تولد
بیماری صرع
شرکت کوبل دارو پیشرو در ارائه راهکارهای نوین درمانی برای افراد مبتلا به صرع است. همچنین این شرکت برای اولین بار در سال 1392 داروی لوبل – Levebel را تولید کرده است و اینک محصول جدید یونیماید را در داروسازی دکتر عبیدی تولید و در اختیار افراد مبتلا به صرع قرار داده است.

داروی جدید درمان و کنترل صرع 

 داروی خوراکی درمان «صرع» -لاکوزامید- همراه با اثربخشی بالا در کنترل تشنج، با نام تجاری «یونیماید - Unimide®» محصول جدید شرکت کوبل دارو است که در داروسازی دکتر عبیدی تولید و روانه بازار شده است.

شرکت کوبل دارو پیشرو در ارائه راهکارهای نوین درمانی برای افراد مبتلا به صرع است. همچنین این شرکت برای اولین بار در سال 1392 داروی لوبل – Levebel را تولید کرده است و اینک محصول جدید یونیماید را در داروسازی دکتر عبیدی تولید و در اختیار افراد مبتلا به صرع قرار داده است.

مزایای یونیماید - Unimide

یونیماید دارویی خوراکی است که در افراد بالای 4 سال، برای درمان آن دسته از تشنج های کانونی (فوکال) تجویز می شود که ممکن است به حالت فراگیر (ژنرالیزه) نیز گسترش یابد. یونیماید می تواند با کنترل مضاعف حملات تشنج های کانونی، حتی در مواردی که فرد چندین داروی ضد صرع را مصرف کرده یا می کند، بدون نیاز به تغییر داروهای قبلی، تجویز شده و تعداد حملات تشنج را بیشتر از 50 درصد کاهش داده و  با کنترل تشنج، به درمان صرع او کمک کند. 

چگونگی تجویز یونیماید - Unimide

یونیماید معمولاً به صورت دو بار در روز تجویز می گردد و می توان آن را همراه و یا بدون غذا مصرف نمود. همچنین قرص یونیماید باید به صورت کامل و با مایعات مصرف شود و هرگز نصف نگردد. افرادی که یونیماید را مصرف می کنند، ممکن است عوارضی را تجربه نمایند که طبق گزارش ها شدت این عوارض خفیف تا متوسط بوده اند. بنابراین یونیماید می تواند با کنترل تشنج به مدیریت بهتر بیماری صرع  کمک کرده و کیفیت زندگی افراد مبتلا را ارتقا دهد.

صرع چیست؟

تجربه زندگی با صرع برای هر کس متفاوت است. بیماری صرع یک اختلال سیستم عصبی مرکزی است که در آن فعالیت سلول های عصبی در مغز بیش از حد طبیعی شده، منجر به تشنج می گردد که طی آن، رفتار، علائم و یا احساسات غیرطبیعی از جمله از دست رفتن هوشیاری می تواند رخ دهد. چنانچه فردی با فواصل حداقل 24 ساعت دو یا چند بار دچار حملات تشنجی شود، مبتلا به صرع تشخیص داده می شود.
 
در نیمی از موارد ابتلا به صرع، تشنج به دنبال عوامل مختلفی از جمله ضربه به سر، تومور،  بیماری های عفونی مغزی، آسیب های مادرزادی در دوران جنینی و یا علل ژنتیکی بروز می کند، این در حالی است که در سایر موارد، بیماری صرع هیچ علت مشخصی ندارد. 
تقریباً 3/1 میلیون نفر در ایران به صرع مبتلا بوده و سالانه حدود 13 هزار بیمار جدید به آن ها افزوده می شوند. شیوع بیماری صرع در مردان کمی بیشتر از زنان بوده و ابتلا به آن محدوده سنی خاصی نداشته و می تواند تمام طول مدت زندگی را از بدو تولد شامل شود. در بسیاری از موارد، حملات صرع را می توان با انتخاب درمان صحیح و دوز مناسب دارو کنترل نمود.

کنترل تشنج در صرع

تشنج در تقریباً 70 درصد مبتلایان به صرع با مصرف داروهای مناسب ضدتشنج که داروهای ضد صرع هم نامیده می شوند، درمان و یا کاملاً کنترل می شود. ازاین رو انتخاب داروی مؤثر و تجویز دوز مناسب آن کار بسیار پیچیده ای است. یونیماید با بستن کانال های سدیمی سلول های مغز با مکانیسمی منحصربه فرد، منجر به کاهش فعالیت های غیرطبیعی مغز شده و تشنج فرد را کنترل می کند. 
 
داروی یونیماید به عنوان یک داروی جدید توانسته در کنترل صرع افرادی که علی رغم استفاده از سایر داروهای ضد تشنج، به نتیجه موردنظر نرسیده و کنترل نشده اند، امید تازه ای را ایجاد کند.
لاکوزامید از سال 2008 میلادی مورد تائید اداره نظارت بر غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) و آژانس دارویی اروپا (EMA) بوده و تجویز و مصرف آن روند رو به رشدی در دنیا داشته است.
 
داروی یونیماید که در داروسازی دکتر عبیدی تولید می شود، مورد تائید سازمان غذا و داروی ایران است. این دارو فقط با نسخه پزشک قابل تهیه بوده و دوزهای مختلف آن در داروخانه های سراسر کشور به زودی موجود خواهد شد.
همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و عوارض یا موارد منع مصرف آن می توانید از صفحه داروی یونیماید در وب سایت داروسازی دکتر عبیدی بازدید کنید.

داروی جدید درمان و کنترل صرع با اثر بخشی بالا

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی