دهان و دندان

درد دندان عقل
دندان عقل در انتهای دهان رشد میکند و اغلب برای افراد با درد و رنج هایی بسیار همراه است. البته برخی نیز با دندان عقل خود هیچ مشکلی ندارند.
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی مناسب چه کسانی است ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین نوع خاصی از ارتودنسی است که در این فرایند می توان با استفاده از آن ناهنجاری های دندانی را رفع نمود.
آسیب استرس به دندان

استرس با دهان و دندان چه ها که نمیکند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
استرس، علاوه بر مشکلات روحی مشکلات جسمی زیادی برای انسان بوجود می آورد و یکی از بارز ترین این مشکلات مشکلات دهان و دندان است.
بریس ارتودنسی

معرفی انواع بریس های دندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بریس ها انواع متوعی دارند که شامل بریس های فلزی، بریس های سرامیکی، بریس های لینگوال ، بریس های شفاف یا نامرئی و بریس های دیمون و ... می باشند.
درد ارتودنسی

تکنیک کاهش درد فک و دندان بعد ارتودنسی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بعد از ارتودنسی دندان ها امکان درد فک و دندان ها وجود دارد که این موضوع باعث نگرانی اغلب افراد از ارتودنسی می شود، اما روش های خانگی مناسبی برای تسکین درد دندان ها بعد ارتودنسی وجود دارد.
مراقبت از دندان

چیزی که دندون پزشکا هرگز به دندوناشون نمیزنن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همه انسانها در زندگی روزمره خود کارهایی انجام می دهند که ممکن است به سلامت دندان ها آسیب برساند، پس بهتر است مواردی که برای دندان هایتان مضر هستند را بشناسید.
مراقبت بعد ایمپلنت

درد بعد ایمپلنت چقدر طول میکشه؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ایمپلنت یکی از روش های جایگزین دندان های خراب می باشد که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اما قبل و بعد از جراحی ایمپلنت باید چه مواردی را رعایت کرد؟
مضرات خلال دندان

مضرات خلال دندان که همین الان باید بدانید!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخی افراد بعد از غذا و یا در طول روز برای تمیز کردن دندان ها به طور مداوم از خلال دندان استفاده می کنند، در حالی که استفاده از خلال دندان مضراتی را به همراه دارد.
دندان قروچه شبانه

علائمی که ثابت می کند دندان قروچه شبانه دارید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
چگونه باید متوجه شویم که به دندان قروچه مبتلا هستیم و علائم دندان قروچه کردن شبانه چیست؟ سردرد تنها یکی از علائم دندان قروچه شبانه کودکان و بزرگسالان می باشد.
مشکلات دندان

اثر باورنکردنی مشکلات دندان روی فرم بدن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ارتباط باورنکردنی میان مشکلات دندان با فرم بدن وجود دارد، به طوری که دندان ها و حتی نحوه جویدن می تواند تاثیرات بسیاری در فرم بدن بگذارد.
زمان جرم گیری دندان

جرم گیری دندان چند بار در سال باید انجام شود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در تمیز کردن دندان علاوه بر مسواک از روش جرم گیری دندان نیز می توان استفاده کرد.اما برای سفید شدن و جلوگیری از پوسیدگی دندان چند بار در سال می توان جرم گیری انجام داد؟
قبل از دندانپزشکی

قبل دندونپزشکی هیچ وقت این قرصو نخورید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
قرص هایی که قبل از دندانپزشکی مصرف می کنید بر کیفیت خدمات دندانپزشکی تاثیر میگذارند در نتیجه قبل از انجام خدمات دندانپزشکی از مصرف این داروها بپرهیزید.
درمان جوش لثه

درمان خانگی جوش لثه از نوع ساده و چرکی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
جوش لثه به دلیل عفونت و باکتری های دهان و دندان ایجاد می شود که با روش های خانگی و طب سنتی می توان به راحتی این مشکل دهان را درمان کرد.
زرد شدن دندان

زرد شدن دندان های این افراد طبیعی است

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زرد شدن دندان ها در بزرگسالی می تواند علل مختلفی داشته باشد جالب است بدانید که مصرف مکرر برخی از مواد غذایی باعث تیرگی دندان ها خواهد شد.
سر شدن دهان

به 10 دلیل دهان سر و بی حس میشود

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کمتر اتفاق می افتد که سر شدن دهان بدون هیچ علتی رخ دهد و هایپوکالسمیا، واکنش آلرژیک، تشنج و سرطان دهان تنها چند نمونه از دلایل بی حسی و سر شدن دهان می باشد.
صفحه 1 از 26