خانه داری

مراقبت از سبزه عید
سبزه عید یکی از اصلی ترین اجزاء در سفره هفت سین است. خانم های باسلیقه به کمک نکات نگهداری و رشد آن بهترین سبزه عید را در هفت سین خود قرار میدهند.
نگهداری گل و گیاه

آنچه فروشنده در مورد نگهداری گل و گیاه به شما نمی گوید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در نگهداری از گل و گیاه نکات بسیار مهم و کاربردی وجود دارد، در ادامه با نکات کاربردی و اصول صحیح نگهداری از گل و گیاه آشنا می شوید.
استفاده از عود

بوی عود برای چی خوبه، برای چی بد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عود تکه چوبی است که از درخت هایی خاص در چین و هند بریده میشود و بوی خوشی دارد؛ از زمان های دور تا به امروز از عود برای خوشبو کردن فضا استفاده میکنند.
لکه فرش

روش تمیز کردن انواع لکه از روی فرش و قالیچه

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر چیزی روی فرشتان ریخت قبل از اینکه تبدیل به لکه ای سخت شود آن را با دستمال میکروفایبر تمیز کنید اما حواستان باشد آن را پخش نکنید.
پاک کردن کنگر فرنگی

روش صحیح پاک کردن کنگر فرنگی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پاک کردن کنگر فرنگی بنظر کاری دشوار می آید در صورتی که اگر نکات ریز و درشت آن را بدانید به راحتی این کار را انجام خواهید داد.
گلهای بهاری

اصول صحیح نگهداری از گلهای بهاری

زمان مطالعه : 6 دقیقه
با رسیدن فصل بهار اغلب افراد دوست دارند از گل و گیاهان بهاری در منزل خود نگهداری کنند. لی لی صلح، ارکیده، گل بنفشه از بهترین گیاهان خانگی برای فصل بهار هستند.
آنغوزه

روش کاشت و پرورش آنغوزه ؛ گیاهی با سود بسیار بالا

زمان مطالعه : 7 دقیقه
آنغوزه یک گیاه داروییست که برای مادران پس از زایمان مفید است و خواص آنتی بیوتیک دارد همچنین ناراحتی های تنفسی و یبوست را نیز رفع و درمان می کند.
خراب شدن خیارشور

پیشنهادی برای خراب نشدن خیارشور

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر قصد نگهداری خیارشور به حجم نسبتا زیادی را داشته باشیم باید از روش های صحیح استفاده کنیم، روش هایی که برای جلوگیری از خراب شدن خیارشور بسیار مناسب هستند.
نگهداری آلوئه ورا در یخچال

ترفند نگهداری آلوئه ورا در یخچال و فریزر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آلوئه ورا را می توان هم در یخچال و هم در فریزر نگهداری کرد اما هر کدام روش های خاص خود را دارد که باعث می شود بتوان به مدت طولانی تری آن را ذخیره کرد.
براق كردن چوب مبلمان

تمیز کننده طبیعی مبلمان و لوازم چوبی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
براق کردن چوب مبلمان، زیبایی خاصی به خانه شما می دهد پس حتما با پاک کننده های طبیعی برای براق کردن مبلمان چوبی آشنا شوید.
اشتباهات شستن حمام

اشتباهات تکراری خانم های خانه دار در شستن حمام

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از خانم ها اشتباهات رایجی را در زمینه شستن حمام انجام می دهند که باعث کثیف تر شدن حمام و ایجاد آلودگی و بیماری می شود پس باید با شناخت اشتباهات از آن ها اجتناب کنند.
مراقبت از تشک تخت

تکنیک های مراقبت از تشک تخت و افزایش عمر آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر از تشک تخت خواب خود به خوبی مراقبت کنید طول عمر آن افزایش می باید و همچنین به کیفیت خواب و سلامت جسم خود کمک می کنید.
خرید سماق اصل

راهنمای خرید سماق اصل و تشخیص سماق تقلبی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای خرید سماق اصل باید به برخی مسائل به خوبی توجه کنید، با آگاهی از برخی نکات می توانید سماق اصل را از سماق تقلبی تشخیص دهید و در نتیجه سماق با کیفیتی را خریداری کنید.
تمیز کننده توالت

بمب جرم گیر و تمیز کننده توالت بسازید + دستورالعمل

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از بخش های مهم خانه داری تمیز کننده توالت و ضدعفونی شدن این بخش است که اغلب کار مشکلی است و علی رقم استفاده از محلول های شوینده قوی نتیجه دلخواه حاصل نمی شود.
روش نگهداری نان

بهترین روش نگهداری نان ساندویچ و لواش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر نوع نانی را می توان برای مدتی تازه نگاه داشت به شرطی که آن را درست و اصولی بسته بندی کرد و روش نگهداری آن را دانست.
صفحه 1 از 92