دهان و دندان

باندینگ دندان
باندینگ دندان یکی از روش های زیبایی دندان هاست که به وسیله کامپوزیت موجب سفید شدن ، رفع لکه ها و ترک خوردگی ها و بستن فواصل بین دندان ها می شود.
ایمپلنت

ایا میشود همه دندانها ایمپلنت کرد ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایمپلنت دندان یک انتخاب عالی برای جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. به کمک ایمپلنت دندان می توان تقریبا همه نوع بی دندانی را درمان کرد و در این مقاله به بررسی کامل ایا میشود همه دندانها را ایمپلنت کرد ؟ می پردازیم.
تاثیر دندان بر زیبایی

اثر دندان ها بر زیبایی چهره

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بهداشت دهان و دندان به علت تاثیر روی سلامت بدن از اهمیت بالایی برخوردار است، همچنین دندان ها نقش مهمی در چهره دارند و ظاهر دندان ها می تواند به زیبایی چهره اضافه کند.
کامپوزیت دندان

5 راه سفید کردن کامپوزیت دندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کامپوزیت ونیر نیز یکی از روش های امروزی جهت زیباتر ساختن دندان ها می باشد که می تواند سبب سفیدی و رفع عیوب دندان ها گردد. ولیکن برخی افراد پس از نصب کامپوزیت ونیر به مرور زمان احساس می کنند که روکش کامپوزیتی دندان هایشان زرد شده است.
ارتودنسی دندان کودک

سن طلایی برای ارتودنسی دندان کودک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای اغلب افراد والدین در زمان ارتودنسی کودکان این سوال به وجود می آید که چه زمانی برای ارتودنسی دندان کودک مناسب است؟ به دلیل اینکه زمان ارتودنسی کودک بسیار حائز اهمیت می باشد.
ضدعفونی کردن مسواک

ضدعفونی کردن مسواک به روش سنتی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
میکروب ها به راحتی می توانند از طریق مسواک به دهان راه پیدا کنند، به همین دلیل باید از بهترین روش ها برای ضد عفونی کردن مسواک استفاده کنید.
علت تغییر رنگ دندان

علت تغییر رنگ دندان در افراد مختلف

زمان مطالعه : 6 دقیقه
علت تغییر رنگ دندان و رنگ زرد روی دندان اغلب به دلیل رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می باشد که باید برای جلوگیری از آن برخی نکات مهم را رعایت کنید.
درمان دندان قروچه

لیست درمان های طبیعی دندان قروچه

زمان مطالعه : 6 دقیقه
براکسیسم یا همان فشردن دندان ها روی هم می تواند به دلایل متعدد داخلی در فرد ایجاد شود ، درمان دندان قروچه را با تغذیه و نسخه های طبیعی نیز می توان انجام داد.
مسواک زدن

قبل صبحانه مسواک بزنیم یا بعد صبحانه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مهم ترین اقدامات برای حفظ سلامت دندان ها مسواک زدن روزانه است اما این کار زمان خاص خود را دارد تا به دندان های شما آسیبی وارد نشود.
بوی بد دهان کودک

آیا بیماری خاصی علت بوی بد دهان کودک شماست؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
بوی بد دهان کودک اگر در کل روز به طور مداوم وجود داشته باشد خبر از وجود بیماری به نام هالیتوسیس می دهد که باید حتما به پزشک مراجعه کنید.
متخصص ارتودنسی

فرق متخصص ارتودنسی با دندانپزشک در چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زمانی که دندان های شما به طور کامل شکل درست نداشته باشند دندانپزشک شما را به یک متخصص ارتودنسی ارجاع می دهد.
مزه فلز دهان

مزه فلز دهان ؛ علت ها و بهترین درمان ها

زمان مطالعه : 8 دقیقه
احساس مزه فلز در دهان یکی از اختلالات چشایی است و مشکلات سینوسی، مراقبت ضعیف از دندان و دهان و... از دلایل مزه فلز در دهان می باشند، مزه فلز دهان را می توان با چند روش مناسب خانگی درمان کرد.
اشتباهات نخ دندان

اشتباه اکثر ما در استفاده از نخ دندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استفاده نخ دندان از اهمیت بالایی در سلامت دندان و لثه برخوردار است اما استفاده از نخ دندان باید با روشی صحیح انجام شود وگرنه دندان ها و لثه آسیب می بینند.
فواید کلاژن

اثر عجیب کلاژن روی دندان ها!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
کلاژن به عنوان فراوان‌ترین پروتئین در بدن شناخته شده است همچنین تاثیر باورنکردنی و عجیب کلاژن بر دندان ها بسیاری را متعجب کرده است.
مراقبت دندان مصنوعی

دندان مصنوعی تاریخ مصرف دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر قصد گذاشتن دندان مصنوعی را دارید باید از برخی نکات مهم درباره دندان مصنوعی اطلاع داشته باشید، همچنین نحوه مراقبت از دندان های مصنوعی بسیار مهم است.
صفحه 1 از 26