تغییر زبان گوگل
یکی از قابلیت هایی که گوگل دارد، امکان تغییر زبان گوگل توسط کاربر است که شما می توانید خیلی ساده زبان مرورگر خود را به زبان دلخواه خود در چند مرحله تغییر دهید.

چگونه زبان گوگل را تغییر دهیم؟

موتور جستجو گوگل، شناخته شده ترین موتور جستجو در سطح جهان است که نیازی به تعریف آن نیست و قطعا با این موتور جستجو به میزان کافی آشنا هستید. اما یکی از مشکلاتی که ممکن است هر یک از ما در حین استفاده از موتور جستجو گوگل به آن برخورد کنیم، این است که زبان موتور جستجو طبق خواسته ما نیست. برای مثال اگر شما با زبان انگیسی راحت هستید، شاید به زبان فارسی باشد و بلعکس. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوزی نمناک شما را با نحوه تغییر زبان گوگل (change google language) در 2 روش کاربردی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

روش اول؛ از طریق مرورگر گوگل کروم

ساده ترین و آسان ترین روش ممکن برای تغییر زبان گوگل، استفاده از تنظیمات مرورگر می باشد که شما خیلی سریع از طریق این روش می توانید نیاز خود را رفع کنید. از این رو اگر شما از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنید و تصمیم به تغییر زبان گوگل دارید، در ادامه بصورت مرحله به مرحله پیش بروید؛

1- از قسمت بالا سمت راست مرورگر گزنه 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید و سپس از لیست گزینه هایی که نمایش داده شده اند، گزینه Settings را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

2- از منو سمت چپ صفحه باز شده، فلش رو به بالا Advanced را انتخاب کنید و سپس گزینه Languages را از قسمت زیرین آن انتخاب نمائید. در قسمت سمت راست گزینه Languages را مشاهده خواهید کرد که برای تغییر زبان می توانید بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.

تغییر زبان گوگل

روش دوم؛ از طریق تنظیمات جیمیل

با استفاده از روش بالا، مشکل شما رفع خواهد شد و می توانید زبان مرورگر خود را تغییر دهید. اما یک موضوع مهم باقی می ماند که شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد. مسئله ای که ممکن است رخ دهد این است که زبان مرورگر شما، زبان دلخواه شما می باشد و اما زمانیکه ایمیل خود را در مرورگر وارد می کنید، زبان مرورگر تغییر پیدا می کند و هر کاری که انجام دهید، این مشکل پابرجا خواهد بود. اما هیچ مشکلی بدون راه حل نیست و راه حل این مشکل نیز بسیار ساده است که در ادامه بصورت مرحله به مرحله گفته شده است.

1- از منو کاربری گوشی وارد برنامه Gmail شوید که بصورت پیش فرض بر روی تمام گوشی های اندرویدی نصب شده است.

تغییر زبان گوگل

2- گزینه Settings را انتخاب نمائید.

نحوه تغییر زبان گوگل

3- آدرس ایمیلی که از قبل توسط آن وارد مرورگر شده اید را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

4- اینک از قسمت بالا باید گزینه Manage your Google account را انتخاب کنید که در تصویر ذیل مشخص می باشد.

آموزش تغییر زبان گوگل

5- کمی صبر کنید تا وارد این تنظیمات ایمیل خود شوید. از قسمت بالا گزینه Data & personalization را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

6- در این بخش کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به بخش Language برسید که در تصویر ذیل بصورت کامل مشخص شده است. این گزینه را انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

7- با انتخاب این گزینه، وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در قسمت سمت راست آن آیکون قلم برای ویرایش اطلاعات درج شده است. آنرا انتخاب کنید.

تغییر زبان گوگل

8- در این بخش می توانید زبان مدنظر خود را تغییر دهید.

تغییر زبان گوگل

آموزش تصویری 2 روش کاربردی برای تغییر زبان گوگل

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : گوگل
وبگردی