تولد
آسیب به چشم
کار کردن طولانی و بدون وقفه با کامپیوتر اثرات مخربی بر چشم ها دارد. باید هنگام استفاده از کامپیوتر نکات مهمی را برای جلوگیری از آسیب به چشم ها رعایت کنید.

آسیب به چشم بعد از استفاده زیاد از کامپیوتر

پاندمی کرونا باعث شده است تا بسیاری از افراد دور کاری و کار در خانه را انتخاب کنند و این بدان معناست که آنها باید زمان بیشتری را به صفحه کامپیوتر نگاه کرده و به آن زل بزنند که همین مسئله، باعث ایجاد مشکلاتی در چشم شان می شود. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم به شما توضیح دهیم که کار کردن با کامپیوتر، چگونه ممکن است آسیب هایی به چشم بزند.

ارتباط کار با کامپیوتر و آسیب به چشم ها

کار کردن با کامپیوتر و در منزل چالش‌ هایی را به همراه دارد اما خیلی از افراد هم از این طریق درآمد کسب می کنند، از طرفی هم ممکن است که بعضی از آن ها به خاطر کسبِ پول بیشتر؛ بخواهند که بیشتر کار کنند و در نتیجه انرژی بالایی را اختصاص دهند که همین؛ قدرت بهره‌ وری شان را کاهش می دهد زیرا چشمان شان بعد از کار کردنِ زیاد با کامپیوتر آسیب می بیند.

طبق اطلاعات موجود، مردم در اکثر کشور های بزرگ؛ تقریباً 10 ساعت در طول روز را خیره به صفحات کامپیوتر هستند و تعداد آن هم؛ روز به روز در حال افزایش است. تعداد ساعاتی که شما مقابل صفحه کامپیوتر سپری می کنید، تاثیر زیادی روی سلامت شما دارد و میتواند باعث مشکل در پوزیشن بدن و آسیب‌ به بینایی تان شود.

چشم درد

اگر چشم تان بعد از کم کردن نور صفحه کامپیوتر، دچار مشکل شد یعنی مدت زمان زیادی را از کامپیوتر استفاده کرده اید و همین ممکن است که به مرور؛ باعث مشکلات چشمی شود.

میزان زمانی که شما به این کار اختصاص می دهید و به صفحه کامپیوتر نگاه می کنید، تاثیر زیادی بر شما خواهد داشت و ممکن است علائم چشم خشک را بدتر کند؛ زیرا در این صورت کم تر پلک می زنید که همین اتفاق؛ خشکی چشم را افزایش می دهد.

پلک زدن خود عاملی برای ایجاد قطره های اشک و آبرسان داخل چشم است و زمانی که خوب پلک نزنید، ممکن است چشم تان خشک یا قرمز شود و باعث تاری دید و درد چشم خواهد شد.

آسیب نور زیاد صفحه کامپیوتر به چشم ها

روشنایی صفحه کامپیوتر تاثیر زیادی روی میزان آسیب به چشم دارد؛ مخصوصا اگر مبتلا به مشکلاتی مانند آب مروارید باشید.

در چنین شرایطی فشار بیشتری به چشم ها وارد می شود و نشان دهنده این است که بیش از حد از چشمان تان کار کشیده اید که ممکن است بعدا هم مشکلاتی ایجاد کند و باعث ایجاد سر درد و تاری دید شود که به آن سندروم چشم دیجیتال هم گفته می‌ شود. تنها راه حل ممکن؛ این است که از عینک های مناسب استفاده کنید یا تعداد ساعات کار کردن با صفحه کامپیوتر را کاهش دهید.

آسیب اصلی و جدی نور کامپیوتر به چشم

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی