تولد
پلاسما فرکشنال
پلاسما فرکشنال یکی از جدیدترین و موثرترین روش های جوانسازی پوست می باشد که از فواید آن می توان به بهبود چین و چروک های پوستی و بدون درد بودن آن اشاره کرد.

پلاسما فرکشنال؛ جوانسازی پوست با طب مدرن

جوانسازی پوست با پلاسما فرکشنال یک راه مدرن و موثر است که این روز ها جزء درمان های رایج زیبایی محسوب می شود. بالا رفتن سن، سبک زندگی غلط، اثرات موارد بیرونی مانند قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، مشکلات پوستی، بیماری ها، ژنتیک و غیره همگی روی ظاهر پوست تاثیر می گذارد.

جوانسازی پلاسما فرکشنال برای درمان مشکلاتی مثل آکنه و زخم، چروک های عمیق، ترک های پوستی و تحریک تولید کلاژن و الاستین برای بهبود قدرت پوست انجام می شود و در نتیجه بافت های پوستی تحریک شده و بهتر عمل می کند.

چنانچه در بخش سلامت نمناک میخوانید جوانسازی از طریق پلاسما فرکشنال باعث می شود که پوست در پروسه لایه برداری قرار بگیرد و مواد مضر از بدن حذف و دفع شوند.

جوان سازی پوست

عملکرد پلاسما فرکشنال

این نوع درمان باعث تولید پلاسما می شود و با بافت بیولوژیکی انسان واکنش نشان می دهد و مکانیسم هایی را مورد استفاده قرار می دهد و در نتیجه وضعیت پوست بهبود پیدا کرده و بافت آن سفت می گردد.

پلاسما فرکشنال یک نوع لایه برداری روی پوست است که از جریان الکتریکی قوی استفاده می کند و فضایی را برای جایگزین کردن بافت آسیب دیده با بافت جدید فراهم خواهد کرد. لایه سطحی سلول های مرده را از بین می برد و پوست را روشن کرده و به آن اکسیژن رسانی می کند.

پلاسما فرکشنال

این درمان متابولیسم سلولی را تحریک می کند، جریان خون را بهبود می بخشد و مواد مضر را از بدن حذف می کند که همگی می تواند عاملی برای برطرف کردن سلولیت باشد. پلاسما فرکشنال به آبرسانی عالی پوست در لایه های عمیق تر کمک می کند و بنابراین مقدار زیادی از نواقص و ایرادات پوست را از بین می برد و روی جوان سازی سطح پوست هم کار خواهد کرد.

بسیاری از درمان های زیبایی فقط روی ناحیه خاصی تمرکز می کنند اما پلاسما فرکشنال بدن مانند صورت، نواحی چشم، دستان و غیره را بازسازی می کند و روی آن ها نیز پروسه جوانسازی انجام می دهد و در نتیجه یک درمان ایده آل برای افرادی است که به دنبال درمان های زیبایی و طبیعی هستند و می خواهند چروک های عمیق را از بین ببرند.

این پروسه همچنین زخم را از بین می برد، پوست را روشن می کند و منافذ باز پوست را بهبود می بخشد. پلاسما فرکشنال نتایج بسیار خوبی را به جا می گذارد که می توانید به راحتی آن را با درمان های دیگر مثل لیزر همراه کنید.

روش پلاسما فرکشنال

فواید پلاسما فرکشنال

 • بهبود چین و چروک های پوستی، آکنه، ترک های پوستی و تیره شدن پوست
 • تحریک سلول های پوستی در لایه عمیق
 • قدرت و انعطاف پذیری بیشتر پوست
 • بهبود جریان خون در کل بدن
 • بازسازی دوباره ساختار پوست هم از داخل و هم از بیرون سلول ها
 • یک روش بدون درد
 • روشی بدون محدودیت
 • بدون نیاز به تزریق تاثیر سریع

fractional plasma rejuvenation

درمان پلاسما فرکشنال

این درمان اصلا نیاز به جراحی خاصی ندارد. هیچ گونه بی حسی هم در آن نیاز نیست و در نقاط مختلف بدن از طریق عوامل فعال کننده استفاده می شود. یون های منفیِ اکسیژن را از بین می برد و با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و از پیری پوست جلوگیری خواهد کرد.

بعد از آن نیز پوست از طریق ماسک های صورت؛ درمان خود را ادامه می دهد و در نتیجه احساس شادابی، قدرت و تازگی بیشتری روی پوست احساس می شود و این درمان حدود 30 الی 60 دقیقه زمان می برد.

قبل از درمان

در طول جوانسازی پلاسما فرکشنال، پلاسما تشکیل کلاژن و الاستین جدید را تحریک می کند و به بازسازی پوست مرده می پردازد. اثر سفت کنندگی برای از بین بردن چروک های پوستی را به جا می گذارد و فقط برای افرادی انجام می شود که بدن سالم داشته باشند.

قبل و بعد پلاسما فرکشنال

بعد از درمان

 • بعد از درمان یک نوع قرمزی بسیار خفیف اتفاق می افتد که بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می رود.
 • محل درمان شده باید با کرم مرطوب کننده نرم شود.
 • نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد و حتماً باید از ضدآفتاب های با کیفیت و با اس.پی.اف بالا استفاده شود.
 • لایه برداری سلول پوستی نیز باید به آرامی انجام شود.

پلاسما فرکشنال اثرات عالی خودش را در عرض 24 ساعت نشان می دهد. این پروسه در حالت حداکثری بسته به نوع درمان ممکن است 1 الی 5 بار تکرار شود و نتیجه نهایی 6 الی 12 ماه یا حتی چند سال روی پوست باقی می ماند.

در کنار آن هم باید یک سبک زندگی سالم در پیش گرفته شود و فرد خودش را از استرس و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب حفظ کند.

*این درمان راه حلی ساده و تاثیرگذار است و به تقویت همه بخش های بدن می پردازد و نواقص پوستی را از بین خواهد برد. پس برای داشتن یک پوست روشن، زیبا، نرم و جوان می توانید این درمان را در پیش بگیرید. با این کار نسبت به بدن خود حس بهتر و اعتماد به نفس بالاتری دارید.

پلاسما فرکشنال چیست و چه کاربردی دارد؟ + روش

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی