اصلاح ابرو
آشنایی با انواع لوازم آرایش و نحوه استفاده از هرکدام، یکی از گام های آرایش زیباتر است. برخی از این لوازم قیمت چندانی ندارند و برای خرید تعدادی از آنها باید سعی کنید کیفیت مطلوب را تهیه کنید.

لوازم آرایش چشم و ابرو پر استفاده در سال 2021

آشنایی با انواع لوازم آرایش و نحوه استفاده از هرکدام، یکی از گام های آرایش زیباتر است. برخی از این لوازم قیمت چندانی ندارند و برای خرید تعدادی از آنها باید سعی کنید کیفیت مطلوب را تهیه کنید. در این نوشتار سعی کرده ایم تعدادی از این لوازم آرایشی را که مربوط به چشم و ابرو است معرفی کنیم و بعضی از برندهای مناسب و نحوه استفاده از آنها را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

1. مداد ابرو

مداد ابرو که به آن مداد چشم هم گفته می شود، معمولا برای پرکردن فضاهای خالی ابروها و شکل دادن به آنها به کار می رود. مدل ساده آنها مدل مومی و یا واکسی است و انواع جدیدتر به صورت ژله ای تهیه می شوند. از مداد ابرو می توانید برای کشیدن خط در بالا و پایین ابرو و در نتیجه مشخص کردن محدوده ابرو استفاده کنید و همچنین بخش تاج ابرو و داخل آن را با هاشورهای منظم پر کنید و سپس برای طبیعی جلوه دادن، از براش مناسب استفاده کنید و با شانه کردن ابروها، رنگ مداد را به خوبی در داخل ابرو پخش کنید. ژاکلینا، گلدن روز و کالیستا، انواع با کیفیت مدادهای ابرو را تولید می کنند.

2. براش و یا برس ابرو

هر وسیله آرایشی که برای منظم کردن و رنگ ابروها استفاده می کنید باید با یک براش مناسب روی ابرو کشیده شود و بنابراین خرید نوع مناسب آن مهم است. برای آنکه انتخاب بهتری در خرید براش ابرو داشته باشید سعی کنید به بخش قلموی آن به خوبی دقت کنید. اگر قصد شما از براش ابرو، کشیدن هاشورهای مناسب روی ابروهاست، باید قلموی نازکی انتخاب کنید که به نرمی و ظرافت روی ابروها کشیده شود و اگر فقط برای پر کردن رنگ و یا سایه داخل ابرو، به براش نیاز دارید، انواع گرد و کوچک آن نیز مناسب است.

3. صابون ابرو

ریمل ابرو
حتما قبل از آرایش ابروها، آنها را با براش مخصوص در جهت خط ابرو شانه کنید و به بالا بکشید. در این صورت مشاهده می کنید که ابروها شکل زیباتری پیدا می کنند. برای حفظ چنین حالتی باید از صابون ابرو استفاده کنید که روی ابروها زده می شود تا ابروها برای مدت طولانی لیفت پیدا کنند. مدل های با کیفیت آنها مانع از ایجاد خشکی روی ابرو می شوند و ماندگاری مناسبی دارند. در رنگ های مختلف وجود دارند و مارک خوب آنها، قیمت های مناسبی هم دارند. برای مثال صابون ابرو برندهایی مانند بکا، رولوشن، اسنس و میبلین، کیفیت مناسبی دارند.
به جای صابون ابرو، می توانید از ژل ابرو هم استفاده کنید. ژل ابرو بی رنگ است و ماندگاری آن معمولا کمتر است. کیفیت های خوب آن مانند برندهایی از سیگما، بنفیت، گلدن رز، فلورمار و گابرینی، باعث ایجاد شوره روی ابرو نمی شوند و در بالا بردن مناسب ابرو، عالی عمل می کنند.

4. سایه ابرو

به جای مداد ابرو استفاده از سایه ابرو نیز مرسوم است. رنگ های مشکی، قهوه ای تیره و روشن رنگ های اصلی سایه هستند و می توانید آنها را با براش به ابرو بکشید. سایه ابرو برای کشیدن خط های هاشور، مشخص کردن تاج و پرکردن بخش های خالی ابرو کاربرد دارد، معمولا قیمت بالاتری نسبت به مداد ابرو دارند و برندهایی مانند میبلین و کالیستا انواع خوب آنها را تولید می کنند.

5. خط چشم

اگر قصد مشخص کردن، حالت دادن و بزرگ تر نشان دادن چشم هایتان را دارید، استفاده از خط چشم توصیه می شود، اما بهتر است قبل از آن فرم صورت خود را بشناسید و با توجه به آن مدل خط چشم خود را انتخاب کنید. انواع ژله ای، مدادی، مایع و مویی آنها در بازار موجود است و بسته به مهارت خود در کشیدن خط چشم می توانید آنها را تهیه کنید. برندهایی مانند آکوا و گلدن رز، نمونه های مناسبی از آنها را تولید می کنند.

6. ریمل مژه

ریمل مژه
ریمل مژه ها از دیگر وسایلی است که برای بلندتر و حجیم تر نشان دادن مژه ها استفاده می شود و در حال حاضر انواع رنگی آنها نیز در بازار موجود است. ریمل های خوبی در بازار وجود دارند و بسته به قیمت و کاربردی که دارند، خرید و استفاده از آنها توصیه می شود، چرا که مژه ها در حالت دادن چشم و زیبایی صورت نقش مهمی دارند. انواع ریمل اسنس اصل با کیفیت و قیمت خوب، از آن مواردی است که برای شروع گزینه خوبی است و در انواع متداول صورتی، مشکی و سبز پرطرفدار است.

7. فرمژه

فر کردن مژه ها به ویژه اگر پلک افتاده و یا پف دار دارید، بسیار توصیه می شود، چرا که با حالت دادن به مژه ها افتادگی پلک کمی گرفته می شود. فرمژه ها در دو اندازه کوچک و بزرگ وجود دارند و اگر چشم های درشتی دارید، بهتر است اندازه بزرگ آن را خریداری کنید. همچنین استفاده از کیفیت خوب مانع از شکستن و یا کندن مژه ها می شود. برند zene یکی از انواع بسیار خوب فرمژه ها را تولید می کند.

8. سایه چشم

تنوع دنیای رنگ را می توانید با خرید سایه های دو تا 36 رنگ بیابید و با استفاده از آنها روی پلک چشم، ماجراجویی های جالبی را در آرایش چشم تجربه کنید. اصلی ترین رنگ هایی که برای سایه چشم استفاده می شود، کرم و قهوه ای است، اما برای انواع مراسم، ترکیب های متفاوتی وجود دارد. هدی بیوتی، سازنده یکی از بهترین سایه های چشم است که اگر مساله قیمت برایتان مهم نباشد، انتخاب بسیار خوبی است.

9. کانسیلر

برای محو کردن سیاهی دور چشم و یا ثابت ماندن سایه روی پلک چشم، استفاده از کانسیلر که در انواع ماژیکی، پودری و مدادی تهیه می شود، توصیه می شود. در انتخاب کانسیلر، به این موضوع توجه کنید که رنگ آن مهم است و فقط باید یک درجه روشن تر از رنگ پوست باشد، در غیر اینصورت، آرایش صورت را غیر طبیعی خواهد کرد. 

ضروری ترین لوازم آرایش چشم و ابرو در سال 2021

53
این مطلب مفید بود ؟30
مطالب پیشنهادی
    نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
    وبگردی