تولد
سلامتی قلب
میتوان گفت قلب یکی از اعضای حیاتی بدن است و مراقبت از این عضو بسیار مهم است، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها باید راههای سلامت نگه داشتن قلب را بدانید.

اصول داشتن قلب سالم و راه اصلی مراقبت از قلب

باریک شدن رگ های قلب معمولاً به خاطر تجمع پلاک های اطراف دیواره رگ اتفاق می‌ افتد که یک مشکل رایج است و منجر به بیماری قلبی می‌ شود. همچنین می تواند عاملی برای مشکلات جدی در بدن از جمله حمله قلبی، سکته و یا حتی مرگ باشد. عوامل خطر معمولاً شامل سبک زندگی بی تحرک و رژیم غذایی غلط است که باعث افزایش لیپید، سطح کلسترول بالا و فشار خون می‌ شود. قطعاً می‌دانید که پیشگیری؛ بهتر از درمان است و می توانید با داشتن یک رژیم غذایی سالم، سبک زندگی و استفاده از مکمل های مناسب تاثیر مثبت آن را روی سلامت قلب خود ببینید. در این قسمت از نمناک راهکارهایی را برای افزایش سلامت قلب به شما معرفی می کنیم.

افزایش آگاهی و شناخت علائم

آگاهی باعث می‌ شود که شما علائم بیماری قلبی مانند درد قفسه سینه، ناراحتی و درد در قسمت بالای بدن، تنگی نفس، خستگی و حالت تهوع را بشناسید و سریع تر مشکل تان را پیگیری کنید‌.

قلب درد

کنترل فشار خون

فشار خون بالا معمولاً باعث ایجاد بیماری قلبی شدید، حمله قلبی و سکته می شود، پس باید درمان گردد. افرادی که فشار خون بالا دارند، حتماً باید سبک زندگی خود را بهبود ببخشند و از افراد متخصص کمک بگیرند.

مراقبت از سطح کلسترول

کلسترول ممکن است در دیواره رگ‌ های خونی تجمع پیدا کند، جریان خون را مسدود کند و باعث حمله قلبی و سکته شود.

کلسترول

کاهش مصرف چربی های مضر

چربی های مضر عامل افزایش کلسترول بد در بدن هستند و می توانند خطر بیماری قلبی را افزایش دهند.

ترک سیگار

مطالعات نشان می‌ دهد که سیگار سطح کلسترول خوب در خون را کاهش می دهد که برای سلامت قلب ضروری هستند. ترک سیگار می‌ تواند خطر بیماری قلبی را کم کند و سلامت قلب را ارتقا دهد. پس سعی کنید هر طور که شده سیگار را کنار بگذارید.

سیگار

اصلاح رژیم غذایی

جسم شما از چیز هایی تشکیل می‌ شود که می خورید. داشتن رژیم غذایی سالم برابر با قلب سالم است. بعضی از تغییرات مربوط به رژیم غذایی برای داشتن قلب سالم، شامل موارد زیر است:

  • محدود کردن چربی اشباع
  • کاهش مصرف نمک و شکر
  • افزایش مصرف میوه، سبزیجات، غلات کامل، گوشت قرمز و آجیل پخت مواد غذایی با روغن سالم از جمله روغن سبزیجات

ورزش کردن

مطالعات نشان می دهد که داشتن فعالیت فیزیکی به طور منظم برای سلامت قلب ضروری است و بیماری قلبی را کاهش می‌ دهد. ورزش های ایروبیک مانند پیاده‌روی، دو، شنا و دوچرخه سواری، اگر هر هفته انجام شوند، سطح کلسترول را پایین می‌ آورد و خطر بیماری‌ های قلبی را نیز کم خواهند کرد.

نسخه رایگان و تضمینی برای سلامتی قلبت

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : سلامت قلب
وبگردی