شمع
شمع یکی از عناصر پر طرفدار در دکوراسیون داخلی است که به عنوان یک وسیله تزئینی در کنار انواع وسایل نورپردازی مدرن به کار برده می‌شود. داشتن آگاهی و علم درباره شمع‎سازی موجب می‎شود تا به عنوان یک راه کسب درآمد به کار برده شود.

آموزش ساخت شمع و کاربرد آن

از جمله هنر‌های تزئینی که افراد علاوه بر یادگیری می‌توانند از طریق آن کسب درآمد داشته باشند، شمع‌سازی است. امروزه استفاده از شمع در کنار تمامی وسایل نورپردازی مدرن توانسته است به عنوان یک المان آرامش بخش جایگاه خاصی در بین افراد پیدا کند.
شمع‌ها را می‌توان در اشکال، رنگ‌ها و رایحه‌های متنوع تولید کرده و با صرف کمترین هزینه یک وسیله تزئینی ساده و در عین حال شیک را برای استفاده در دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. درست کردن شمع از جمله شیوه‌هایی است که افراد می‌توانند با مواد اولیه کم هزینه آن را در منزل نیز تجربه کنند.

ساخت شمع و فرایند تهیه آن چیزی فراتر از ذوب کردن موم و ریختن در قالب و اضافه کردن رنگ و... است. در صورتی که قصد دارید شمع‌سازی در منزل را تجربه کنید و آن را به عنوان هدیه یا محصول تولیدی خود داشته باشید، کافی است دوره آموزش شمع‌سازی را دیده باشید تا بتوانید محصولی با رنگ، شکل و رایحه مطبوع تولید کنید.

ساخت شمع

نکات مهم درست کردن شمع

برای آنکه بتوانید شمع قابل مصرفی داشته باشید نیاز است تا قبل از ساخت شمع، مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

1.یکی از مهم‌ترین اصول شمع‌سازی، انجام تحقیق درباره این فرایند است که موجب می‌شود کار بسیار آسان و راحت انجام شود. برای این کار می‌توانید از موتور‌های جست‌وجوی متفاوت مانند گوگل استفاده کنید. به عنوان مثال درباره وسایل مورد نیاز ساخت شمع تحقیق کنید. از جمله مواردی که داشتن اطلاعات کافی از آن‌ها به شما در درست کردن شمع کمک می‌کند عبارت‌اند از:

 • نوع موم، نحوه ذوب کردن و روش کار کردن با آن
 • نوع فیتیله
 • مواد افزودنی مانند رنگ، روغن‌های معطر
 • در نظر گرفتن شکل و جنس ظرف و قالب
 • دما محیط
 • مدت زمان تولید شمع
 • تست شمع ساخته شده با هدف بررسی عیب و مشکلات آن

2.در صورتی که برای بار اول تجربه شمع‌سازی در منزل را تجربه می‌کنید بهتر است لوازم اولیه مورد نیاز را به مقدار کم و نه به صورت عمده‌ای خریداری کنید.

3.در این مرحله لازم است تا شمع‌های ساخته شده را تست کرده و مشکلات آن را بررسی کنید تا در صورت عمل نکردن صحیح، عیب‌یابی کرده و بتوانید آن را برطرف کنید.

شما می‌توانید برای انجام این کار از دوره آموزش شمع‌سازی استفاده کنید.

شمع زیبا

نحوه درست کردن شمع در منزل

شمع‌سازی در منزل می‌تواند به شیوه‌های مختلف به منظور خلق زیباترین و متنوع‌ترین شمع‌ها به کار برده شود. برای انجام این کار لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تهیه لوازم مورد نیاز شمع‌سازی مانند پارافین، اسید استئارین، رنگ شمع‌سازی، فیتیله و قالب
 2. ذوب کردن پارافین تحت حرارت غیر مستقیم با استفاده از روش بن ماری (دقت داشته باشید قبل از انجام کار، پارافین را به صورت تکه‌های خرد شده در آورده باشید)
 3. اضافه کردن رنگ شمع و اسید استئارین به پارافین ذوب شده قبل از برداشتن از روی حرارت
 4. آماده‌سازی قالب از جنس مختلف شیشه‌ای، سلیکونی، فلزی و...
 5. برش فیتیله به اندازه دو برابر قد قالب و چسباندن آن به ته ظرف با کمک چسب کاغذی یا حرارتی، ثابت کردن فیتیله در بالای قالب با کمک چوب بستنی
 6. ریختن پارافین مذاب در قالب
 7. آماده‌سازی و تزئین شمع پس از آنکه به صورت طبیعی و بدون استفاده از یخچال و فریزر خنک شد.

کلام آخر

با توجه به اینکه شمع‌سازی امروزه به عنوان یکی از کسب‌وکار‌های درآمد‌زا در بین زنان خانه دار شناخته‌شده است، آموزش شمع‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. درست کردن شمع موجب می‌شود تا افراد ضمن خلق آثار هنری و تزئینی، از آن درآمد لازم را کسب کنند. برای این کار لازم است تا اطلاعات و آگاهی لازم درباره ساخت شمع را داشته باشند.

فروشگاه شمع پرفکت با ارائه بهترین دوره آموزش شمع سازی با قیمت مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده و به درآمد مورد نیاز دست پیدا کنید.

آموزش شمع‌سازی؛ کسب و کار خانگی

520
این مطلب مفید بود ؟200
برچسب : شمع کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی