مراقبت بعد از عمل غبغب
در این مقاله قصد داریم شمارا با یکی از روش های زیبایی بدون جراحی و یا خون ریزی آشنا کنیم. روش لیفت با نخ مرسوم ترین روش زیبا سازی صورت و نواحی مختلف بدن بدون درد و جراحی میباشد

مراقبت بعد از عمل غبغب

مبارزه برای مخفی کردن از بین بردن غبغب چانه برای بسیاری از ما کاملا آشناست بسیاری سعی میکنند که آن را با گره های گردن و روسری پنهان کنند قبه دلایل متعددی از جمله استعداد ژنتیکی افزایش یافته است و سن به وجود میآید با افزایش سن گونه هاتو خالی میشوند و چربی ها در فک جمع میشوند و چنین دوم یا قبل ایجاد میشود و آن راه حل غیر جراحی برای از بین بردن غبغب وجود دارد و آن هم استفاده از لیفت با نخ میباشد. لیفت با نخ برای قبل از اینکه یک روش غیر تهاجمی است به زبان بهبودی کمی نیاز دارد و مراقبتهای بعد از عمل غبغب باید به دقت پیروی شوند تا از بروز عوارض جلوگیری شود. 

در روز عمل لیفت برای از بین بردن غبغب سعی کنید که یک صبحانه سبک میل کنید زیرا بعضی از بیماران ممکن است حالت تهوع بعد از عمل داشته باشند که ناشی از مواد بی حسی موضعی است. بعد از عمل رانندگی نکنید سعی کنید تمام روز را استراحت کنید و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید. 

نکاتی درباره لیفت با نخ

علت اصلی قرار دادن نخ ها در قسمت های مختلف صورت، کلاژن و سلول سازی در نواحی جایگذاری نخ ها میباشد. این شیوه بکارگیری مقدار معینی نخ با خاصیت های ویژه مختص به خود در قسمت های گوناگون صورت میباشد. این در صورتی است که نمیتوان لیفت و لاغری با نخ  را کاملا یک روش کلاژن سازی خالص در نظر داشت.
برای دریافت اطلاعات کامل لیفت با نخ https://armanelahie.com/%d9%84%db%8c%d9%81%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%ae-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa/  لینک قبل را کلیک کنید.
این شیوه درمانی با جایگذاری نخ های مخصوص درون پوست باعث ایجاد واکنش های التهابی کوچکی میشود که همین واکنش ها مسبب جوان سازی پوست و جریان گردش خون میشود و زیبایی بیشتری را به چهره شما می بخشد. در لیفت با نخ، نخ های بکار گرفته شده در کلاژن سازی از خاصیت جذب شدن برخوردار میباشند که این خاصیت بر اساس جنس و مارک نخ ها با هم فرق میکنند.

چه نکاتی را باید یعد از لیفت ابرو رعایت کنم ؟

در چند روز بعد از عمل فشار بر روی چشم (مانند کار با کامپیوتر) باید به حداقل خود برسد. این عمل معمولاً پانسمان ندارد. در صورت ورم غیر متعارف در پلک و یا احساس درد شدید حتماً به پزشک متخصص خود اطلاع دهید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به شما پیشنهاد میکنیم وارد صفحه لیفت بالا کشیدن ابرو با نخ شوید.
بعد از عمل باید انتظار تورم خط خفیف تا متوسط را داشته باشید به طور کلی بهبود یک تا دو روز طول میکشد حداقل شش ماه طول میکشد تا نخورده جذب پوست شود بنابراین در این مدت باید مراقبت های بعد از رفع غبغب را به دقت انجام دهید. سایر مراقبتهای بعد از عمل غبغب شامل موارد زیر است:

چه زمانی پس از عمل غبغب میتوان دوباره به کار برگشت؟

این نوع شغل و محیط شما بستگی دارد معمولاً بیماران میتوانند ظرف یک روز تا یک هفته به کار خود برگردند اما مشاغل متفاوت هستند اگر شغل شما نیاز زیادی به فعالیت شدید ندارد میتوانید بعد از دو روز کار خود را از سر بگیرد اما اگر مشاغل پر تحرک و سنگین دارید باید از کار خود مرخصی بیشتری بگیرید. 

چه زمانی پس از عمل لیفت غبغب میتوان دوش گرفت؟

یکی از نکات مهم در مراقبت های بعد از عمل غبغب این است که حداقل 12 ساعت پس از عمل باید از شستن خیس کردن و لمس ناحیه یک غبغب خودداری کنید. مراقب باشید تا سه هفته بعد از لیفت ناحیه را با دستمال یا ماساژ تمیز نکنید و فشار به ناحیه وارد نکنید. 
مراقبت بعد از عمل غبغب

بعد از عمل زیبایی لیفت بینی

ممکن است بیمار پس از عمل و از بین رفتن اثر بیهوشی کمی حالت تهوع داشته و احساس سرما خوردگی کند، اما این احساسات بلافاصله پس از خارج شدن داروها از بدن فروکش میکند. معمولاً صورت پس از انجام عمل جراحی پانسمان میشود و بسته به نوع و وسعت جراحی ممکن است سیستم پانسمان زخم نیز برای بیمار تعبیه شود، در این صورت انتظار میرود که بیمار تا 48 ساعت دچار ترشحات زخم باشد. اغلب افراد در روزهای اولیه پس از عمل کمی ورم و درد را تجربه میکنند (مخصوصاً در روز اول)، اما با استفاده از داروها و مسکن ها میتوان تا حد زیادی این علائم را کنترل کرد. دکتر نیز دستورالعمل هایی را مبنی بر تمیز کردن و مراقبت از زخم ها و سیستم زهکشی به شما میدهد.
اطلاعات کامل لیفت بینی https://armanelahie.com/لیفت-بینی/ در لینک قبل موجود میباشد.

از فشار بر ناحیه گردن و غبغب جلوگیری

یکی از بدترین کارهایی که میتوانید با لیفت نخ انجام دهید این است که فشار به ناحیه تحت درمان وارد کنید بنابراین در 5 شب اول پس از درمان سعی کنید که بر روی غبغب نخوابید و همچنین از فشار بر این ناحیه جلوگیری شود. سر خود را در حین خواب طوری قرار دهید که از فشار بر روی غبغب جلوگیری شود.
از کشیدن نخ دندان به مدت دو هفته خودداری کنید زیرا این حرکت ممکن است به گردن و فک و چانه شما فشار وارد کند. 

محل درمان را آرایش کردن نکنید

در 48 ساعت پس از عمل از آرایش کردن خودداری کنید. پوست بعد از انجام لیفت حساس است و مواد آرایشی روش آنها که حاوی مواد شیمیایی هستند. پوست پس از از عمل باید بتواند نفس بکشد شود. مواد آرایشی پوست را خفه میکند  بعضی از بیماران در حین پاک کردن مواد آرایشی فشار قابل توجهی به ناحیه غبغب وارد میکنند بنابراین به طور کلی بهتر است که آرایش نکنید. از هر نوع لایه برداری خودداری کنید و نکاتی که پزشک برای مراقبتهای بعد از عمل غبغب توصیه کرده را رعایت کنید. 

محل درمان را ماساژ ندهید 

پس از عمل لیفت غبغب نباید صورت خود را ماساژ دهید برای جلوگیری از فشار آمدن بر ناحیه غبغب باید از ماساژ اجتناب کنید همچنین این کار ممکن است به طور تصادفی باعث تورم کبودی و خارج شدن نخ ها از محل شود. 

حرکات صورت را محدود کنید

حرکت های صورت را حداقل برای دو هفته محدود و کنترل کنید .برای مثال از زیاده روی کردن در جویدن ، صحبت کردن ، خمیازه کشیدن،  لبخند زدن و سایر حرکات صورت در دوره بهبودی خودداری کنید.

در معرض گرما و حرارت قرار نگیرید

در مراقبتهای بعد از عمل غبغب آنچه بعد از لیفت با نخ PDO باید از آن اجتناب کنید جلوگیری از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض حرارت است زیرا باعث افزایش فشار خون میشود برای اینکه فشار خون خود را در حد نرمال نگه دارید که در معرض گرمای بیش از حد قرار نگیرید مثلا به جای جوش آب گرم یک حمام آب ولرم بگیرید و از برنزه شدن، سونای خشک، اتاق بخار، بخور دادن و آفتاب گرفتن به مدت 14 روز خودداری کنید.  در مراقبتهای بعد از عمل غبغب  سعی کنید ، بدن خود را نوشیدن مایعات هیدراته نگه دارید این کار به حفظ فشار خون طبیعی و بهبودی سریع تر غبغب و گردن کمک میکند. همچنین تا سه روز بعد از عمل رژیم سبک داشته باشید. 
مراقبت بعد از عمل غبغب

از مصرف نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید

باید از مصرف نوشیدنی های الکلی در دو هفته پس از لیفت غبغب با نخ خودداری کنید ادرار آور است به این معنی که مقدار زیادی آب و مواد مغذی ضروری برای سلامتی پوست را دفع میکند و همچنین مصرف الکل به میزان قابل توجهی فشارخون را افزایش میدهد. 

سیگار نکشید

از سیگار کشیدن در دوره مراقبتهای بعد از عمل غبغب  نیز اجتناب کنید زیرا باعث افزایش فشار خون میشود و ترکیبات شیمیایی زیادی در دود سیگار از جمله نیکوتین وجود دارد که رگ های خونی را منقبض میکند به این معنی که مواد مغذی نمیتواند از طریق جریان خون به طور موثری به پوست منتقل شوند. همچنین هر محصولی که حاوی نیکوتین باشد نیز همین اثر را دارد برای مثال آدامس نیکوتین نیز مصرف نشود. 

از فعالیت های ورزشی شدید اجتناب کنید

یکی دیگر از موارد مهم در مراقبتهای بعد از عمل غبغب این است که از ورزش شدید اجتناب کنید زیرا  فعالیت  باعث افزایش فشار خون میشود و باید از انجام آن در دوران بهبودی خودداری شود ورزش های ملایم مانند پیاده روی و شنا با سرعت بسیار آرام مناسب است. البته از شنا کردن به مدت دو هفته باید خودداری شود زیرا باعث خیس خوردن غبغب میشود. 

سایر نکات مهم در مراقبت های بعد از عمل غبغب 

  • درسه شب اول بعد از عمل لیفت برای از بین بردن غبغب سعی کنید حداقل در زاویه 30 درجه درجه سر خود را بالا نگه دارید. 
  • از قرار دادن کمپرس های یخ و یا کمپرس های گرم بر روی ناحیه غبغب به مدت چهار هفته پس از عمل خودداری کنید. 
  • برای جلوگیری از عفونت میتوانید از کرم های آنتی بیوتیک در محل استفاده کنید و آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز کرده را مصرف کنید
  • مناطق برش و بخیه را روزانه تمیز و خشک کنید.

 

 

 

آشنایی با مراقبت های بعد از لیفت نواحی صورت

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی