فال حافظ
تفسیر فال حافظ امروز خود که غزل زیبای "ای سلطان خوبان رحم کن بر این غیب" است را به صورت آنلاین و کامل در ادامه این بخش از نمناک ببینید.

فال حافظ نمناک:فال حافظ غزل گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب

حافظ یکی از بزرگترین شاعران ایران زمین است که غزلیاتش معانی دوگانه داشته و می توان از آنها برداشتهای متفاوتی نمود، به همین خاطر ایرانیان از دیرباز تاکنون به دیوانحافظ شیرازی تفال می زنند.

اگر شما هم به تفال زدن به لسان‌الغیب اعتقاد دارید و فال حافظ روزانه، فال حافظ آنلاین و... می گیرید، با این بخش از فال حافظ نمناک همراه شوید تا معنی فال حافظ غزل گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب را بهتر درک نمایید.

فال حافظ

متن شعر گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب

گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب

گفت در دنبال دل ره گم کند مسکین غریب

******

گفتمش مگذر زمانی گفت معذورم بدار

خانه پروردی چه تاب آرد غم چندین غریب

******

خفته بر سنجاب شاهی نازنینی را چه غم

گر ز خار و خاره سازد بستر و بالین غریب

******

ای که در زنجیر زلفت جای چندین آشناست

خوش فتاد آن خال مشکین بر رخ رنگین غریب

******

می‌نماید عکس می در رنگ روی مه وشت

همچو برگ ارغوان بر صفحه نسرین غریب

******

بس غریب افتاده است آن مور خط گرد رخت

گر چه نبود در نگارستان خط مشکین غریب

******

گفتم ای شام غریبان طره شبرنگ تو

در سحرگاهان حذر کن چون بنالد این غریب

******

گفت حافظ آشنایان در مقام حیرتند

دور نبود گر نشیند خسته و مسکین غریب

******

معنی و تفسیر فال حافظ غزل شماره 14:گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب

ای صاحب فال! اکنون در موقعیتی قرار داری که می پنداری تنها هستی اما خدا همیشه با شماست، کافیست که به او ایمان داشته و کمی تحمل خود را بالا ببرید.

اگر به محفل تازه ای وارد شده و یا کار جدیدی شروع کرده اید، تحمل کن و زود نا امید نشو چرا که به تدریج با محیط خو می‌گیری و موفق می شوی.

برای رسیدن به اهداف تنها تلاش و توکل بر خدا لازم است، شما قطعاً با تلاش به درجه‌ای خواهی رسید که همگان از آن حیرت زده خواهند شد و این زمان دور نیست.

زندگی آرام داشته ای، با ناآرام شدن زندگیت و بروز سختی ها ممکن است خیلی زود نا امید شوی اما اگر می خواهی به مقصود خود برسی باید رنج و مشقت بسیاری را تحمل نمایی زیرا افراد دیگری همچون تو در این راه قدم گذاشته اند و با صبر و بردباری به مقصود رسیده اند.

با افراد عاقل مشورت کن و همیشه با فکر تصمیم بگیر، با مشورت و تصمیم گیری درست به آرزوی خود می رسی و به زودی از بلاتکلیفی رهایی خواهی یافت.

تنگ نظر مباش و حسادت را کنار بگذار، هر چه برای خود می‌خواهی برای دیگران هم طلب کن، طلب خیر برای دیگران موجب فراخی روزی و جذب خیر برای شما می شود.

به زودی برای تو موقعیتی فراهم می آید که همه اطرافیانت انگشت به دهان می شوند،خدا را همیشه در نظر داشته و شکرگزار او باشید.

فال حافظ واقعی غزل شماره 14: گفتم ای سلطان خوبان رحم کن

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ف
وبگردی