غذای بدون گوشت و مرغ

چند غذای خوشمزه بدون گوشت و مرغ

کد مطلب : 80875زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی علاقه ای به مضرف گوشت و مرغ ندارند، غذاهای مختلف خوشمزه ای وجود دارد که برای تهیه آن ها نیازی به گوشت و مرغ نمی باشد.

دستور تهیه چند غذای خوشمزه بدون گوشت

بسیاری از افراد تمایلی به مصرف گوشت و مرغ ندارند و یا به علت مشکلات اقتصادی کمتر قادر به تهیه گوشت و مرغ هستند. اگر جزو این دسته از افراد هستید و یا در خانه گوشت ندارید و می خواهید یک غذای سبک بدون گوشت درست کنید، اما چیزی به ذهنتان نمی رسد. در این بخش از آشپزخانه نمناک طرز تهیه چند غذای بدون گوشت را آورده ایم که می تواند در آشپزی به شما کمک کند. کافیست با کلیک کردن بر روی لینک هر کدام طرز تهیه، دستور پخت غذای مورد نظرتان را بخوانید و برای شام یا ناهار این غذاهای خوشمزه را بپزید.

فلافل

فلافل یک غذای خوشمزه و بدون گوشت است که از نخود که یکی از مقوی ترین ترین حبوبات است، تشکیل می شود. فلافل با اینکه جزو فست فود ها محسوب می شود اما بسیار ارزان و سریع آماده می شود. برای درست کردن فلافل سریع و راحت، مواد فلافل را آماده کنید و قالب بزنید و در فریزر نگهداری کنید، تا در هنگام نیاز سریع یک ساندویچ خوشمزه و عالی آماده کنید. برای تهیه یک فلافل خوشمزه به سبک نمناک روی لینک زیر کلیک کنید تا طعم این فلافل را هرگز فراموش نکنید.

تهیه فلافل

برای تهیه فلافل کلیک کنید.

کشک بادمجان

کشک بادمجان یکی از غذاهای آسان و پرطرفدار بین ایرانی هاست. این غذای خوشمزه از بادمجان، کشک، پیاز و سیر تهیه می شود و به همراه نان سرو می شود. برای درست کردن یک کشک بادمجان خوشمزه از بادمجان قلمی و با پوست تیره و براق استفاده کنید و بر روی لینک زیر کلیک کنید تا طرز تهیه این غذای سنتی خوشمزه را بیاموزید.

تهیه کشک بادمجان 

برای تهیه کشک بادمجان کلیک کنید.

کوکو سبزی

کوکوی سبزی یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی است که از سبزیجات معطر تهیه می شود و می توان برای تهیه آن از سبزیجات محلی هم استفاده نمود. برای تهیه کوکو سبزی خوشمزه بهتر است از سبزی تازه استفاده کنید و این غذای خوشمزه را به طریقه زیر تهیه نمایید.

کوکو سبزی

برای تهیه کوکوسبزی کلیک کنید.

میرزاقاسمی

میرزا قاسمی یکی از غذاهای گیلان و مازندران است که در تمام ایران طرفداران زیادی دارد. برای تهیه این غذا به مواد اولیه اندکی نیاز دارید، شما با بادمجان کبابی، سیر و پیاز و تخم مرغ می توانید این غذای بی نظیر را تهیه و میل کنید. برای تهیه میرزاقاسمی از لینک زیر کمک بگیرید.

 میرزا قاسمی

برای تهیه میرزا قاسمی کلیک کنید.

رشته پلو

رشته پلو یکی از غذاهای سنتی ایران است که از ترکیب شدن برنج و رشته پلویی درست می شود. ایرانی ها معتقدند با خوردن رشته پلو در عید نوروز و چهارشنبه سوری سر رشته کار به دستشان می آید. اگر می خواهید رشته پلوی بدون گوشت با طعمی متفاوت را تهیه نماید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تهیه رشته پلو

برای تهیه رشته پلو کلیک کنید.

کوکو سیب زمینی

کوکو سیب زمینی غذای آسانی است که در زمان کوتاه می توان آن را تهیه نمود. کوکوی سیب زمینی را می توان به دو روش یکی با سیب زمینی پخته و دیگری با سیب زمینی خام تهیه نمود. حتی می توانید کوکو سیب زمینی را با پنیر پیتزا به شکل متفاوتی تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید.

کوکو سیب زمینی

برای تهیه کوکوی سیب زمینی ساده کلیک کنید.

برای تهیه کوکوی سیب زمینی پنیری کلیک کنید.

آش رشته

آش رشته یکی از خوشمزه ترین آش های اصیل ایرانی است که در سراسر کشورمان با روش های مختلفی تهیه می شود. آش رشته را می توانید در وعده ناهار میل نمایید. برای تهیه آش رشته، خوشمزه ترین آش اصیل ایرانی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آش رشته

برای تهیه آش رشته کلیک کنید.

آش دوغ

آش دوغ یکی از غذاهای سنتی قدیمی ایران است و در خیلی از مناطق کشور مانند کردستان، شیراز، اردبیل و همدان روش های پختن متفاوتی دارد. آش دوغ از حبوبات و سبزی های معطر محلی تشکیل شده که با دوغ طعم دار می شود. آش دوغ را می توان به عنوان یک میان وعده و پیش غذا یا حتی در وعده ناهار استفاده کرد. اگر می خواهید آش دوغی با طعمی بی نظیر تهیه نماید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

آش دوغ

برای تهیه آش دوغ کلیک کنید.

دم پختک

دمپختک یا دمی باقالی یکی از غذاهای خوش طعم و عطر ایرانی است که با مواد اولیه ویژه برنج تهیه می شود. این پلو مخلوط طرز تهیه بسیار آسانی داشته اما این روزا کمتر این غذای خوشمزه و لذیذ را درست می کنیم. اگر می خواهید یک دمپختک خوشمزه تهیه کنید و یاد دوران کودکی و خانه مادربزرگ و عطر دمپختک را زنده کنید، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

تهیه دمپختک

برای تهیه دمپختک کلیک کنید.

کله جوش

کله جوش یکی از غذا های محلی است که آن را با نام های کالا جوش، کل جوش، دوغ گرمه، قروتی، کال جوش، کشک جوش می شناسند. این غذا بسیار راحت است و مواد اولیه اندکی نیاز دارد. اگر عاشق غذاهای سنتی هستید، حتما طریقه تهیه این غذا را بیاموزید و آن را در خانه درست کنید.

غذای بدون مرغ

برای تهیه کله جوش کلیک کنید.

طرز تهیه چند غذا خوشمزه بدون گوشت و مرغ

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش آشپزی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی