بارداری و نوزاد

نوزاد باهوش
زنان در دوران بارداری می توانند با انجام چندین کار ساده سلول های مغزی فرزندشان را گسترش دهند و نوزادی باهوش و سالم را به دنیا بیاورند.
نشانه گرسنگی نوزاد

علامت جالب گرسنگی و سیر بودن نوزاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
همه فکر می کنند که اولین نشانه از گرسنگی در نوزادان گریه است در صورتی که گریه از آخرین علائم است و حتی در زمان سیری هم نواد ممکن است به گریه بیفتد.
بارداری در پاییز

بارداری در پاییز و نکاتی که لازمه بدونید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بارداری در پاییز برای خانم های باردار و جنین ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد که با رعایت نکات زیر می توانند از بروز این مشکلات جلوگیری کنند.
کنجد در بارداری

کنجد و روغن کنجد در بارداری بخوریم یا نه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دانه های کنجد و روغن کنجد سرشار از ویتامین ها و کلسیم هستند که مصرف آن ها در بارداری بسیار مفید است و موجب تقویت سیستم دفاعی بدن می شوند.
دندان در بارداری

مشکلات رایج دندان ها و لثه در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بیماری های دهان و دندان در طول دوران بارداری تأثیر زیادی روی جنین دارد و می تواند به عفونت، زایمان زودهنگام و برخی مشکلات دیگر منجر گردد.
حرکت جنین

اگر جنین تکان نخورد و حرکت نکرد چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تکان خوردن جنین یکی از لذت بخش ترین لحظه های زندگی برای مادر است در ماه های آخر جنین کمتر حرکت می خورد چون بزرگتر شده و نیاز به استراحت دارد.
شیر نخوردن نوزاد

دلیل مهم شیر نخوردن نوزادتان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در زمان به دنیا آمدن فرزند بزرگترین معضل برای مادران شیر خوردن نوزاد است، بسیاری از نوزادان شیر مادر را نمیخورند و این موضوع میتواند ناراحت کننده باشد.
خلق و خو در بارداری

دلیل تغییر خلق در بارداری و راه حل آن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از تغییرات مادران در دوران بارداری، نوسانات و تغییرات خلق و خو می باشد که برای کنار آمدن با این وضعیت راهکارهای مناسبی وجود دارد.
حرف زدن با جنین

روش تاثیرگذار حرف زدن با جنین در بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
شاید فکر کنید حرف زدن با جنین کاری بیهوده و بی تاثیر است اما بچه ها عاشق شنیدن صدای مادرشان هستند صدای شما باعث آرامش جنینتان می شود.
هویج بارداری

مصرف هویج و آب هویج در بارداری خوب است یا بد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مصرف هویج در دوران بارداری باعث تقویت استخوان بندی جنین و بهتر شکل گرفتن دندان های نوزاد می شود اما نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.
خونریزی بینی در بارداری

خونریزی بینی در بارداری خطرناکه؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در دوران بارداری تغییراتی در سیستم بدن ایجاد می شود که می تواند موجب خونریزی بینی شود، اما با استفاده از روش هایی می توان از خونریزی بینی در بارداری جلوگیری و یا آن را درمان کرد.
بارداری در پاییز

بیماری های پاییزی و خانم های باردار

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با رسیدن فصل پاییز، بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا افزایش می یابند. خانم های باردار باید در این فصل با تقویت ایمنی بدن از ابتلا به این بیماری ها پیشگیری کنند.
تنظیم خواب نوزاد

10 راهکار ساده برای تنظیم خواب نوزاد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تنظیم خواب نوزاد از مشکلاتی است که اکثر خانواده ها با آن درگیر اند ولی شما با انجام روش هایی ساده می توانید خواب کودک را تنظیم کنید.
چهار دست و پا رفتن نوزاد

فواید شگفت انگیز چهار دست و پا رفتن کودک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اولین نشانه رشد کودک و برقراری ارتباط او با دنیای اطراف چهار دست و پا رفتن است، هنگامی که نوزاد شروع به حرکت میکند در واقع برقراری تعادل را یاد میگیرد.
برنامه غذایی بارداری

برنامه غذایی کامل و دقیق دوران بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
داشتن یک برنامه غذایی مناسب و سرشار از آهن و مواد معدنی برای رشد جنین و سلامت مادر ضروری است از اینرو باید به تغذیه در دوران بارداری توجه خاصی داشته باشید.
صفحه 1 از 65