حمله قلبی
پارو کردن برف یکی از عوامل ایجاد حمله قلبی است که همزمان با بارش برفهای سنگین میزان خطر آن نیز افزایش یافته و معمولا اورژانسها در این زمان حالت آماده باش دارند.

پارو کردن برف و رابطه آن با حمله قلبی

یکی از دلایلی که برای به وجود آمدن حمله قلبی تاثیر دارد وجود هوای سرد و افزایش فشار خون در این دما می باشد.انتخاب یک پارو و حرکت دادن چندصد کیلوبرف به ویژه بدون آمادگی جسمانی در چندماه گذشته، می تواند یک فشار بزرگ روی قلب ایجاد کند.
همچنین استفاده از دستگاه برف خور (snow blower) نیز می تواند نتیجه مشابهی داشته باشد. برف خور نوعی خودرو با قدرت مکش زیاد است که برفها را از جاده ها به درون دستگاه کشیده و به شعاع 100 متری جاده پرتاب می کند.

خطر حمله قلبی با پارو کردن برف

دکتر استیون رایزمن از مرکز تشخیص بیماری های قلبی نیویورک می گوید:«هوای سرد می تواند باعث کاهش رسیدن خون و اکسیژن به قلب شود. میزان اکسیژنی که به قلب می رسد کم می شود ، احتمال ایجاد لخته های خونی نیز افزایش می یابد  و نیاز هم به خاطر ورزش سختی که معمولاً انجام نمی دهند، بالا می رود. مشکل این است.»

محققان اظهار داشتند که حمله قلبی وقتی رخ می دهد که یک لخته داخل یک شریان اکلیلی قلب ایجاد می شود، این شریان همان رگی است که وظیفه تغذیه قلب را برعهده دارد. این لخته می تواند

به طور کامل مانع جریان خون برای رسیدن به بخشی از قلب شود و پیش از آن اکسیژن رسانی به قلب را قطع کرده است، پس از آن ماهیچه قلب از کار افتاده و مرگ رخ می دهد.
براساس اعلام محققان، پاروکردن برف ها فعالیتی شدیدتر از ورزش روی تردمیل است، چنین ورزشی برای جوانان و در راه ورزش مشکلی ایجاد نمی کند، اما می تواند برای سنین 50 سال و بالاتر به عنوان افرادی که فعالیت چندانی ندارند، خطرناک باشد.
محققان مرکز پزشکی ویرجینیا توصیه کرده اند که افراد سالخورده پاروکردن برف را به جوانان سپرده و جوانان پیش از این کار ماهیچه های خود را گرم کنند، میزان برف هایی را که پارو می کنند در مقادیر کم انتخاب شود، وقفه هایی بین کار داشته باشند، آب زیاد بنوشند، احساس نکنند که همه برفها باید پارو شود و اگر در قسمت سینه خود احساس درد کردند، سرگیجه و یا نفس تنگی داشتند فوراً به داخل خانه بازگردند

نتیجه یک تحقیق در آمریکا نشان می دهد، افزایش فشار خون و ضربان قلب به علاوه شریان های بسته، سالانه حدود 1640 قربانی برف پارو کردن بر جا می گذارد.

افزایش خطر حمله قلبی با پارو کردن برف

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر-/ف
برچسب : سکته قلبی
وبگردی