مکمل بنزین

روش جدید کلاهبرداری در پمپ بنزین ها

تاریخ انتشار : 5 خرداد 1403کد مطلب : 93781زمان مطالعه : 2 دقیقه
مکمل بنزین،ماده‌ای افزودنی است که به باک بنزین خودرو اضافه می‌شود و ادعا می‌شود که مزایای مختلفی به همراه دارد اما از این طریق کلاهبرداری هایی هم میشود.

کلاهبرداری در غالب استفاده از مکمل در پمپ بنزین

ظاهرا برخی از کاربران فضای مجازی، اخیرا مورد سوء استفاده در پمپ بزنین ها قرار گرفته اند و به بهانه دریافت مکمل برای خودروی خود، هزینه ای را پرداخت کرده اند که لزومی به پرداخت آن نبوده.

طبق کامنت های منتشر شده برخی از شما کاربران در فضای مجازی، گاهی برخی از کارکنان پمپ بنزین، به بهانه وجود هوا در باک بنزین، پیشنهاد استفاده از مکمل هایی را می دهند که در مکمل بودن یا نبودنشان شک و تردید وجود دارد از این رو لازم است در مواجهه با این شرایط، هوشمندانه عمل کنیم. با توجه به انتشار این موارد در فضای مجازی، لازم است کمی بیشتر درمورد مکمل بنزین بدانید.

مکمل بنزین چیست؟

در بخش های قبلی دانستنی های خودرو نمناک کامل برایتان توضیح دادیم که مراقبت از موتور یا پیشرانه اهمیت بسیار بالایی دارد، استفاده از مکمل بنزین یکی از راه‌های مراقبت از موتور خودرو و جلوگیری از آسیب دیدن قسمت‌های مختلف آن به خاطر سوخت نامناسب است. در این بخش از نمناک درباره کاربرد مکمل بنزین، بهترین زمان برای استفاده از مکمل بنزین، جایگزین مناسب برای مکمل بنزین و... صحبت خواهیم کرد.

مکمل افزودنی است که هنگام سوخت‌گیری به بنزین و یا گازوئیل اضافه می‌شود و می‌تواند باعث بهبود عملکرد موتور، تضمین سلامت پیشرانه برای طولانی‌مدت و بهبود احتراق در موتورشود.

مکمل بنزین

بهترین زمان برای استفاده از مکمل بنزین

زمانی که باک خودرو تنها 10 تا 15 لیتر بنزین دارد و هنوز چراغ بنزین روشن نشده و آمپر بنزین به سطح یک درجه نرسیده و به طور کلی پیش از مراجعه به پمپ بنزین، بهترین زمان برای استفاده از مکمل اکتان بوستر خواهد بود. قبل از بنزین زدن مکمل را درون باک بریزید، اینگونه پس از بنزین زدن مکمل به‌خوبی با کل بنزین داخل باک ترکیب می‌شود.

کاربردهای مکمل بنزین

از مکمل بنزین می توان در همه وسایل نقلیه موتوردار درون‌سوز مثل خودرو، موتورسیکلت و کامیون استفاده کرد، این مکمل‌ها در دو شکل محلول و قرص تولید می‌شوند. کاربردهای مکمل بنزین عبارتند از:

  • افزایش اکتان بنزین:برخی مکمل‌ها سبب افزایش اکتان بنزین می‌شوند.
  • پاک‌کننده سیستم سوخت:برخی مکمل ها پاک‌کننده سیستم سوخت یا انژکتور شور هستند.
  • روان کننده:برخی مکمل ها روان کننده هستند و موجب کاهش اصطکاک و کارکرد روان‌تر قطعات موتور می‌شوند.
  • پایدارکننده سوختی:برخی مکمل ها پایدارکننده سوختی هستند که برای مدتی طولانی داخل باک خودرو می‌مانند.

آیا مکمل بنزین خوب یا مضر است؟

اگر از سوخت نامناسب و بی کیفیت استفاده می کنید، حتما از مکمل بنزین غافل نشوید. مکمل بنزین برای تامین اکتان پایین سوخت بی کیفیت طراحی شده است.

جایگزین مناسب برای مکمل بنزین چیست؟

در صورت استفاده از سوخت مناسب لازم نیست از مکمل بنزین استفاده نمایید، بنابراین نیاز به استفاده دوره ای از مکمل بنزین نخواهید داشت اگر شما سوخت با اکتان بالای 90 درصد استفاده میکنید.

روش جدید کلاهبرداری در پمپ بنزین ها

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش خبری نمناک/ن/ا.ن
برچسب : قیمت بنزین
وبگردی