فشار کاری زیاد
فشار کاری زیاد را یک فرصت بدانید، زیرا باعث می شود که عملکرد بهتری داشته باشید و خودتان را در شرایط سخت بسنجید و شناخت بهتری نسبت به توانایی هایتان پیدا کنید.

راه حل کار در شرایطی با فشار کاری بالا

در دنیای حرفه ای امروز اکثر ما تحت فشار کار میکنیم، شرکت های خوب رفاه کارکنان را ایجاد میکنند، اما مهم است که کارکنان بدانند که چطور با فشار به خوبی کنار بیایند و سالم بمانند این همچنین کلید موفقیت حرفه ای زنان در آینده است.

همانطور که در ادامه ی این بخش از نمناک خواهیم گفت به طور کلی، فشار فوریتی است که همه ما باید در سطوح مختلف در طول حرفه ها و وظایف روزمره، تحمل کنیم؛ برای کنار آمدن با این فشار کاری بالا و برای آنکه کنترل خود را در این شرایط حفظ کنیم توصیه هایی مطرح شده است.

فشار کار زیاد

این فشار موجب بازدهی بیشتر در زمان کمتر میشود مثلا در زمینه ساخت و ساز، یکی از وظایف هماهنگ کردن صاحبان و مدیران و امضا برگه قرار داد است، قراردادهایی که با فروشندگان اجرا میشود،تهیه مصالح و اتمام پروژه سختی این کار است.

در هر نقشی و در هر سطح، ممکن است برنامه های مهمی و مهلت محدودی برای بودجه و انجام کار وجود داشته باشد، که کیفیت و رضایت مشتری را به خطر می اندازد داشته باشید.

رفتار کاری

در هر شرایطی باید به این نکته توجه داشته باشید که چگونه به بهترین شکل ممکن و در عین حفظ آرامش و سلامت خود، به کارتان ادامه داده و به نتیجه ی مورد نظرتان دست یابید. فراموش نکنید که این شما هستید که باید کار را انجام دهید پس مراقب خود باشید و همراه این مراقبت، به هیچ وجه اجازه کاهش کیفیت خروجی کارتان را ندهید.

 شغل سخت

1. به یاد داشته باشید که انسان ها تحت فشار بهتر عمل میکند

برخی از ما به طور طبیعی می دانیم که چگونه تحت فشار بهتر عمل کنیم. حتی کسانی که به طرز طبیعی باتجربه نیستند یاد می گیرند که انطباق پیدا کنند.از آنجا که ما نجات یافتگان هستیم، چالش را دوست داریم و دوست داریم کارهای دشواری انجام دهیم که به ما کمک می کند از این رو، مردم تحت فشار بیشتر پیروز می شوند تا شکست بخورند بنابراین، فشار را به عنوان یک موقعیت منفی مشاهده نکنید، بلکه آن را به عنوان یک فرصت مشاهده کنید و به ماهیت آن پی ببرید.

 عواقب فشار کاری

2. چالش ها و خطراتی که می پذیرید را ارزیابی کنید

ارزیابی به طور معمول به ما روش هایی برای مقابله با فشار ارائه می دهد. هنگامی که ذهن ما روشن است، می توانیم راه حل ها را به جای خود مشکل در نظر بگیریم، یکی از عوامل اصلی در اجتناب از فشار گفتن "نه" به جای "بله" است.

اگر شما می دانید که یک کار می تواند انجام شود، پس انجام خواهد شد. اگر فکر می کنید این کار را نمی توانید انجام دهید، این ارزیابی به شما امکان می دهد تا یک راه حل برای آن پیدا کنید.

 ارزیابی خطرات کاری

3. برنامه ریزی کنید و از خودتان بپرسید «چه میشد اگر؟»

طرح اولیه شما ممکن است از یک مرحله به مرحله دیگر تغییر کند یا حتی به طور کامل از بین برود اما توانایی تغییر خطوط کلید است. هنگامی که برنامه ریزی برای پیشبرد چالش را آغاز می کنید، یک برنامه جایگزین نیز داشته باشید.

به گزینه ها فکر کنید حتی اگر به آنها نیاز نداشته باشید، آنها به شما کمک می کنند که در هنگام فشار کاری آماده باشید.

 برنامه ریزی شغلی

4. حفظ کنترل خودتان

واکنش شما به چالش های مختلف بخشی از فرآیند یادگیری است و گاهی اوقات لازم است که در برابر یک چالش گام بردارید؛ اطمینان حاصل کنید تا سوالات درست بپرسید، که شما را قادر می سازد که فرصت های خود را بهتر درک کنید حتی در وسط شرایط دشوار. به این ترتیب، کنترل خود را حفظ می کنید، مشکلات را حل می کنید و مثال خود را برای تیم خود تنظیم می کنید.

 رفتار در محیط کار

5.به راه کاری که به آن فکر می کنید عمل کنید

این چیزی است که من در یکی از بهترین دوره های رهبری که تا به حال انجام داده ام آموخته ام. نحوه برخورد با فشار در محل کار شما را قادر می سازد فشار را در موقعیت های شخصی نیز کنترل کنید و اگر به توانایی بالا در این زمینه برسید پیشرفت خواهید کرد. در نهایت، آن زمان های خسته کننده یک منبع عالی از افتخار خواهد بود.

روش مقابله با فشار کاری زیاد و کاهش استرس ناشی از آن

3.621
این مطلب مفید بود ؟156
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ن.ح
وبگردی