تولد
کپی متن از سایت قفل

آموزش سریع کپی متن از سایت های قفل شده

کد مطلب : 83920تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
اگر متنی را در یک وب سایت دیده اید و اما موفق به کپی کردن متن آن نشده اید، در این گزارش با روش های کاربردی کپی متن از سایت های قفل شده آشنا خواهید شد.

چگونه متن سایت های قفل را کپی کنیم؟

با جستجو در بستر وب سایت های مختلف ممکن است با برخی وب سایت ها روبرو شوید که متنی در آن قرار گرفته است و تصمیم دارید تا آنرا کپی کنید و در جایی نگه دارید. در این مرحله، 2 حالت وجود دارد که حالت اول هیچ مشکلی ندارید و می توانید خیلی ساده با انتخاب متن، اقدام به کپی آن کنید و اما حالت دوم این است که شما هرچقدر هم تلاش کنید اما نمیتوانید متن را کپی کنید. اصطلاحا این مشکل معروف به عدم کپی متن از سایت های قفل شده می باشد که اکثرا ممکن است با این مشکل روبرو شده باشیم.

اما این در حالی است که روش های متعددی برای رفع این مشکل وجود دارند که شما با استفاده از این روش ها می توانید متن سایت های قفل شده را خیلی ساده و سریع کپی کنید. از این رو در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه کپی متن از وب سایت های قفل شده بصورت قدم به قدم و در طی چند روش آشنا سازیم. همراه ما باشید.

لپ تاپ

توجه مهم : دلیلی که برخی از وب سایت ها اقدام به قفل کردن محتوا می کنند، جلوگیری از کپی کردن آن می باشد که شما با استفاده از ارتباط گیری و کسب اجازه، می توانید از محتوای آنها استفاده کنید. اما اگر شما تصمیم به عدم استفاده غیرقانونی از محتوای قفل شده مانند انتشار، سوء استفاده و... ندارید و صرفا برای خودتان می خواهید برای همیشه نگه دارید، می توانید متن را به شیوه ذیل کپی کنید تا اگر روزی برای وب سایت مدنظر مشکلی پیش آمد و از دسترس خارج شد، شما محتوای مورد علاقه تان را داشته باشید.

1. غیر فعال کردن جاوا اسکریپت

اولین و ساده ترین روش برای کپی متن از وب سایت های قفل، غیر فعال کردن جاوا اسکرپیت در مرورگر می باشد که کار بخصوصی ندارد و خیلی سریع و ساده می توانید این کار را انجام دهید. با این وجود در قدم اول توصیه می شود این فرایند را انجام دهید و اگر پاسخ منفی گرفتید، روش های دیگر را انجام دهید. برای غیرفعال کردن جاوا اسکریپت طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. وارد وب سایت مدنظرتان در مرورگر شوید و سپس از قسمت بالا سمت چپ بر روی آیکون قفل کلیک کنید.

2. گزینه Site settings را انتخاب کنید.

تنظیمات وب سایت

3. کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه JavaScript را مشاهده نمایید.

4. برای غیر فعال کردن جاوا اسکریپت، گزینه Block را انتخاب کنید.

جاوا اسکریپت

5. برای اعمال تغییرات مرورگر را بصورت کامل ببندید و مجددا آنرا اجرا کنید.

6. هم اکنون می توانید اقدام به کپی کردن متن از وب سایت قفل شده کنید.

2. استفاده از اکستنشن های مرورگر

اما یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن اقدام به کپی کردن متن از سایت قفل شده کنید، استفاده از اکستنشن هایی است که برای مرورگرها طراحی شده اند. با این وجود تعداد زیادی اکستنشن یا همان افزونه وجود دارند که برخی از آنها کاربردی و برخی دیگر ممکن است صرفا وقت شما را بگیرند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم شما را با برخی اکستنشن ها برای دو مرورگر کروم و موزیلا فایرفاکس آشنا سازیم که عبارتند از؛

اکستنشن مرورگر کروم

اکستنشن کروم

اکستنشن مرورگر موزلا فایرفاکس

3. استفاده از گزینه Inspect

یکی از گزینه هایی که در مرورگرها وجود دارند و اکثر کاربران از آن مطلع نیستند، Inspect می باشد که دولوپرها و طراحان سایت اکثرا از این ابزار استفاده می کنند. در Inspect شما خیلی ساده می توانید اِلِمان هایی که در صفحه مرورگر هستند را به حالت انتخاب دربیاورید و سپس اقدام به مشاهده و کپی کردن آن نمایید و هیچ اهمیتی وجود ندارد که صفحه قفل باشد یا خیر. با این وجود برای انجام این روش باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. در این روش ابتدا باید ماوس را بر روی پاراگرافی که مدنظرتان است، قرار دهید و سپس با ماوس راست کلیک کنید و از انتها، گزینه Inspect را انتخاب کنید.

انتخاب متن

2. اینک متن موجود را می توانید مشاهده کنید. بعد از مشاهده متن، بر روی آن دبل کلیک کنید تا متن به حالت انتخاب در بیاید. سپس راست کلیک کنید و از بخش Copy، گزینه Copy element را انتخاب کنید.

کپی متن

3. هم اکنون متن مدنظر را کپی شده است و می توانید آنرا در هر قسمتی از کامپیوتر ذخیره کنید.

4. ذخیره وب سایت بصورت PDF

اگر صرفا کل محتوای یک مطلب برای شما مهم است، و تنها بخشی از محتوا را نمی خواهید نگه دارید، می توانید از تمام صفحه اسکرین شات بگیرید. اما نه هر اسکرین شاتی! برخی از ابزارها هستند که به تازگی رونمایی شدند و شما می توانید از تمام صفحه در کروم بصورت کامل اسکرین شات بگیرید و در نهایت اقدام به گرفتن خروجی PDF از آن کنید. از این رو شما می توانید افزونه عکس گرفتن از صفحه کروم را بدون هر گونه هزینه و بصورت رایگان دانلود و استفاده کنید.

آموزش سریع کپی متن از سایت های قفل شده

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
1 نظر به ثبت رسیده است
بی نام1402-01-13
عالی بود
11
وبگردی