تولد
اشتباهات شغلی
شما همیشه جوان و پر نشاط نمی مانید پس بهتر است در دهه دوم زندگی خود تصمیمات عاقلانه و درست تری برای موقعیت شغلیتان بگیرید تا آینده خوبی در انتظارتان باشد.

اشتباهات زیر 30 ساله ها در مورد شغل و کار

اکنون شما جوان، فعال و پر انرژی هستید؛ اما باید به خاطر داشته باشید که همیشه اینگونه نخواهید ماند. در واقع اشتباهاتی هستند که ممکن است در این دهه مرتکب شوید و باید حواس تان را بیشتر به آن ها جمع کنید تا در آینده حسرت نخورید. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا این اشتباهات را برایتان توضیح دهیم.

باور دارید که فقط یک انتخاب شغلی برایتان وجود دارد

خیلی از افراد در این سن فکر می‌ کنند که برای انتخاب شغل فقط یک فرصت دارند، در صورتی که شما باید ذهن تان را آماده کنید و در مورد مسیر های شغلی متفاوت و انتخاب های مختلفی که پیش رو دارید، فکر کنید و هرگز طرز فکرتان را محدود نکنید. البته که اگر شغل مناسبی پیدا کردید، با جدیت آن را ادامه داده و هرگز به فکر ترکش نباشید.

اشتباهات شغلی

به چیزهایی که خوشحال تان میکند؛ فکر نمیکنید

در نهایت فقط آن چیزی اهمیت دارد که باعث خوشحالی تان می شود. اگر با شغلی که دارید احساس خوشحالی نکنید، بعد از مدتی دیگر دوست ندارید آن را انجام دهید و خسته و سرخورده می شوید، عصبانی خواهید شد و همیشه ناراحت هستید؛ بنابراین این رضایت درونی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ پس شغلی را انتخاب کنید که هم در آن مسلط باشید و هم احساس خوبی پیدا کنید.

فکر می‌ کنید که سرمایه ‌گذاری را بعداً هم می توانید انجام دهید

این طرز فکر کاملا اشتباه و غلط است. باید در مورد سرمایه گذاری اطلاعات خود را افزایش دهید. همین امروز دست به کار شوید و شروع به یادگیری کنید. سعی کنید که 50 درصد حقوق تان را صرف برطرف کردن نیاز های روزمره، 30 درصد را سرمایه گذاری برای اهداف و خواسته ها و 20 درصد را برای پس انداز کنار بگذارید.

سرمایه گذاری

از فرصت های شغلی شبکه های اجتماعی دوری میکنید

در واقع امروزه شبکه های اجتماعی یک عامل بسیار مهم در موفقیت شما است؛ بنابراین برای داشتن یک آینده خوب باید از این شبکه ها کمک بگیرید. باید با افراد مختلف در این باره مشورت کنید و کسب و کار اینترنتی تان را هم راه بیندازید و کسب درآمد کنید.

بدترین اشتباه شغلی افراد زیر 30 سال

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی