کاهش حجم آهنگ
اگر با فایل موزیکی روبرو شده اید که حجم آن بسیار بالا می باشد، در این گزارش با ابزارهای کاربردی و سریع برای کاهش حجم آهنگ آشنا خواهید شد.

نحوه کاهش حجم آهنگ

گاها ممکن است فایل آهنگ حجیمی داشته باشیم که میخواهیم آنرا به تعداد دفعات زیادی به اشتراک بگذاریم که برای انجام گرفتن این فرایند، نیاز به حجم بالایی از اینترنت داریم. از این رو آیا روشی وجود دارد که ما بتوانیم از طریق آن اقدام به کاهش حجم آهنگ بدون افت کیفیت کنیم؟ پاسخ این پرسش مثبت است اما منظور از عدم افت کیفیت این نیست که برای مثال تفاوتی بین آهنگی که 10 مگابایت است و با کاهش حجم به 4 مگابایت، همانند نسخه اولیه خود باشد. منظور این است که تغییر احساس نشود، گرچه کیفیت آن کاهش یافته است.

با این وجود اگر در این زمینه بخواهیم ابزاری را معرفی کنیم، بدون شک صدها ابزار هستند که بصورت مستقیم و غیرمستقیم، این فرایند را انجام میدهند. اما ما تصمیم داریم تا در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک صرفا 2 ابزار را به شما معرفی کنیم که هیچ نیازی به نصب نرم افزارهای جانبی ندارد و کاملا رایگان و بدون نیاز به پرداخت هر گونه هزینه هستند که شما خیلی سریع و ساده می توانید از آن استفاده کنید. همراه ما باشید.

1. ابزار onlineconverter

اولین ابزاری که در لیست ما قرار دارد، onlineconverter می باشد که بدون شک یکی از بهترین ابزارها در این زمینه می باشد و خروجی خیلی خوبی به شما خواهد داد. برای استفاده از این وب سایت طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. وارد وب سایت onlineconverter شوید و سپس گزینه Choose File را انتخاب کنید.

کاهش حجم آهنگ

2. فایل موزیک مدنظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه مشخص شده Open را بفشارید.

انتخاب فایل

3. کیفیتی که مدنظر شما است را انتخاب کنید. نگران نباشید هر یک از کیفیت هایی که انتخاب می کنید، حجم آهنگ را کاهش میدهند و افت کیفیت را احساس نخواهید کرد و صرفا فقط چند درصد بالا یا پایین تر اقدام به کاهش حجم خواهد کرد. بعد از انتخاب کیفیت، گزینه Compress را انتخاب کنید تا فرایند کاهش حجم صورت گیرد.

انتخاب کیفیت

4. صبر کنید تا آهنگ انتخاب شده شما برای کاهش حجم در وب سایت مذکور، آپلود شود. همانگونه که مشاهده می کنید آهنگی که ما تصمیم به کاهش حجم آن داریم، 5.2 مگابایت می باشد.

کاهش حجم

5. وارد صفحه جدیدی خواهید شد که می توانید آهنگ کاهش حجم یافته را با انتخاب گزینه مشخص شده، دانلود کنید. لازم به ذکر است که آهنگ ما از حجم 5.2 مگابایت به 3.14 مگابایت تغییر یافت و کاهش بخصوصی در کیفیت آن رخ نداده است.

دانلود آهنگ

2. ابزار freeconvert

اما دومین ابزار آنلاینی که ما تصمیم به معرفی آن داریم، freeconvert می باشد که در نوع خود بسیار کاربردی می باشد که برای استفاده از آن باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

1. وارد وب سایت freeconvert شوید و سپس گزینه Choose MP3 Files را انتخاب کرده و آهنگ مورد نظر را از میان فایل هایی که دارید، انتخاب کنید.

کاهش حجم موزیک

2. بعد انتخاب موزیک موردنظر، گزینه Compress Now را انتخاب کنید.

انتخاب فایل موزیک

3. صبر کنید تا آهنگ مدنظر شما بصورت کامل آپلود شود.

آپلود فایل

4. وارد صفحه جدیدی خواهید شد که فایل خروجی شما در آن قرار دارد و می توانید آنرا دانلود کنید. توجه داشته باشید که آهنگ مدنظر ما از حجم 5.20 به 3.25 مگابایت تغییر یافت که حجم مناسبی می باشد و افت کیفیت به خصوصی در فایل خروجی دیده نشد.

دانلود موزیک

هم اکنون شما موفق به کاهش حجم آهنگ و موزیک مدنظر خود شدید.

چگونه حجم آهنگ را کاهش دهیم؟ + آموزش تصویری

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : ترفندستان
وبگردی