تقلب در انتخابات

تقلب عجیب در انتخابات شهردار!

کد مطلب : 83629زمان مطالعه : 2 دقیقه
در میان کاندیداهای انتخابات شهردار، شانس پیروزی یکی از شرکت کنندگان بیشتر از بقیه بود اما دو نفر از رقبای او در اقدامی عجیب باعث از بین بردن این شانس شدند.

اقدام عجیب کاندیداهای انتخاباتی در روسیه

یکی از کاندیداهای شهرداری در سن پیترزبورگ کشور روسیه از دو نفر شکایت کرد که نه تنها نامشان را از او به تقلید دزدیده بودند، بلکه ویژگی های ظاهری خود را نیز شبیه به او کرده بودند تا رای دهندگان را گیج کنند. این سیاستمداران روسیه از نام خانوادگی کاندیدای مورد نظر سوء استفاده کردند تا بتوانند آرای او را به خودشان اختصاص دهند و نام خود را به Boris Vishnevsky تغییر دادند.

چنانچه در این بخش از گوناگون نمناک میخوانید، در واقع آنها ظاهر خود را هم با دقت و کاملاً حرفهای تغییر داده بودند و در پوستر رای دهی، این سه کاندید کنار هم ایستادند و هیچکس نمی توانست آن ها را از یکدیگر تشخیص دهد در نتیجه مردم زمانی که می خواستند رای بدهند، احتمال زیادی وجود داشت که نام آنها را اشتباه بنویسند و آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرند.

کاندیدا و سیاستمدار اصلی که به دلیل شناخته شدنش، شانس بیشتری برای پیروزی در انتخابات داشت، در مصاحبه ای اعلام کرد که:"تا بحال چنین حقه ای را تجربه نکرده بودم و در هیچ جای دنیا ندیده ام، آنها کاری کردند که جنس اصل از تقلبی شناخته نشود. "

کاندیدهای انتخاباتی

ترفندی برای فریب رای دهندگان

در واقع این تکنیک بسیار هوشمندانه ای بود که باعث شد رای ها بین این سه نفر شکسته شود و تعداد آرا فرد اصلی کاهش پیدا کند. نکته ای که بشدت عجیب بود، این است که این دو نفر اسم خود را به طور کامل تغییر داده بودند تا بتوانند نامی بسیار شبیه به سیاستمدار اصلی داشته باشند.

ظاهر فیزیکی آنها هم به شدت به هم نزدیک شده بود و شاید شما اگر این سه نفر را کنار هم می دیدید، آنها را کاملاً اشتباه می گرفتید و فقط باید از روی لباس هایی که می پوشیدند، نام آن ها را تشخیص می دادید.

اسم کار آنها کلاهبرداری یا فریب سیاسی بود اما طبق قانون روسیه، این که کاندیداها بخواهند نام و ظاهر خود را تغییر دهند، مشکلی ندارد و غیر قانونی نیست و در نتیجه کسی نمی توانست در این باره مقابل آن ها بایستد.

کاندیدای لیبرال در این باره اعلام کرد که نمی دانم هدف این افراد چیست اما مطمئن هستم که با این رفتار آنها موافقت نمی شود و این کارشان بی جواب باقی نمی ماند. او با صراحت کامل اعلام کرد که کار این دو نفر کاملاً ناحق بوده و این بی عدالتی است که آن دو بخواهند در کنار ایشان قرار بگیرند اما به هر حال نام آن ها از لیست کاندیداها حذف نشد.

کار عجیب 2 کاندید برای تقلب در انتخابات شهردار!

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی