقاشی دیوارها را دارید، غلطک گزینۀ بهتری است زیرا دیگر نیازی به پوشاندن سقف نخواهید داشت و در یک جهت می توانید تمام دیوارها رنگ کنید.

4. پروسۀ کار با غلطک راحت تر خواهد بود:

تنها وسیله هایی که برای کار با غلطک نیاز دارید، غلطک، سینی رنگ و کاور غلطک خواهد بود. هم چنین هنگام استفاده از غلطک می توانید نقاشی را برای مدتی متوقف کنید و سپس دوباره آن را از سر بگیرید. این در حالی است که استفاده از اسپری یک پروژۀ بدون توقف محسوب می شود و به محض شروع کار، نمی توانید دست از آن بکشید و تا پایان نقاشی باید ادامه دهید.

5. بودجۀ چندانی در اختیار ندارید:

همیشه مقداری رنگ درون اسپری باقی خواهد ماند امّا هنگام استفاده از غلطک می توانید تا قطرات آخر رنگ را نیز استفاده کنید. آمار نشان می دهد که حدود 20 تا 50 درصد رنگ موجود در اسپری هدر می رود و روی سطح موردنظر نمی شیند. هم چنین وسایل موردنیاز هنگام کار با غلطک قیمت پایین تری دارند.

6. با غلطک می توانید روی سطوح کثیف را نیز رنگ کنید:

البته ترجیح بر این است که قبل از شروع به کار، سطح را به خوبی تمیز کنید امّا اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید سطح را تمیز کنید، غلطک می تواند روی سطوح کثیف نیز کاربرد داشته باشد. از آنجایی که رنگ از روی غلطک با ضخامت بیشتری نسبت به اسپری روی سطوح می نشنید، کثیف بودن سطح چندان به روند کار خللی وارد نمی کند. یکی از روش های ترکیبی که نقاشان حرفه ای ساختمان به کار می برند این است که ابتدا رنگ را روی دیوار اسپری و سپس از غلطک استفاده می کنند تا رنگ کاملاً به دیوار بنشیند.

چه زمانی بهتر است از اسپری برای نقاشی ساختمان استفاده شود؟

رنگ کردن با اسپری
همانطور که دیدید، دلایل متعددی برای استفاده از غلطک وجود دارد امّا این بدین معنا نیست که اسپری های رنگ کاربرد ندارند. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از اسپری های رنگ، سرعت بالای پروسه است. در ادامه با سایر مزایای اسپری رنگ آشنا می شوید.

1.وقتی درون خانه خالی است و وسیله ای وجود ندارد:

اگر هنگام ساخت و یا بازسازی خانه، محیط داخلی خالی از هرگونه وسیله ای است، به راحتی می توانید از اسپری رنگ استفاده کنید؛ بدون اینکه دغدغۀ رنگی شدن وسایل را داشته باشید. نهایتاً لازم باشد که تنها چند کلید و پریز، لوله و پنجره را بپوشانید تا رنگی نشوند. به همین دلیل اگر قصد بازسازی خانه را دارید، استفاده از اسپری توصیه می شود.

2.وقتی اطراف خانه ساخت هایی نظیر گاراژ وجود ندارد:

همانطور که گفته شد، اگر نمی خواهید قسمتی رنگ شود بایستی آن را بپوشانید. پوشاندن ساخت هایی مانند گاراژ، تراس، فضای سبز و غیره کار چندان آسانی نیست پس بهتر است تنها زمانی از اسپری برای رنگ کردن محیط خارجی خانه استفاده کنید که اطراف آن خالی باشد.

3.اسپری رنگ می تواند جزئیات را نیز رنگ کند:

رنگ کردن ساختمان

با کمک اسپری رنگ، جزئیات و تزئینات ظریف خانه را نیز می توانید رنگ کنید. از این قسمت ها می توان به گچ بری ها، کنگره ها، قرنیزها و مواردی از این دست اشاره کرد. اسپری رنگ حتی ظریف ترین قسمت ها را نیز پوشش می دهد و یک لایۀ نازک از رنگ را بر این محل ها می پاشد. برعکس، استفاده از غلطک و قلم مو سبب چکه کردن و ریزش رنگ از قسمت های ظریف می شود.

نقاشی ساختمان با سنجاق: اسپری یا غلطک؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی