ابتلا به سرماخوردگی
پاییز امسال سرماخوردگی به سرعت و شدت بیشتری شیوع پیدا کرده است و دلیل از بی اطلاعی آن باعث نگرانی برای همه افراد شده است.

افزایش بیماری به دلیل ترکیب کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزا

وقتی که همکارتان شروع به سرفه می کند یا فرزندتان با آبریزش بینی به خانه می آید؛ یعنی فصل سرماخوردگی آغاز شده است. در واقع فصل سرما خوردگی و آنفولانزا همان فصلی است که اکنون در آن هستیم و شاید امسال زودتر از هر زمان دیگری آغاز شده است.

متاسفانه ترکیب پاندمی های جدید، بازگشایی مدارس و اداره ها و پیدایش زنجیره های جدید از ویروس های مختلف، باعث شده است که ما بیش از هر زمان دیگری با سرماخوردگی مواجه باشیم و دلیل افزایش مبتلایان به آنفولانزا و سرماخوردگی، همین مسئله ترکیب پاندمی است که مردم را در معرض ویروس های بیشتری قرار داده است.

طبق اطلاعات موجود میزان سرماخوردگی و آنفولانزا، امسال بیشتر از همیشه با سرعت زیادی پیش می رود و تعداد مبتلایان به کرونا هم روز به روز اضافه می‌ شوند و افراد را بیش از همیشه مبتلا می کنند.

سرماخوردگی

ظاهرا آنفولانزا قصد ماندن دارد

بعد از دوره کرونا اکنون همه چیز به روال طبیعی خودش برگشته و افراد دیگر تمایلی به فاصله گذاری های اجتماعی ندارند و به خاطر همین سرماخوردگی و آنفولانزا بیش از هر زمان دیگری با سرعت بالا در حال انتشار می باشد.

خیلی از افراد از محل کار یا مدرسه و دانشگاه به سرماخوردگی مبتلا می شوند که در دوره پاندمی به خاطر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک ابتلا به سرماخوردگی خیلی کمتر بود؛ اما این روال طبیعیِ زندگی باعث شده است که سرعت ابتلا به سرماخوردگی این روزها افزایش پیدا کند.

چرا امسال سرماخوردگی زودتر و شدیدتر شروع شد؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی