کودک

اهمیت دندان شیری
اغلب والدین به علت دائمی نبودن دندان های شیری کودک اهمیت زیادی به بهداشت آن ها نمی دهند، در حالی که دندان های شیری روی دندان های دائمی تاثیر گذار هستند.
دست بزن کودک

کودکم بچه ها رو میزنه؛ دلیل و راه حلش چیه؟

تاریخ انتشار : 11 خرداد 1402زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر شماهم کودک پرخاشگری دارید و به دنبال دلیل هستید ما برای شما دلایلی در تربیت کودکان که باعث پرخاشگری می شود را بیان کرده ایم.
شکست کودکان

روش آماده کردن کودک برای مواجه شدن با شکست

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر فرد در کودکی راه های مواجه شدن با شکست را آموزش ببیند، در آینده انسان موفق تری خواهد بود پس یادگیری درست مقابله با شکست برای کودکان بسیار حائز اهمیت است.
مادر کامل یا کافی

مادر کامل یا کافی؛ کدامش بهتر است؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در علم روانپزشکی، دو دیدگاه مختلف مادر کافی و مادر کامل وجود دارند که جهت تمایز مادرها به کار می روند. اما آیا شما اطلاعی در مورد تفاوت های این دو دارید؟
بازی با کودکان

پیشنهادی جذاب برای همبازی شدن با فرزندتان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بازی با کودکان علاوه بر این که تاثیر زیادی بر روحیه کودک میگذارد باعث می شود که کودکان خلاق و موفق تری برای آینده تربیت کنیم.
مالیدن چشم کودک

کودک با مالیدن چشمانش به شما چه میگوید؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مالیدن چشم کودک خردسال و یا نوزاد چند ماهه یکی از نشانه هایی است که بیانگر نیازی است مهم و باید والدین به آن توجه داشته باشند.
رستوران رفتن با نوزاد و کودک

چطور با کودکانمان بدون دردسر به رستوران برویم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بخاطر کودکان از رستوران رفتن منصرف نشوید و با انتخاب رستوران مناسب و زمان مناسب از رستوران رفتن با کودکتان نهایت لذت را ببرید
آموزش شنا برای کودکان

بهترین سن آموزش شنا برای کودکان + باید و نبایدها

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ورزش شنا فوایدی برای کودکان دارد و آموزش شنا به کودکان باید در زمانی مناسب اتفاق بیافتد، در ادامه از نکات ایمنی مهم، باید و نبایدها و بهترین سن آموزش شنا برای کودکان مطلع می شوید.
لمس کودکان

بچه هاتون رو بیشتر لمس کنید چون...

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هرگز از لمس و نوازش کودک خود غافل نشوید! لمس کردن کودکان علاوه بر اینکه باعث افزایش عشق میان کودکان و والدین آن ها می شود برای رشد ذهنی آن ها بسیار موثر است.
تک فرزندی

دردسرهای که تک فرزندی به همراه دارد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
خانواده های امروزه به تک فرزندی رو آورده اند و برای این کار خود دلایل متنوعی دارند در صورتی که این تک فرزندی می تواند آسیب بزرگی به کودک بزند.
رازهای تربیت کودک

آنچه باید همیشه از فرزندتان مخفی کنید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی از والدین نادانسته حرفهایی می زنند که اثرات بسیار بدی در تربیت کودک دارد، آنچه که نباید به فرزندتان بگویید شاید حرفهایی است که شما مدام تکرارشان می کنید.
آموزش شنا به کودک

نکته ای مهم درباره سن آموزش شنا به کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آموزش شنا به کودکان باید در زمانی اتفاق بیافتد که کودک آمادگی و علاقه خود را نسبت به شنا کردن نشان دهد پس باید والدین سن مناسب برای آموزش شنابه کودک را بدانند.
الگوی فرزند

دوست داری بهترین الگوی فرزندت، تو باشی؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
همه پدر مادر ها دوست دارند فرزندشان را به نحو احسن تربیت کنند اما نمیدانند چگونه الگوی خوبی باشند، اگر میخواهید الگو کودکتان باشید باید نکاتی را رعایت کنید.
کودک بد اخلاق

اگر کودک شما هم روی اعصابتان است بخوانید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هم کودکان در سنین مختلف رفتارهایی را انجام می دهند که روی اعصاب والدین است برای تربیت این کودکان بد اخلاق و بد عنق باید با حفظ خونسردی خود رفتارهای مناسبی داشته باشید.
فواید قصه گویی برای کودکان

به دلایلی مهم برای کودکتان داستان بخوانید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قصه گویی برای کودکان فواید زیادی دارد و تاثیرات فوق العاده ای در تقویت حافظه و یادگیری کودک می گذارد پس با روشی صحیح به قصه گویی برای فرزندانتان بپردازید.
صفحه 1 از 87