پاک کردن لکه خون

پاک کردن لکه خون روی فرش

کد مطلب : 88844زمان مطالعه : 4 دقیقه
لکه خون یکی از ماندگار ترین لکه هاست که اگر روی فرش بریزد ممکن است نتوانید به آسانی آنرا پاک کنید. در این مطلب قصد داریم سریع ترین روش پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل را به شما عزیزان آموزش دهیم.

لکه خون روی فرش

 برای تمیز کردن فرشی که روی آن لکه خون بجا مانده است یا باید از پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید که برای سلامتی شما مضر است و ممکن است به فرشتان آسیب بزند. یا اینکه با استفاده از محلول های خانگی و مواد پاک کننده ای که میتوانید در منزل خود درست کنید روند تمیز کردن لکه خون از روی فرش را انجام دهید. 

اگر روش اصولی و صحیح پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش را ندانید برای پا کردن لکه خون از روی فرش خود دچار مشکل خواهید شد. فرشی که در اتاق پذیرایی خود پهن کردید یا فرش آشپزخانه شما هر لحظه ممکن است کثیف شود. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا آموزش اصولی و صحیح پاک کردن لکه خون از روی فرش را با روش های خانگی به شما آموزش دهیم.

پاک کردن لکه خون از روی فرش در منزل

اگر به هر دلیلی خون روی فرش شما ریخت هرچه سریعتر نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید بهتر است. برای تمیز کردن لکه خون از روی فرش اقدامات زیر را انجام دهید:

  • با قرار دادن دستمال کاغذی روی لکه و کمی فشار دادن سعی کنید مقدار خون ریخته شده روی فرش را تمیز کنید.
  • مقدار کمی مواد شوینده یا محول های خانگی شستشوی فرش را روی دستمال بریزید و لکه را به آرامی پاک کنید.
  • سپس با قرار دادن یک تشت زیر محل لکه فرش را آبکشی کنید.
  • پس از آب کشی با قرار دادن فرش روبروی باد پنکه یا آفتاب خشک کنید.

فرش شستن

مواد شوینده و محلول های خانگی برای پاک کردن لکه خون از روی فرش

شامپو فرش:یکی از بهترین مواد شوینده برای تمیز کردن و ازبین بردن لکه خون از روی سطح فرش است. با استفاده از شامپو فرش و تکه ابر میتوانید فرش خود را به آسانی تمیز کنید. اما گاهی اوقات شامپو فرش در دسترس شما نخواهد بود، پس چاره کار استفاده از محلول های خانگی برای تمیز کردن لکه خون از روی فرش است.

مایع ظرفشویی + آب گرم: برای داشتن یک محلول خانگی قوی و موثر برای پاک کردن لکه خون از روی فرش میتوانی از مایع ظرفشویی استفاده کنید. مخلوط کردن مقدار کمی مایع ظرفشویی و آب آسان ترین روش برای پاک کردن لکه خون از روی فرش است. 

سرکه سفید + آب: اگر با استفاده از مایع ظرفشویی نتوانستید لکه خون را از روی فرش پاک کنید نگران نباشید. مقداری سرکه سفید با آب مخلوط کنید و به آن کمی مایع ظرفشویی اضافه کنید. با این ترکیب میتوانید لکه های مختلف خون، آبرنگ، قهوه، چای و حتی شربت را از روی فرش خود پاک کنید.

اگر لکه خون روی فرش خشک شده بود چه کنیم؟

هنگامی که دیر متوجه کثیف شدن فرش خود شده باشید و لکه خون ریخته شده روی فرش خشک شده باشد، فرایند تمیز کردن آن مقداری سخت تر خواهد بود. 

آمونیاک + آب: یکی از روش های پاک کردن لکه خون خشک شده از رو فرش استفاده از محلول آب و آمونیاک است. زمانی از آمونیاک برای تمیز کردن لکه های مختلف استفاده میشود که لکه به مدت زیادی روی فرش مانده، خشک شده و نمیتوانید با روش های قبل آنرا از روی فرش پاک کنید. اما با توجه به سمی بودن آمونیاک استفاده از آن را پیشنهاد نمیکنیم.

الکل مالشی:  استفاده از الکل مالشی که به الکل ضد عفونی یا الکل ایزوپروپیل هم معروف است، در تمیز کردن لکه های خشک شده از روی فرش به شما کمک خواهد کرد.

فرش قابل شستشو در ماشین لباسشویی!

چقدر خوب میشد اگر میتوانستیم فرش را در ماشین لباسشویی بشوییم! به محض کثیف شدن فرش، بدون نگرانی از خراب شدن یا صرف هزینه زیاد برای شستن فرش در قالیشویی آن را در لباسشویی قرار میدادیم و میشستیم.

شاید کمتر کسی خبر داشته باشد که یک فرش ایرانی وجود دارد که قابل شستشو در ماشین لباسشویی است! فرش مدما تنها فرش قابل شستشو در ماشین لباسشویی است که از دولایه مجزا تشکیل شده و میتوانید لایه رویی که طرح فرش است را جدا کرده و در ماشین لباسشویی خود بشویید.

شستن فرش در لباسشویی

این فرش ها در ابعاد متنوع از سایز های کوچک مناسب پادری و جلوسینکی تا سایز های بزرگ 8 و 9 متری تولید میشوند. پس میتوانید از این فرش ها در تمامی قسمت های مختلف منزل خود استفاده کنید. با این ویژگی خاص به راحتی میتوانید هر زمان که فرش کثیف یا لکه شد آنرا در ماشین لباسشویی خود به راحتی بشویید.

محدودیتی در شستشوی فرش مدما نخواهید داشت، رنگ و بافت این فرش با شسته شدن خراب نمیشود. مدما 7 روز مهلت تست رایگان دارد و میتوانید در این هفت روز فرش را در منزل خود پهن کنید، حتی آنرا بشویید و اگر به هر دلیلی از آن خوشتان نیامد آنرا پس بفرستید و تمام پول خود را پس بگیرید. ارسال این فرش به سراسر ایران رایگان است!

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده فرش های قابل شستشو در ماشین لباسشویی به وبسایت فرش مدما مراجعه کنید.

پاک کردن لکه خون روی فرش

54
این مطلب مفید بود ؟40
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی