روز جهانی بازی

جزئیات 20 دسامبر ، روز جهانی بازی

کد مطلب : 79435زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از بهترین روش ها برای سرگرمی در زندگی بدون شک بازی کردن است و به همین دلیل 20 دسامبر را روز جهانی بازی نامگذاری کرده اند.

انتخاب 20 دسامبر به عنوان روز جهانی بازی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به چه نوع بازی علاقه مند هستید ؟ قطعاً بازی نقش ویژه ای را در زندگی هر فرد ایجاد می کند و یک راه مناسب برای سرگرمی و تنوع در زندگی است و می تواند شما را از استرس ها دور کند . اما آیا می دانستید که بازی ، روز جهانی دارد؟ با مطالعه این بخش از سرگرمی نمناک به تاریخچه نامگذاری روز جهانی بازی آشنا خواهید شد.

روز جهانی بازی

نگاهی کوتاه به روز جهانی بازی 

روز بازی یک روز قراردادی است که هر ساله آن را گرامی می دارند و این کار را از طریق ایجاد ورکشاپ های بازی برگزار می کنند . این روز از سال 1975 وجود داشته است ، اگرچه اولین بار، تعیین این روز در بیرمنگام بریتانیا اتفاق افتاد اما هر فردی در هر جای دنیا می تواند این روز را گرامی بدارد که قطعاً راه گرامی داشتن آن ، بازی کردن است. 

روز بازی

تاریخچه روز بازی 

روز بازی توسط کمپانی های مربوط به ساخت بازی و ورکشاپ های بازی ایجاد شد که اول از بازی های سنتی شروع کرده بودند و به تدریج جای خود را به بازی های مدرن و فانتزی تر دادند . آن ها در سال 1975 تصمیم گرفتند که یک روز جهانی برای بزرگداشت بازی را تعیین کنند .

معروف ترین مراسم ها برای روز جهانی بازی در 20 دسامبر 1975 در لندن برگزار شد .  مدت زمان کوتاهی پس از آن؛ این مراسم ها جای خودشان را در قسمت های دیگر بریتانیا هم پیدا کردند و کم کم این روز در نقاط دیگر جهان هم  معروف شد .

جزئیات 20 دسامبر ، روز جهانی بازی

3.39
این مطلب مفید بود ؟63
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی