تولد
صبحانه برای لاغری
اولین بخش از رژیم لاغری شما وعده ی صبحانه است که در لاغری شکم و پهلو بسیار موثر است پس صبحانه ای بخورید که شما را لاغر کند.

عادات صبحانه ای برای داشتن شکم تخت

صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی در روز می باشد اما خب در مورد این که یک صبحانه ی خوب چطور باعث می شود تا عملکرد بهتری داشته باشید، حرف هایی برای گفتن وجود دارد. ترکیب چند عادت غذایی سالم برای صبحانه نه تنها به شما کمک می کند تا احساس خوشحالی و انرژی بخشی را در طول روز پیش رو داشته باشید، بلکه در دستیابی به شکمی تخت که همیشه آرزو داشتید نیز کمک خواهد کرد.

صبحانه

چطور خوردن صبحانه ی سالم باعث تخت شدن شکم می شود ؟

عادت به خوردن صبحانه ی سالم می تواند منجر به عادات غذایی سالم شوند، که باعث می شود نفخ شکم شما از بین برود . مگی" مبچالچیک "یکی از متخصصین تغذیه که به تازگی نیز کتابی به اسم the great big pupmkin را منتشر کرده است در مورد پیدا کردن چند صبحانه ی سالم این گونه می گوید که :" نخوردن صبحانه ی خوب می تواند دلیل احساس گرسنگی دائمی شما در طول روز باشد."

او همچنین می گوید:"خوردن صبحانه راه کار خوبی است، بخصوص اگر که مدام در طول شب احساس گرسنگی می کنید “.

چند مدل صبحانه ی سالم برای تخت شدن شکم 

اگر تا الان به اندازه ی کافی صبحانه نمی خوردید، زمان آن رسیده تا مقداری فیبر و پروتئین بیشتری مصرف کنید.

انواع صبحانه

بنابراین اگر همیشه احساس نفخ و گرسنگی می کنید، در این قسمت از تناسب اندام نمناک چند مدل صبحانه ی سالم که به تخت شدن شکم شما نیز کمک زیادی می کند معرفی شده اند:

1. صبحانه ی خوب و مقوی بخورید

تخم مرغ خرد شده

وقتی صحبت از صبحانه ای می شود که در واقع به شما کمک می کند تا در طول روز احساس سیری داشته باشید، سه خصوصیت مهم در آن وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

به دنبال یک صبحانه ی کاملا مناسبی باشید که حاوی پروتئین ، چربی سالم و کربوهیدرات باشد.

از جمله کربوهیدارت های خوب می توان به نان سبوس دار ( تورتیلا)، بلغور، جودوسر، یا حتی لوبیای سیاه اشاره کرد.

برای یک صبحانه ی راحت همراه با مواد مغذی مختلف ، به سادگی می توان از دو تخم مرغ خرد شده با مقداری پنیر، و یک تکه نان و غلات کامل استفاده کرد.

تخم مرغ

2. یک میوه یا سبزی را در صبحانه ی خود بگنجانید

ماست هلو

میچالچیک می گوید:یک عادت کوچک که توصیه می کنم، باید شامل این باشد که حداقل یک میوه یا سبزی را در صبحانه ی خود جای دهید . من عاشق این هستم که از یک میوه در صبحانه ی خود برای فیبر موجود در آن استفاده کنم . منظورم استفاده از انواع توت ها یا موز خرد شده بر روی جودوسر یا در کنار تخم مرغ ها است . اگر حوصله ی خوردن میوه را ندارید ، برای افزایش مصرف مواد مغذی ، سبزی را به مخلوط تخم مرغ خرد شده ی خود اضافه کنید و لذت ببرید. 

3. به دنبال مصرف فیبر باشید

(مخلوط انواع توت ها با جودوسر در یک کاسه)

گنجاندن فیبر در رژیم غذایی از نظر علمی ثابت کرده است که به شما در کاهش وزن کمک زیادی می کند و آسان ترین راه برای افزودن آن به رژیم غذایی از طریق صبحانه می باشد.

صبحانه رژیمی

غذاهایی با فیبر بالا مانند میوه ها، سبزیجات ، دانه های آجیل، و غلات کامل برای هضم غذا مناسب هستند (و به شما در سیر نگه داشتن بدن برای مدت طولانی کمک می کنند ) و همچنین می تواند به کاهش نفخ شکم نیز کمک کند . جو دوسر منبع خوبی از فیبر هستند، بنابراین یک سری چیزها مانند جودوسر همراه با میوه، و دانه های کدو تنبل یا بادام ، یک صبحانه ای با منبع خوبی از پروتئین و فیبر محسوب می شوند.

4. بعضی از اقلام صبحانه را زودتر از موعد آماده کنید

اگر می دانید که هفته ی پر مشغله ای پیش رو خواهید داشت، چند مورد را از قبل آماده کنید تا بتوانید برای صبحانه از آن ها مصرف کنید . درست کردن چند چیز زودتر از موعد مانند چند تخم مرغ آب پز سفت، جودوسر پخته و سبزیجات آب پز می توانند مفید باشند. 

5. در طول هفته وعده های غذایی غنی از مواد مغذی بخورید

نان تست همراه با آووکادو و تخم مرغ

وقتی می خواهید صبحانه های خود را برای هفته برنامه ریزی کنید، به دنبال این باشید که صبحانه هایتان از نظر مواد معذی غنی باشند . پیروی از اولین قانون آسان برای افزودن پروتئین ، چربی سالم و کربوهیدرات به وعده ی غدایی می تواند کار شما را خیلی آسان تر کند.

تخمه مرغ و آووکادو

من نمی گویم که استثنائاتی در این قانون وجود ندارد، (زیرا گاهی اوقات پنکیک برای شام نیز خوب به نطر می رسد)، اما به نظر من خوردن مواد غدایی انرژی زا در طول صبح برای داشتن حس و حال عالی در روز بسیار مهم می باشد و باعث می شود تا عملکرد بهتری در طول روز داشته باشید. 

6. صبحانه های خوشمزه ی خود را برای آخر هفته نگه دارید

پنکیک

اما اگر هوس یک وافل یا درست کردن یک سری مافین کردید، چی؟ آخر هفته ها زمان خوبی برای کمی خوش گذرانی می باشد . صبحانه های خوشمزه ی خود را برای آخر هفته نگه دارید و هدف این است که هر روز در وعده صبحانه خود کمی بیشتر از مواد مغذی استفاده کنید. بنابر این اگر منتظر یکی از دستور غذاهای خوشمزه ی ما هستید، در صبح تعطیل آخر هفته یک زمانی را به خود اختصاص دهید و از خودتان با یک چیز خوشمزه پذیرایی کنید.

پنکیک

7. جایگزین های ساده پیدا کنید

به آرامی به دنبال جایگزین های ساده و در عین حال سالم در رژیم غذایی خود باشید تا بتوانید برنامه ی صبحانه ی تان را تغییر دهید. 

صبحانه وعده ای عالی برای شروع می باشد ، به این معنی که مواد مغذی بیشتری به وعده ی غذایی خود اضافه کنید و برای این کار روش های ذکر شده را در پیش بگیرید.

لازم نیست آنچه را که می خورید حتما چک کنید، شاید هفته ای یک بار سعی کنید جایگزینی داشته باشید. مثلا گرانولای پرقند در ماست خود را با آجیل و دانه ها عوض کنید.

تغییر عادات صبحانه ای برای داشتن شکم تخت

4.248
این مطلب مفید بود ؟408
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/م.ح
وبگردی