رفتار با همسر در جمع
احترام گذاشتن زن و شوهر به یکدیگر یکی از مهم ترین اصول زندگی مشترک است. نحوه رفتار و احترام گذاشتن به همسرتان در جمع را بدانید تا زندگی موفق تری داشته باشید.

بهترین و مناسب ترین طرز برخورد با همسر در جمع

یکی از اصول مهم زندگی مشترک موفق، احترام گذاشتن زوجین به یکدیگر است. رابطه ای که از این اصل حیاتی محروم باشد، دیر یا زود به سمت ویرانی پیش خواهد رفت بنابراین لازم و ضروری است که زن و شوهر در زمان تنهایی و یا حضور در جمع به یکدیگر احترام گذاشته و رفتار شایسته ای با هم داشته باشند.

اگر می خواهید زندگی موفق، پایدار و سرشار از عشقی را تجربه کنید، اصل احترام به همسر را فراموش نکنید و در جمع خانوادگی و دوستانه به شایستگی با همسرتان رفتار کنید تا افراد دیگر نیز به او احترام بگذارند. در این بخش از خانواده پلاس نمناک به عنوان راهنمایی باید و نبایدهای رفتار با همسر در جمع خانوادگی و دوستانه را ذکر می کنیم.

مانند کودک با همسرتان رفتار نکنید

بیشتر منظورمان در این بخش با خانم ها است، توجه کنید شما با یک فرد عاقل و بالغ ازدواج کرده اید، پس در جمع به همسرتان امر و نهی نکنید و با او مانند یک کودک رفتار نکنید، باید بدانید همسر شما فرزندتان نیست و نمی توانید برای او تعیین و تکلیف کنید. توجه داشته باشید که رابطه شما با همسر باید تفاوتی داشته باشد.

رفتار با شوهر در جمع

همسرتان را در جمع خانوادگی نادیده نگیرید

بسیاری از زوجین زمانی که به جمع خانوادگی خود وارد می شوند، همسرشان را نادیده می گیرند و دیگر توجه ای به او نمی کنند و توجیه شان این است که ما در خانه به همسر خود توجه می کنیم، چه اشکالی دارد در جمع خانوادگی فقط به والدین و خانواده اهمینت بدهیم.

بی توجهی و نادیده گرفتن همسر در جمع نوعی بی احترامی به او است و شاید بسیار ساده و مسخره به نظر بیاید اما از نظر روانشناسی اگر آن را رعایت نکنید دچار مشکلات زیادی خواهید شد پس در مهمانی ها طوری رفتار کنید که همسرتان برای داشتنتان افتخار کند.

به او خیانت نکنید

تحت هیچ شرایطی مشکلاتتان را به بقیه مانند خانواده بازگو نکنید زیرا این کار شما خیانت است و خیانت فقط در خصوص احساس و یا جنسی نیست و نوع دیگر خیانت که بسیاری دچار آن هستند بیان اطلاعات مختص به شما و همسرتان، به دیگران است.

گفتن مشکلات به دیگران

همسر خود را در هنگام پذیرایی فراموش نکنید

در جمع دوستانه و خانوادگی برای نشان دادن احترام خود به همسر به جزئیات نیز توجه کنید مثلا اگر در یک مهمانی شما در کنار همسرتان نشسته بودید، هنگامی که میزبان برای شما نوشیدنی تعارف می کند شما اول نوشیدنی را برای همسرتان بردارید و در زمانی که قصد خوردن میوه را داشتید می توانید سیب یا پرتغال پوست کنده و به او تعارف کنید.

اینگونه رفتار محبت آمیز و با احترام نه تنها سبب افزایش مهر و محبت بین شما خواهد شد بلکه با رفتارتان نشان می دهید که چقدر همسرتان برای شما محترم و با ارزش است.

رفتار اجتماعی داشته باشید

گاهی برخی از افراد بعد از رفتن به خانه اقوام همسر خود مانند مجسمه رفتار می کنند و نه حرفی می زنند و نه کاری انجام می دهند. باید توجه داشته باشید، رفتار محترمانه با خانواده و اقوام همسر نوعی احترام به خود اوست پس زمانی که به جمع خانوادگی آنها می روید خوب و درست رفتار کنید و زمانی که آن ها در حال صحبت کردن هستند لبخند بزنید و خجالت را کنار بگذارید و گاهی صحبت کنید تا هم خانواده همسرتان و هم همسر شما به وجودتان افتخار کند.

رفتار در خانواده همسر

در مهمانی به همسرتان اعتراض نکنید

شاید شما در جمع خانوادگیتان احساس راحتی و صمیمیت زیادی داشته باشید و به همین دلیل و گاهی درد و دل با خانواده شروع به گفتن عیوب همسرتان نمایید اما این کار به شدت آزار دهنده است و باعث کدورت و از بین رفتن احترام ها می شود.

هیچ انسانی بی ایراد و کامل نیست به هر حال هر کسی ضعف و ایراداتی دارد، اگر می خواهید همه به همسرتان احترام بگذارند پس شماهم احترام آن را نگه دارید و عیب های او را فقط به خودش بگویید و لزومی ندارد در جمع مطرح کنید.

وسط صحبت همسرتان نپرید

یکی از اشتباهاتی که گاهی زوجین در جمع انجام می دهند ، قطع صحبت همسر است. ممکن است این کار به علت فضای مشترک ذهنی و شناخت کافی آنها از یکدیگر برای تکمیل نمودن صحبت همسر باشد اما نباید صحبت های همسرتان را قطع کنید تا خودتان بتوانید تکمیل کنید. اگر صحبتی دارید صبر کنید حرف او پایان پیدا کند سپس شما شروع به گفتن کنید.

رفتار با زن در جمع

حریم خصوصی را حفظ کنید

مطمئنا شما و همسرتان صحبت هایی را با یکدیگر در خانه دارید، که مایل نیستید بقیه افراد مانند خانواده یا دوستانتان از آن مطلع شوند. در جمع صحبت های خصوصیتان را مطرح نکنید و حریم خصوصی را حفظ کنید زیرا اگر شما آن سخنان را بگویید موجب شرم زدگی همسرتان در جمع می شود.ممکن است تعریف شما از حریم خصوصی با دیگران متفاوت باشد.

شوخی آزار دهنده نکنید

زمانی که با همسرتان به میان جمع دوستانه ای می روید ، بیشتر به رفتار خود توجه کنید، شما نباید شوخی هایی را که در زمان تنهایی با همسرتان دارید را در حضور افراد دیگر داشته باشید. باید بگوییم که بین شوخی آزار دهنده و شوخی معمولی یک مرز بسیار کوچکی قرار دارد. شاید در نظر شما شوخی که کرده اید بی ضرر و ناراحت کننده نباشد اما امکان دارد نظر همسرتان این نباشد.

حتی شاید همسر شما در زمان تنهایی تان از این شوخی ناراحت نشود اما در جمع او حساس تر است و از شما انتظار رفتار محترمانه دارد پس در صورتی که با او شوخی نمودید و متوجه ناراحتی همسرتان شدید، سریع تر پیش همان افراد معذرت خواهی کنید و اشتباه خود را بپذیرید.

شوخی با همسر

رفتارتان را در نظر بگیرید

یکی از مهم ترین قانون های زنذگی مشترک اخلاق و رفتار شما باهم است اگر شما انتظار احترام از همسرتان داشته باشید باید به او احترام بگذارید در واقع خیلی ساده است هر عملی عکس العملی دارد پس طوری رفتار کنید که اگر جای او بودید دلخور نشوید.

همه چیز را در جمع مطرح نکنید

همسر شما مطمئنا در کنار شما مغایر با جمع رفتار می کند، پس لزومی ندارد شما خصوصیات رفتاری پنهان او را مطرح کنید و درباره مسائل خصوصی جنسی و اندام شریک احساسی خود در جمع صحبت نمایید زیرا این رفتار نتیجه ای جز ناراحتی و دلخوری نخواهد داشت.

همسرتان را با بقیه مقایسه نکنید

یکی از کارهایی که سبب تحقیر همسر در جمع می شود، مقایسه او با دیگر افراد است. همسرتان را حتی به شوخی با بقیه مقایسه نکنید و رفتار و اندام همسرتان را مسخره نکنید زیرا این مسئله باعث بی احترامی به همسرتان می شود.

بهترین رفتار با همسر در جمع و پیش دیگران

4.896
این مطلب مفید بود ؟924
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی