همسایه پر سر صدا
اگر شماهم همسایه پر سر و صدا دارید و از این موضوع خسته شده اید بهتر است نحوه صحیح برخورد با آنها را بدانید تا بتوانید مشکلاتتان را حل کنید.

راه حل و رفتار مناسب با همسایه پر سر و صدا

هیچ کس دوست ندارد در همسایگی یک فرد پر سر و صدا زندگی کند. احتمالاً زمانی که شما در یک آپارتمان زندگی کنید، ناخودآگاه صدای طبقات دیگر به گوش تان می رسد و این موضوع طبیعی است اما بعضی از همسایه ها بیش از حد پر سر و صدا هستند و اعصاب شما را به هم می ریزند. به نظر شما در ارتباط با همسایه پر سر و صدا باید چکار کنیم؟ در این قسمت از سبک زندگی نمناک در این مورد توضیح خواهیم داد.

سر و صدا

از او بخواهید که سر و صدایش را کم کند

اولین و بهترین راه این است که با همسایه طبقه بالایی خود صحبت کنید. اگر مدام در خانه پرش دارند، اگر مدام وسایل خود را جابجا می‌ کنند و سرتان درد گرفته، با او صحبت کنید، مسئله را بگویید و حتماً اشاره کنید که چه چیز هایی شما را کلافه کرده است و محترمانه از او بخواهید که کمی بیشتر رعایت کند.

با او بسازید

بله شما باید سعی کنید با همسایه تان رابطه خوب برقرار کنید تا خودتان آرامش بیشتری داشته باشید. درست است که او سر و صدا می کند اما از او بخواهید که کمی رعایت کند و در قبالش خودتان هم کمی سازگاری ‌تان را افزایش دهید و فراموش نکنید که باید هر دو طرف شرایط را بپذیرید.

تحمل کنید

بله! باید قدرت صبوری خود را بالا ببرید. شما نمی توانید هر روز با همسایگان خود جر و بحث داشته باشید و نمی توانید همه چیز را تغییر دهید. پس باید صبر و تحمل آپارتمان نشانی خود را ارتقا دهید.

همسایه بد

از لوازم مختلف برای جلوگیری از سر و صدا استفاده کنید

شما می توانید از ابزار متفاوت کمک بگیرید و یک وسیله عایق برای جلوگیری از سر و صدا ایجاد کنید که معمولاً انواع آن ها نیز خیلی راحت و در دسترس است و راحت هم نصب می شود.

از مدیریت ساختمان کمک بگیرید

اگر خودتان تذکر دادید و مساله به نتیجه نرسید، به مدیر ساختمان موضوع را اطلاع دهید و سعی کنید که از طریق او مسئله را پیگیری کنید. البته حواس تان باشد که به دنبال جنگ و جدل نروید.

در یک جلسه دوستانه به او تذکر جدی دهید

جلسه ای با حضور همسایه های معترض و مدیر ساختمان و همسایه مزاحم برگزار کنید و با الفاظ جدی اما دوستانه با او صحبت کرده و تذکر دهید تا به مزاحمت ها و سر وصداها پایان دهد.

صحبت کردن

از صاحب‌خانه کمک بگیرید

اگر همسایه پر سر و صدای شما مستاجر است، از صاحب‌خانه کمک بگیرید تا مشکل را حل کند. مسئولیت رسیدگی به شکایات سر و صدا در آپارتمان وظیفه صاحب‌خانه است.

اظهار نامه قضایی ارسال کنید

قبل از اقدام برای طرح شکایت در دادگاه حقوقی یا کیفری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید و اظهارنامه قضایی با موضوع مزاحمت همسایه ارسال نمایید؛ در این اظهارنامه از همسایه خود بخواهید تا به ایجاد سر و صدا، مزاحمت و نقض قانون پایان دهد.

با پلیس تماس بگیرید

اگر در نهایت هیچ کدام از راهکار های شما نتیجه نداد، می‌ توانید با پلیس تماس بگیرید. موضوع را به او اطلاع رسانی کنید. اگر همسایه شما باعث سلب آرامش تان شده است، حتما می توانید این مساله را از طریق قانون پیگیری کنید.

پلس

به مراجع قضایی مراجعه کنید

برای شکایت از همسایه مزاحم استشهادیه ای تهیه کرده و آن را به امضای همسایگان برسانید و به مراجع قضایی مراجعه و به طرح دعوای حقوقی یا شکایت کیفری اقدام نمایید. سپس با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ثبت دادخواست یا شکوائیه خود دادخواست یا شکواییه را برای همسایه مزاحم ارسال نمایید.

با همسایه پر سر و صدا چطوری رفتار کنم بهتره؟

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی