تولد
اسرار ازدواج شاد

اسرار ازدواج شاد کشف شد

کد مطلب : 13983زمان مطالعه : 4 دقیقه
ازدواج موفق و شاد را کسانی تجربه می کنند که طرفین این ازدواج همه جانبه یکدیگر را درک کنند و دوستدار واقعی هم باشند. و نقش پول در زندگی آنها از روابطشان مهم تر نباشد.

اسرار ازدواج شاد کشف شد

شادی در زندگی یکی از آرزوهای زوجین می باشد. رسیدن به زندگی شاد با رعایت نکاتی کلیدی و مهم به دست خواهد آمد. همین که می خواهید رازهای ازدواج شاد را بدانید، یعنی اولین گام را برداشته اید و می خواهید زندگی شاد و موفق داشته باشید.

چه عواملی در شادی و خوشبختی زوج ها نقش دارد؟آیا تا کنون به نقش پول و مخارج زندگی و تاثیر آنها در میزان شادی در زندگی مشترک فکر کرده اید ؟برای شاد بودن حتما نیازی نیست که پول زیادی خرج کنید ، اتفاقا بالعکس .کافیست برای شروع یک زندگی موفق و زیبا از توقعات خود کم کنید و بیشتر از خودتان همسرتان را ببینید تا یک ازدواج شاد داشته باشید و زندگی خوبی را شروع کنید.

محققان توصیه می کنند که مراسم ازدوج خود را با هزینه کم برگزار کنید تا شادی هدیه ای برای زندگی شما باشد . محققان با مطالعات خود نشان داده اند که هر چقدر هزینه تشریفات و تدارکت مراسم ازدواج کمتر باشد ، احتمال شکست و جدایی در زندگی کمتر می شود.

احتمالا می توان این پدیده را ناشی از خصوصیات اخلاقی زوج هایی دانست که چنین ازدواجی را انتخاب می کنند و اینکه برای یکدیگر چگونه مکملی هستند . برای دوام ازدواج ، شادی و خوشبختی راه کارهای مختلف و کم هزینه ای وجود دارد که می توان با بهره گیری از آنها ، زندگی شاد توام با محبتی را تجربه کرد .این موارد عبارتند از آنچه در این بخش از خانواده پلاس نمناک خواهید خواند.

اسراری ساده ولی موثر در داشتن زندگی شاد

استفاده از کلمات محبت آمیز :

استفاده از جملات محبت آمیز در مکالمات روزمره می تواند به تداوم زندگی شما کمک کند. وقتی با همسر خود با کلمات محبت آمیز صحبت می کنید، به او القا می کنید او را بیش از دیگران دوست دارید.

صحبت با لحن محبت آمیز اساس یک زندگی شاد است، طوریکه درخواست های ما باید با یک یا انواع و اقسام کارها و کلماتی باشد که همسر دوست دارد. اگر لازم است این عادت را در خود ایجاد کنید.

ازدواج شاد

رویا پروری :

اگر می خواهید ازدواج شما رشد کند و بهترین باشد، شما و همسرتان باید یک تصویر برای آن و زندگی تان ایجاد کنید.

سرسخت بودن :

داشتن یک زندگی شاد کارهای زیادی را می طلبد، و زن و شوهر هر دو باید مایل باشند که به طور کامل متعهد شوند تا زندگی را قوی سازند.

افزایش ضریب اعتماد :

یاد بگیرید که چگونه با همسر خود صادق باشید ، چگونه برای او قابل اعتماد بوده و چطور به او اعتماد کنید.

سلامت روحی و جسمی :

ازدواجی که هر دو نفر از نظر عاطفی سالم باشند، شانس بیشتری برای موفقیت دارد. اگر یک یا هر دوی شما مسئله شخصی یا مشکل دارند، حتما به مشاور مراجعه کنید.

توجه به ماهیت عشق :

رابطه عاشقانه خود را در ازدواج حفظ کنید. دلایل عاشقی خود را کشف و روی آن کار کنید.

یادگیری مهارت :

حتی در بهترین ازدواج ها، درگیری رخ خواهد داد. کلید رسیدن به زمان های دشوار، یادگیری مهارت های حل تعارض و رسیدن به یک استراتژی در ازدواج است.

اسرار ازدواج شاد

توجه به نقش کودکان :

اگر چه کودکان می توانند مسئولیت های زیاد ایجاد کنند، اما اگر نقش آن ها به درستی دیده و درک شود، می توانند منبع شادی باشند.

انجام کارهای مثبت :

محققان دانشگاه واشنگتن داده ها را مورد بررسی قرار دادند. در ازدواج های با ثبات، حداقل پنج برابر فعل و انفعالات مثبت بیشتری نسبت به ازدواج های منفی وجود دارد. هنگامی که این میزان شروع به کاهش می کند، ازدواج در معرض خطر بالای طلاق قرار می گیرد .در زندگی واقعی، هیچ زوجی نمی تواند به نمایش های مثبت و منفی ادامه دهد.

جشن گرفتن اتفاق های خوب :

تحقیقات نشان می دهد زوج هایی که به طور منظم اتفاقات مثبت زندگی خود را جشن می گیرند سطوح بالاتری از تعهد، صمیمیت، اعتماد، و رضایت در زندگی مشترک دارند .اینکه همسر بداند شما به دستاوردهای او افتخار می کنید کافی نیست ،شما باید آن را نشان دهید حتی در مورد چیزهای کوچک که هر روز اتفاق می افتد . این کار باعث افزایش سلامت زندگی مشترک شما می شود.

رازهای ازدواج موفق

بالا نگه داشتن استانداردها :

بسیاری از افراد انتظارات زیادی از زندگی و ازدواج دارند، تحقیقات نشان می دهد اینگونه افراد بیشتر به خواسته های خود می رسند . افرادی که دارای استانداردهای آرمان گرا هستند ، واقعا می خواهند با آن ها خوب رفتار شود و دوست دارند از ازدواج لذت ببرند، طول عمر زندگیشان بیشتر است. مردان و زنان با استانداردهای پایین، که انتظار رفتار خوب، ارتباط و یا رابطه عاشقانه را ندارند زودتر از یکدیگر خسته می شوند.

داشتن ارتباط با خانواده و دوستان :

ارتباط نزدیک با خانواده و دوستان یکی دیگر از اعوامل مهم در شاد کردن زندگی افراد است.

نداشتن انتظار از همسر در شاد کردن :

تحقیقات نشان می دهد که اکثر افراد در نهایت به طبیعت خود بازمی گردند، حتی پس از رویدادهای بسیار مثبت مانند یک عروسی. شادی در ذات افراد قرار دارد و انتظار اینکه همسر آن را برای همیشه تغییر دهد غیر واقعی و ناعادلانه است.

آنچه شگفت انگیز می باشد این است که شادی نسبتا پایدار است. یک رویداد مهم زندگی مانند ازدواج و یا تولد کودک ممکن است شادی کوتاه مدت را افزایش دهد، اما مطالعات نشان می دهد که اغلب افراد به شادی شخصی خود باز می گردند.

هیجان :

زوج های جوان به فعالیت های خوشایند و هیجان انگیز بیشتری نیاز دارند . پس از گذشت 10 هفته، زوج ها برای اندازه گیری کیفیت روابط خود آزمایش هایی انجام دادند. کسانی که رفتار هیجان انگیز داشتند، رضایت قابل توجهی در رضایت زناشویی نشان دادند.

لیستی از فعالیت های مورد علاقه خود و همسرتان تهیه کنید. از عادات قدیمی دوری کنید و در طول یک هفته برنامه کاری جدید و متفاوتی را انجام دهید.

اسرار ازدواج شاد کشف شد

4.224
این مطلب مفید بود ؟204
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : ازدواج
وبگردی