بدترین دندان
سلامت دهان و دندان این روزها در جهان بسیار مورده توجه قرار گرفته است البته که برخی کشور ها در این مورد بسیار بی توجه بوده و بدترین دندان را دارند.

کشورهای دارای بدترین سیستم مراقبت از دهان و دندان

بیماری دهان و دندان یکی از بحران‌ های بشر محسوب می‌ شود که روز به روز به تعداد آن اضافه می گردد. در این قسمت از نمناک قصد داریم طبق آماری که به دست آورده ‌ایم، به شما توضیح دهیم که کدام کشور بدترین وضعیت دندانی را دارند و بیشتر با مشکلات دندانی مواجه هستند.

لهستان

کشور اروپای شرقی یکی از بیشترین میزان خرابی دندان را در کل جهان دارد. تعداد میانگین دندان پوسیده و دندان از دست رفته یا دندان پر شده برای کودکان زیر 12 سال به طرز اعجاب انگیزی تقریباً 4 دندان را شامل می‌ شود. این کشور بدترین وضعیت دهانی دندانی را در کل اروپا دارد.

دندان درد

بولیوی

این کشور که در نزدیکی آمریکای جنوبی قرار گرفته، هم مشکلات دندانی و دهانی دارد. میانگین خرابی دندان ها در افراد 12 ساله بسیار زیاد است و بسیاری از آن ها دندان پر کرده و کاملاً خراب دارند و تحقیقات نشان داده اند که 50 درصد از دانش آموزان مسواک شخصی ندارند.

استرالیا

این کشور غربی در این لیست قرار می‌ گیرد و محاسبات نشان می‌ دهد که رتبه سوم را دارد. تقریباً نیمی از افراد 6 ساله در این کشور خرابی دندان دارند و بیشترین میزان خرابی دندان بین سنین 4 تا 15 سال رخ می دهد.

دندان درد

هند

هند با بیش از یک میلیارد جمعیت در این لیست قرار می‌ گیرد و 95 درصد همه نوجوانان آن؛ مشکلات لثه دارند. 50 درصد آن ها هم از مسواک استفاده نمی کنند و 70 درصد کودکان زیر 15 سال مشکلات دندانی دارند.

فیلیپین

مردم فیلیپین از لحاظ وضعیت دهان و دندان جزء بدترین ها محسوب می شوند. تقریبا 90 درصد فیلیپینی ها از خرابی و مشکلات دندان رنج می برند. پوسیدگی دندان بین کودکان 3 تا 5 سال تقریباً نزدیک به 100 درصد است و این آمار تاسف برانگیز است.

بدترین دندان های دنیا مال مردم کدوم کشوره؟

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : dentalproductsreport / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی