حمله قلبی
بیماری های قلبی یکی از اصلی ترین دلایل مرگ و میر در خانم ها و آقایان است، حمله قلبی علائمی دارد که اگر آنها را بشناسید میتوانید از بروز سکته جلوگیری کنید.

علائمی که خبر از احتمال بروز حمله قلبی در فرد میدهد

بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در بین خانم ها و آقایان می باشد و یک اتفاق رایج است و در هر 40 ثانیه؛ یک نفر به خاطر حمله قلبی جان خود را از دست می دهد‌. از هر پنج حمله قلبی یکی از آن ها در خاموشیِ کامل اتفاق می‌ افتد، یعنی آسیب به قلب وارد شده است؛ اما پیش از این، فرد خودش از این موضوع آگاه نبوده است.

اغلب علائم هشدار دهنده ای وجود دارند که دانستن آن ها می ‌تواند جان شما را نجات دهد. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم علائمی را معرفی کنیم که نشان می دهد در معرض حمله قلبی هستید و با حس کردن هر کدام از این علائم بایستی فورا به پزشک مراجعه کنید.

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه؛ یعنی احساس فشار، سفتی، تنگی و یا حسی شبیه به سیری و پر شدگی در این ناحیه و زمانی هم اتفاق می افتد که عضله قلب به دلیل انسداد عروق کرونر؛ خون کافی را دریافت نمی کند.

قلب درد

درد در ناحیه فک، گردن، شکم، کمر، شانه یا بازو مخصوصاً در سمت چپ

بسیاری از افراد هنگام حمله قلبی درد قفسه سینه ندارند و در عوض ممکن است درد هایی را در یک طرف بدن مخصوصا ناحیه چپ احساس کنند که به خاطر عدم جریان خون به عضله قلب می باشد. اگر شما هم در هر یک از این نواحی دردی را احساس کردید؛ فورا به پزشک مراجعه کنید.

تنگی نفس

یکی از اصلی ترین علامت های حمله قلبی تنگی نفس است که همراه با درد قفسه سینه می باشد. تنگی نفس می تواند علت های دیگری هم داشته باشد که باید فورا بررسی شود.

حالت تهوع و استفراغ

حالت تهوع و استفراغ به خصوص وقتی که با درد قفسه سینه همراه است، ممکن است نشانه ای از حمله قلبی باشد که در چنین حالتی باید آزمایش داده شود تا پزشک علت دقیق را مورد بررسی قرار دهد.

حمله قلبی

عرق و سرگیجه

احساس سبک شدن سر و سرگیجه و عرق زیاد هم؛ یکی دیگر از علائم رایج حمله قلبی است که در چنین حالتی سریعا باید به اورژانس مراجعه شود.

علائمی که میگه حمله قلبی به شما نزدیک شده

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
برچسب : سکته قلبی
وبگردی