تولد
رسوم کشورهای مختلف

حقایق جالب از زندگی مردم کشورهای دیگر

کد مطلب : 86268تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
مردم در سراسر دنیا فرهنگ ها و عادات متفاوتی دارند. دانستن و رعایت کردن عادات و آداب و رسوم مردم کشورهای مختلف احتمالا برای شما هم مفید باشد.

حقایق و نکات جالب از زندگی مردم در کشورهای دیگر

ما در جهانی بسیار بزرگ زندگی می کنیم. مردم در کشور های مختلف آداب و رسوم و فرهنگ های متفاوتی دارند که شاید استفاده از تجربیات آن ها به اندازه خواندن ده ها کتاب ارزشمند باشد. به خاطر همین قصد داریم که در این قسمت از نمناک؛ در مورد عادات مردم و رسم و رسومات فرهنگی آنها در کشورهای مختلف اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم که بد نیست شما نیز آنها را در زندگیتان رعایت کنید و احتمالا برایتان مفید خواهد بود.

مردم روسیه چای را با مربا می خورند

چای فقط جزء سنت مردم ایران نیست، بلکه مردم روسیه هم به خوردن چای علاقه زیادی دارند و نسبت به آن تمایل نشان می‌ دهند اما جالب است بدانید آنها به جای این که شکر را به چای اضافه کنند، از مربای مورد علاقه خود یا مارمالادی که دوست دارند داخل چایشان می ریزند.

آن ها عقیده دارند که اضافه کردن مربا تا حد زیادی به چای، طعم شیرین و خوشمزه می‌ دهد. مهم تر از همه اینکه حس خوردن میوه را نیز در آنها ایجاد می‌ کند. اگر هم جزء افرادی باشند که می خواهند از چای و کافئین دوری کنند، مقدار کمی مربا داخل آب جوش می ریزند و آن را می خورند.

چای و مربا

مردم ژاپن به حمام گرم خیلی اهمیت می دهند

مردم ژاپن دوست دارند که طول عمر طولانی داشته و در این مدت زمان هم بدن کاملاً سالمی داشته باشند. چیزی که به آنها حس آرامش و سلامتی می‌ دهد، استفاده از حمام گرم است، زیرا ژاپنی ها در حمام گرم از مواد طبیعی استفاده می‌ کنند؛ حتی بساط حمام گرم در هتل‌ های آنها نیز پابرجاست.

در آسیا کفش بیرون را وارد خانه نمی کنند

در اکثر کشورهای آسیایی مانند ایران، هند، ژاپن یا حتی بعضی از کشورهای اروپایی مانند هلند، کفش هایی که بیرون از منزل پوشیده شده‌اند، نباید وارد منزل شوند زیرا عقیده دارند که حاوی جرم و آلودگی بسیار زیادی است و افراد را در معرض بیماری و عفونت قرار می دهد که این خطر کودکان را نیز بیشتر تهدید می‌ کند و در نتیجه کفش بیرون؛ باید جلوی در بماند.

در کشور هند ماست باید طعم دار باشد

اکثر هندی ها عاشق خوردن ماست شیرین هستند. ماست میوه‌ای هم مورد علاقه آنها می باشد. آن ها عقیده دارند که باید ماست سالم بخورند و اضافه کردن شکر زیاد باعث ایجاد مشکل و آسیب به بدن می شود. حتی ممکن است ماست یونانی هم انتخاب کنند.

ماست طعم دار

مردم ایتالیا در سنین مختلف دور هم جمع می‌ شوند

مردم ایتالیا به دورهمی اهمیت بسیار زیادی می دهند. آنها خیلی تاکید دارند خانواده‌ هایی که افراد در سنین مختلف آنها را تشکیل می‌ دهند، باید چند وقت یکبار دورهمی‌ هایی در کنار هم داشته باشند و چند نسل کنار یکدیگر قرار بگیرند و با هم معاشرت کنند.

حمام و دستشویی آمریکایی ها دریچه ندارد

حمام و دستشویی اکثر خانه های مردم آمریکا دریچه یا راه آب ندارد و همین باعث می شود که آب زیادی در آنجا جمع شود و آن ها باید مدام طی بکشند و کف حمام و دستشویی را تمیز کنند؛ درصورتی که در کشور های دیگر از راه آب استفاده می‌ کنند و این مشکلات را ندارند.

مردم آسیا به خانه‌تکانی سالیانه باور دارند

همه ما دوست داریم که در یک محیط تمیز قرار بگیریم و به هم ریختگی ها حالمان را خراب می‌ کند اما در ژاپن بیشتر به این موضوع اهمیت می دهند. آن ها هر سال زمانی را صرف تمیز کردن خانه به صورت کلی و عمیق می کنند و برای سال نو آماده می شوند که این موضوع در دیگر کشور های آسیایی هم دیده می‌ شود و شبیه به خانه‌تکانی ما ایرانی‌ ها است.

مردم دانمارک و نروژ به راحتیِ خود در خانه خیلی اهمیت می دهند

مردم دانمارک و نروژ می‌دانند که چگونه یک محیط امن دنج و راحت را در خانه ایجاد کنند. در واقع خانه را به راحت ترین شکل ممکن در می آورند. بیش از این که به زیبایی خود اهمیت دهند، به دنبال این هستند که محیط خانه جای راحتی برایشان باشد.

مردم آسیا در دستشویی حتماً از شیر آب استفاده می کند

زمانی که صحبت از رعایت بهداشت در دستشویی می شود، تفاوت نظرهای زیادی را می‌ بینیم و همیشه جنگ بین این که استفاده از دستمال کاغذی مناسب است یا اینکه باید از آب استفاده کنیم، وجود دارد. بیشتر مردم آسیا و بعضی از مردم شرق اروپا ترجیح می دهند که برای شستن خودشان در دستشویی از آب استفاده کنند، زیرا عقیده دارند که هیچ چیز غیر از آب نمی تواند بدن را تمیز کند.

عرب ها ناهار را سبک استفاده می کنند

مردم عربستان عقیده دارند که اگر شما ناهار را خیلی سنگین مصرف کنید یا به عبارت دیگر غذای خیلی سنگین بخورید، احساس کرختی و خستگی به شما غلبه می‌ کند و باعث می‌ شود که در طول روز تمرکز نداشته باشید و به کارهایتان نرسید و در نتیجه آن ها ترجیح می‌ دهند که برای ناهار یک غذای سالم و سبک بخورند و هرگز از مواد گوشتی، سنگین و چرب برای ناهار استفاده نکنند.

حقایق جالب از زندگی مردم کشورهای دیگر

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
فرح1401-01-11
بسیار عالی مطالبتون جالب بود سپاس
00
وبگردی