آداب هدیه دادن
هدیه دادن هم مانند هدیه گرفتن احساس بسیار خوبی دارد، اما هدیه دادن بر خلاف باور عموم آدابی دارد که باید رعایت شود.

آداب هدیه دادن؛ اینجوری هدیه بده

هدیه دادن و گرفتن احساسات خوب و بسیار خوشایندی در هر دو طرف ایجاد می کند و موجب صمیمیت در افراد می شود. برخلاف باور بسیاری از افراد هدیه دادن یک کار ساده نیت و قاعده و اصول خاصی دارد که در ادامه این بخش از نمناک آورده ایم.

هدیه ات رو بی ارزش نکن

هنگام هدیه دادن، هدیه خود را با گفتن جملاتی مانند ببخشید اگه خوشگل نیست، ببخشید اگه کمه هول هولکی خریدم و... بی ارزش نکنید. به جای این جملات بگویید مبارک باشد امیدوارم دوست داشته باشید.

هدیه

هدیه ای که گرفتی رو به دیگری نده

هیچ وقت هدیه ای را خودتان از دیگری گرفته ایدو خوشتان نیامده و لازم نداشته اید را اهدا نکنید به خصوص اگر احتمال می دهید که فردی که به شما این هدیه را داده او را در دست کسی که شما به او هدیه داده اید، ببیند، این کار کدورت هایی را به وجود می آورد.

هدیه ای بخر که بشه تعویض کنی

بهتر است هنگام هدیه خریدن به فروشنده بگویید که اگر هدیه تان از لحاظ سایز مشکل داشت، آن را تعویض نماید، اینگونه با خیال راحت به گیرنده هدیه می گویید که می تواند هدیه را تعویض نماید.

همیشه بحث هدیه ات رو پیش نکش

به عنوان فرد هدیه دهنده، اصلا بحث قیمت هدیه را پیش نکشید و هر بار کسی را که به او هدیه داده اید را می بینید از او سراغ هدیه تان را نگیرید مثلا نگویید چرا از عطری که برایت خریدم نزدی.

کادو دادن

کاغذ هدیه ات رو متناسب با هدیه انتخاب کن

هدیه تان را کادو پیچ کنید یا در پاکت مخصوص هدیه قرار دهید تا هدیه گیرنده از باز کردن کادو لذت ببرد. در ضمن بهتر است کاغذ هدیه شما متناسب با هدیه تان باشد مثلا اگر هدیه تان معمولی است، آن را در یک کاغد پر زرق و برق نپیچید تا طرف مقابلتان شوکه نشود. در مهمانی‌هایی که قرار است همه هدیه بیاورند بهتر است نام تان را روی کارت تبریک نوشته و بروی بسته بندی کادو بچسبانید.

هدیه ای در حد توانت بخر

برای دادن هدیه خود را الزام نکنید که هدیه شما مانند هدیه فردی خاص باشد، چشم و هم چشمی نکنید و هدیه ای را تهیه نمایید که در حد توان خودتان باشد نه حرف دیگران.

هدیه خیلی گرون نخر

اگر وضع مالی شما بهتر از کسی است که برای او هدیه می خرید، هدیه ای خیلی گران تهیه نکنید تا او معذب شود و در فکر جبران هدیه تان باشد یا فکر کند قدرت خرید بسیار بالای خود را به رخ او کشیده اید. یک هدیه خوب و با ارزش هدیه ای است که بدون منظور جبران داده شود تا توقع جبران به نیاید و فرد هدیه گیرنده فکر نکند هدیه تان صمیمانه و از ته قلب نبوده است.

آداب هدیه دادن

به سلیقه طرف مقابل احترام بگذار

در انتخاب نوع هدیه توجه داشته باشید، اگر از علایق و سلایق فرد مقابلتان اطلاع دارید حتما برای او هدیه ای را بخرید که خوشش می آید. همچنین هدیه‌ای که به کسی می‌دهید باید با نوع ارتباط عاطفی که با او دارید تناسب داشته باشد مثلا هدیه یک دوست قدیمی با هدیه رئیس محل کارتان یا هدیه همسرتان نباید مانند هم باشند.

آداب هدیه دادن؛ باکلاس ها چجوری کادو میدن؟

4.865
این مطلب مفید بود ؟623
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی