دکوراسیون خانه
دکوراسیون یک منزل زیبا دارای اصول خاصی است اما برخی افراد بدون آگاهی از این اصول اشتباهاتی در چیدمان منزل دارند که موجب زشت شدن دیزاین خانه می شوند.

اشتباهات مخرب در دکوراسیون داخلی خانه

امروزه نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دکوراسیون درست و مناسب و کاربردی، سبب زیباترشدن محیط، بخشیدن جلوه و شکوه بیشتر به فضا و همچنین حفظ آرامش محیط می شود.

همه ما فکر می کنیم نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل راحت است و به راحتی از پس آن بر می آییم اما برخی از ما در چیدمان منزلمان اشتباهاتی را مرتکب می شویم که سبب زشت شدن خانه می شود. در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک اشتباهاتی که در چیدمان و دکوراسیون خانه وجود دارد که سبب زشت شدن دیزاین می شود را آورده ایم:

همه وسایلتان را با هم ست نکنید

هماهنگی و هم‌رنگ بودن وسایل باعث یکنواختی و کسالت‌آور شدن محیط می‌شود. حتما نباید فرش، مبل، پرده و... هم رنگ باشند زیرا این کار سبب زشت شدن خانه تان می شود. رویکردی آزادانه و ارگانیک در انتخاب رنگ وسایل و چیدمان آن‌ها داشته باشید و از ترکیب رنگ‌های موجود در طبیعت الهام بگیرید. گاهی ترکیب رنگ‌های غیر هماهنگ، فضایی جادویی ایجاد می‌کند..

ست کردن وسایل خانه

همه جای خانه خود را با قالی و قالیچه نپوشانید

در دکوراسیون خانه تمامی ما ایرانی ها فرش نقش مهمی را ایفا می کند. متاسفانه بسیاری از خانم های ایرانی همه جای خانه را با فرش و موکت می پوشانند، این کار سبب زشت شدن خانه می شود. برای داشتن فضای شیک و مدرن بهتر است که تمامی خانه را با فرش نپوشانید بین قالی و دیوار فاصله وجود داشته باشد تا مقداری از کف پوشتان قابل دیدن باشد.

از ترکیب رنگ های شلوغ استفاده نکنید

انتخاب رنگ، به خصوص برای دکوراسیون منزل از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا رنگ‌ها روی حالات روحی و روانی و همچنین رفتار افراد تأثیر می‌گذارند و محیطی امن و آرام برای شما ایجاد می کنند.

برخی افراد تنها از یک رنگ برای وسایل خانه خود استفاده می کنند که این کار اشتباه است و در مقابل برخی دیگر از رنگ های مختلف استفاده می کنند. استفاده از رنگ های مختلف و شلوغ کم کم شما را دلزده کرده و سبب می شود خانه تان آرامش همیشگی را نداشته باشد.

از اکسسوری های فراوان استفاده نکنید

استفاده از دکوری و اکسسوری در خانه سبب زیباتر شدن خانه شما می شود اما استفاده از وسایل تزئینی زیاد باعث بهم ریختگی و شلخته دیده شدن خانه می شود پس از شلوغ کردن و چیدن وسایل بیش از حد و اضافه در خانه خودداری کنید و وسایل اضافه را از دور و برتان جمع کنید.

اکسسوری زیاد در دکوراسیون

از سرامیک های طرحدار برای کف خانه استفاده نکنید

سرامیک کف خانه امروزه یکی از مهم ترین قسمت های دیزاین به شمار می رود. سرامیک ها با توجه به اندازه، طرح و نوع خود برای قسمت های مختلف خانه مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ سرامیک شما با رنگ دیوار و کابینت آشپزخانه شما همخوانی داشته باشد. برای زیباتر به نظر رسیدن خانه بهتر است از سرامیک های طرحدار برای کف خانه استفاده نکنید.

سنگ کاری و کاغذ دیواری روی ستون ممنوع می باشد

ستونهای داخل پذیرایی یا آشپزخانه از امتیازات منفی خانه به شمار می روند و صحنه چندان خوشایندی را ایجاد نمی کنند. برخی از افراد برای خاص کردن ستون وسط خانه، از رنگهای تیره، سنگ کاری، کاغذدیواری های شلوغ استفاده می کنند؛ این کار باعث می شود تا دکوراسیون اتاقشان شلوغ، درهم و نازیبا به نظر برسد و ستون بیشتر از حالت عادی جلب توجه کند.

کمتر از مبل یک نفره استفاده نمایید

چیدمان مبل یکی از دغدغه‌هایی است که اکثر افراد درگیر آن هستند. هر چیدمان مبلی، باید یک نقطه کانونی داشته باشد، این نقطه کانونی می تواند شومینه یا تلویزیون باشد. اگر خانه شما کوچک است، بهتر است از مبل های یک نفره زیاد استفاده نکنید.

مبل های یک نفره

مبلمان را کنار دیوار و خطی نچینید

یکی از اشتباهات چیدمان مبل ها این است که نباید مبل هایتان را به صورت خطی و کنار هم بچینید. برای زیباتر شدن منزل و بیشتر شدن حس صمیمیت مبلها را به حالت گرد بچینید. همچنین شما نباید مبل ها را به دیوار بچسبانید، بلکه مبل ها را با فاصله از دیوار بچینید تا فضای سالن بزرگتر و آرامش بخش تر شود.

فرش را کج و اریب نیاندازید

فرش ها در زیباتر کردن هر خانه ای نقش دارند. در انتخاب اندازه فرش دقت کنید تا فرش متناسب با فضای شما باشد، هنگام انداختن فرش باید پایه های عقب مبل روی زمین و پایه های جلویی کاناپه روی فرش باشد. برخی افراد برای زیبا شدن خانه فرش را به صورت اریب و کج پهن می کنند اما این کار اشتباه است و نه تنها سبب زیبایی نمی شود بلکه سبب زشت شدن دیزاین خانه می گردد.

صاف انداختن فرش خانه

تلویزیون را جلوی پرده نگذارید

قرار دادن تلویزیون در فضای نشیمن به نوع نقشه و طراحی داخلی منزل بستگی دارد. گذاشتن تلویزیون جلوی پنجره اشتباه است زیرا سبب تاریک شدن صفحه تلویزیون و اذیت شدن چشم شما با نور مستقیم می شود. تلویزیون خود را در مکانی قرار دهید که از همه قسمت ها برای تماشای تلویزیون دید داشته باشید.

از نورپردازی رنگی استفاده نکنید

نورپردازی مناسب برای یک فضا نه تنها تاثیر زیادی در روشنایی بخشیدن به محیط زندگی ما دارد، بلکه مهم ترین ابزار برای زیباتر شدن محیط زندگی به حساب می آید. استفاده از چراغ ھای توکار برای سقف بسیار مناسب است اما بسیار دیده شده است که برخی افراد برای نورپردازی در سقف کاذب از شلنگ های بنفش، قرمز یا نارنجی در اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی استفاده می کنند، بیشتر مواقع این نورپردازی ها مناسب با دکوراسیون نیست و بسیار آزاردهنده است.

دکوراسیون خونت رو با این کارها بی سلیقه میکنی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی