بیمه ماشین

آشنایی با مزایا و معایب بیمه بدنه

کد مطلب : 89522زمان مطالعه : 3 دقیقه
بیشتر افراد برای مدیریت هزینه‌های حوادث احتمالی خودروی خود به‌دنبال راهکار مناسبی هستند که بهترین راه‌حل آن، بیمه بدنه است. سوالی که شاید مطرح شود این است که مزایا و معایب بیمه بدنه چیست؟ با مطالعه ادامه مطلب، پاسخ سوال خود را دریافت خواهید کرد.

پرداخت خسارت خودرو؛ اصلی‌ترین مزایای بیمه  

داشتن بیمه بدنه برای خودرو هم‌چون بیمه شخص ثالث اجباری نبوده و استفاده از آن اختیاری است. درحال‌حاضر قیمت‌های مربوط به تعمیر خودرو و پرداخت خسارت ناشی از تصادف بسیار بالا است؛ بنابراین افراد برای کاهش هزینه‌های احتمالی تصادف ماشین به ماشین، آتش‌سوزی و دیگر تصادفات، از بیمه بدنه خودرو استفاده می‌کنند. اولین و مهم‌ترین مزیت بیمه بدنه این است که حتی اگر خودروی شما در تصادف مقصر بوده و آسیب دیده باشد، با داشتن بیمه بدنه، می‌توانید خسارت را از طریق بیمه‌نامه بدنه جبران کنید. 

هم‌چنین در‌صورتی‌که خطرات اصلی تحت پوشش بیمه به خودرو اعمال شود، خسارت‌های باطری و لاستیک‌ها تا 50 درصد قیمت نو، قابل پرداخت است. بیمه بدنه، خسارت‌هایی که در جریان نقل و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود را نیز پرداخت خواهد کرد. 

پوشش بیمه متنوع؛ از کاربردی‌ترین مزایای بیمه بدنه خودرو 

در ادامه مزایا و معایب بیمه بدنه باید گفت:اگر فکر می‌‌کنید بیمه بدنه خودرو فقط برای جبران خسارت‌های مالی است، در اشتباه هستید. این بیمه پوشش‌های متفاوتی را برای کاربران خود در‌نظر گرفته است. پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

1.پوشش اصلی بیمه بدنه 

  • پوشش ناشی از حادثه، آتش‌‌سوزی، تصادف
  • سرقت کلی خودرو 
  • از بین رفتن کامل خودرو
  • سقوط خودرو 

2.پوشش فرعی یا اضافی بیمه بدنه 

  • ایجاد خط‌وخش روی ماشین 
  • بیمه حوادث شخصی
  • شکستن شیشه
  • پاشیده شدن رنگ، مواد شیمیایی و اسید
  • بلایای طبیعی از قبیل سیل، زلزله و طوفان 

برای استفاده از پوشش‌های اضافه بیمه بدنه باید علاوه‌بر هزینه اصلی، هزینه هر یک از پوشش‌ها را نیز پرداخت کنید. در واقع برای استفاده از بیمه بدنه، دست بیمه شده برای انتخاب پوشش‌های کافی و مناسب برای انواع ماشین باز است. 

بیمه بدن ماشین

دریافت تخفیف؛ یکی از ویژگی‌های استفاده از بیمه بدنه 

در مورد مزایا و معایب بیمه بدنه می‌توان گفت:یکی دیگر از مزایای دریافت بیمه بدنه خودرو برخورداری از تخفیف است. در‌صورتی که افراد در یک سال اخیر خسارتی را به بیمه وارد نکرده باشند، مشمول دریافت تخفیف می‌شوند. در واقع بسیاری از شرکت‌های بیمه‌گر برای آن دسته از افرادی که در 1 الی 4 سال اخیر هیچ‌گونه خسارتی از شرکت برای بدنه خودروی خود دریافت نکرده باشند، یک تخفیف در نظر می‌گیرند. البته درصد مربوط هر سال متفاوت است؛ به‌عوان مثال اگر 4 سال خسارت بیمه بدنه از شرکت بیمه‌گر دریافت نشده باشد، تخفیف بیشتری برای افراد در‌نظر گرفته می‌شود. 

امکان انتقال؛ یکی از مزایا و شرایط بیمه بدنه خودرو 

یکی دیگر از مزایای استفاده از بیمه بدنه، امکان انتقال آن است. در واقع شما با انتقال بیمه بدنه به شخص دیگر، هنگام فروش خودرو می‌توانید پرداخت هزینه‌های بعدی را به فرد دیگری منتقل کنید. هم‌چنین تخفیف‌های بیمه بدنه که شامل حال خودروی شما می‌شود نیز قابل انتقال به شخص دیگری خواهد بود. فرد مورد‌نظر نیز حق بیمه خود هم‌چون عوارضی که به‌صورت پرداخت بدون توقف انجام می‌شود، به‌صورت غیرحضوری و اینترنتی پرداخت کند.

معایب بیمه بدنه خودرو؛ پرداخت هزینه سالانه

در مورد معایب بیمه بدنه خودرو می‌توان به پرداخت هزینه‌های سالانه آن اشاره کرد. در حقیقت شما باید به صورت سالانه هزینه مربوط به بیمه بدنه خودرو را به شرکت بیمه‌گر پرداخت کنید؛ اما ممکن است تا سالیان سال نیازی به استفاده از پوشش‌های بیمه بدنه خودرو نداشته باشید. 

بیمه کردن ماشین

پرداخت هزینه برای پوشش‌های اضافی و فرعی؛ یکی دیگر از معایب بیمه بدنه 

در ادامه شرح مزایا و معایب بیمه بدنه باید گفت:یکی از معایب بیمه بدنه خودرو پوشش‌های محدود این بیمه است. در واقع، بعضی از پوشش‌های بیمه بدنه خودرو در پوشش‌های اصلی قرار نخواهند گرفت برای استفاده از آن‌ها باید هزینه اضافه‌تری پرداخت کرد. به‌عبارتی در‌صورتی که هر فرد برای استفاده از پوشش‌های بیشتر بیمه بدنه خودرو، هر یک از پوشش‌های مد‌نظرش را به بیمه بدنه خود اضافه کند، باید هزینه مربوط به آن را به‌صورت جداگانه بپردازند. این نیز یکی از معایبی است که برای بیمه بدنه خودرو وجود دارد. 

امکان خرید بیمه بدنه مورد نظر و مقایسه قیمت‌ها از سایت آیتول 

در این مطلب به شرح مزایا و معایب بیمه بدنه پرداختیم. گرچه این بیمه معایبی دارد اما ارزش و مزیت‌های آن بسیار بیشتر است. اگر قصد خرید بیمه بدنه دارید یا می‌خواهید بیمه بدنه‌ خودرویتان را تمدید کنید، می‌توانید از سایت آیتول درخواست خریدتان را ثبت کنید. با ثبت اطلاعات خودرو خود می‌توانید مقایسه قیمت بیمه بدنه شرکت‌های مختلف بیمه را انجام داده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. 

بیمه بدنه از جمله بیمه نامه‌هایی است که شرکت‌های بیمه تخفیفات مختلفی را برای این بیمه‌نامه لحاظ می‌کنند؛ بنابراین قیمت‌های مختلف با شرایط متفاوتی را می‌توانید در سایت itoll.ir  مشاهده کنید.

آشنایی با مزایا و معایب بیمه بدنه

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی