بارداری و نوزاد

آغوز
آغوز زرد یا بعضی اوقات رنگ روشنی دارد و سرشار از فواید شگفت انگیز برای نوزاد در اولین روزهای زندگی اش می باشد که در ادامه خواص بی نظیر آغوز را می خوانید.
عفونت گوش در بارداری

درمان خانگی عفونت گوش مخصوص زنان باردار

زمان مطالعه : 8 دقیقه
عفونت گوش اغلب به دلیل تجمع موم گوش ایجاد می شود و درد شدید گوش از علائم آن می باشد. برای درمان عفونت گوش در بارداری روش های خانگی موثری وجود دارد که می توانید استفاده کنید.
رنگ شیر مادر

هر رنگ از شیر مادر نشانه چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تصور همه از رنگ شیر مادر، رنگ سفید است اما برخلاف تصورتان رنگ شیر مادر می تواند متنوع باشد و هر کدام از رنگ ها علت خاص خود را دارند.
بارداری و ادویه ها

ادویه های مجاز و ممنوع در حاملگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مواد غذایی که در دوران بارداری مصرف می کنید برای سلامت جنین بسیار مهم است. از بین تمام ادویه ها برخی از آنها برای خانم های باردار مفید و برخی دیگر مضر و ممنوع می باشند.
افزایش شیر مادر

افزایش سریع شیر مادر با چند تکنیک خانگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قبل از اینکه به سراغ دارو و گیاهان بروید از روش های طبیعی برای افزایش شیر مادر استفاده کنید این روش ها شامل تحریک سینه با تکنیک های جالبی است.
بارداری و تن ماهی

عوارض مصرف زیاد تن ماهی در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خوردن تن ماهی در حاملگی برای تامین پروتئین و ویتامین دی مفید است اما مصرف بیش از حد کنسرو ماهی در بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.
پیاز در بارداری

خانم های باردار میتونن پیاز بخورن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
احتمالا برای شما هم نگرانی های در مورد تغذیه درست در بارداری وجود دارد به همین منظور باید در این دوران توجه ویژه ای به مواد غذایی مورد مصرف خود داشته باشید.
باورهای غلط بارداری

باورهایی کاملا اشتباه در مورد تغذیه بارداری

زمان مطالعه : 8 دقیقه
باورهای غلطی در بارداری وجود دارند که پایه و اساس علمی ندارد و گاهی منجر به تصمیم گیری اشتباه مادران باردار می شوند که عواقب خطرسازی برای آنها خواهند داشت.
گرفتگی بینی در بارداری

راه‌های کاملا طبیعی برای رفع گرفتگی بینی در بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خانم‌های باردار معمولا از اوایل تا اواخر بارداری دچار گرفتگی و ورم غشای مخاطی در بینی می شوند که با روش‌های خانگی و طبیعی می‌توان علائم آن را کاهش داد.
مسکن بارداری

مسکن هایی که برای زنان باردار ممنوع است

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در دوران بارداری ممکن است دچار دردهایی شوید که برای رفع آن نیاز به مصرف قرص داشته باشید اما حواستان باشد که هر مسکنی را استفاده نکنید.
تنهایی در بارداری

دلیل احساس تنهایی زنان در دوران بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلات رایج زنان در دوران بارداری، احساس تنهایی و ناراحتی است که می تواند به دلیل تغییرات هورمونی یا دلایل دیگری باشد.
سونوگرافی داپلر

دلیل انجام سونوگرافی داپلر و انواع آن را بشناسید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سونوگرافی داپلر برای تشخیص مشکلات مختلف مربوط به دوران بارداری و اندازه گیری جریان خون از بند ناف استفاده می شود و انجام آن برای همه ضرورت ندارد.
دوران نقاهت بعد از زایمان

اشتباه اکثر خانم های امروزی بعد زایمان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هیچ مادری نمیتواند ادعا کندکه دوران پس از زایمان دوران شیرینی است. وقتی خسته اید بی خواب و کلافه اید، خیلی سخت است که همواره همه کارهارادرست انجام دهید.
قطره آهن نوزاد

بهترین زمان و روش دادن قطره آهن به نوزاد

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کودکان تمام مواد مورد نیاز خورد را نمی توانند با شیر مادر تامین کنند و در این موارد برای نوزادان قطره از مکمل های ویتامینی مهم است.
پاشنه بلند در بارداری

خطرات جدی پوشیدن پاشنه بلند در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خانم هایی که عادت به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارند، در بارداری هم از این کفش ها استفاده می کنند اما باید بدانند خطراتی را برای مادر و جنین به همراه دارد.
صفحه 1 از 65