تولد
پودر سوخاری پانکو
یکی از پر کاربردترین پودر ها برای غذاهای سوخاری پودر پانکو است که ما برای شما طرز تهیه این پودر را آماده کرده ایم.

پودر سوخاری پانکو چیست و چطور آماده می شود؟

یکی از انواع پودر سوخاری، پودر سوخاری پانکو است که با سادگی می توانید آن را در خانه تهیه کرده و به مواد غذایی خود اضافه کنید. نام پانکو در زبان ژاپنی به معنای "تکه های کوچک نان" است. شما می توانید با استفاده از دستور پختی که در اختیار شما قرار گرفته، به آسانی پودر سوخاری پانکو را تهیه کنید.

این پودر سوخاری می تواند به غذاهای شما طعمی خوشمزه و لذیذ ببخشد و همچنین باعث سوختن بهتر آنها شود. برای تهیه پودر سوخاری پانکو، می توانید از مواد اولیه کمی مانند باقیمانده نان بگت یا نان تست استفاده کنید. در روش خانگی طرز تهیه پودر سوخاری پانکو، بدون استفاده از مواد نگهدارنده و به صورت سالم تر تهیه می شود. پس با ما دراین بخش از آموزش آشپزی نمناک همراه شوید تا طرز تهیه پودر سوخاری پانکو نارنجی را به شما آموزش دهیم.

سوخاری

مواد لازم برای پودر سوخاری پانکو خانگی

لیست مواد لازم برای تهیه پودر سوخاری پانکو نارنجی به شرح زیر است:

مواد لازممقدار
نان تست یا نان باگت200 گرم
پودر پاپریکایک قاشق غذاخوری
پودر گوجهیک قاشق غذاخوری
فلفل قرمزیک قاشق چایخوری
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم

با استفاده از این مواد، می توانید پودر سوخاری پانکو نارنجی خود را تهیه کنید.

طرز تهیه پودر سوخاری پانکو نارنجی

  1. ابتدا، بهتر است نان باگت یا نان تست را کاملاً خشک کنید. برای این کار، می توانید نان را به مدت 1 تا 2 روز در دمای خانه باز گذاشته و به طور طبیعی خشک شود. البته، در صورت عجله در تهیه پودر سوخاری، می توانید نان را در فر یا تستر با حرارت پایین خشک کنید. با این روش، پودر سوخاری به طور سریعی آماده می شود.
  2. پس از خشک کردن کامل نان‌ها، آن‌ها را در یک غذاساز یا آسیاب قرار داده و آن‌ها را به صورت پودر کاملاً خرد کنید. اگر این دستگاه‌ها را ندارید، می‌توانید نان‌ها را به صورت تکه‌تکه خرد کرده و آن‌ها را در یک نایلون زیپدار قرار داده و با یک لیوان یا گوشت کوب روی آن ضربه بزنید تا به صورت پودر شوند. اما باید مواظب باشید که نایلون پاره نشود. برای جلوگیری از پارگی نایلون، می‌توانید نایلون را دور پارچه ای بپیچید و سپس ضربه بزنید.
  3. پس از تهیه پودر سوخاری، آن را در کاسه‌ای بریزید و به آن نمک، فلفل قرمز، زردچوبه، پودر گوجه و پاپریکا اضافه کنید. سپس همه را با هم مخلوط کنید تا ادویه‌ها به صورت یکدستی در پودر سوخاری توزیع شوند و رنگ و مزه خوبی به پودر ببخشند.
  4. پس از ترکیب کردن ادویه‌ها و پودر سوخاری، پودر سوخاری پانکو شما آماده است. آن را در یک ظرف قابل بسته‌بندی قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید تا ماندگاری آن افزایش یابد. در نهایت، می‌توانید از پودر سوخاری پانکو خود برای تهیه دسر، سالاد، ماهی، غذاهای چینی ژاپنی و... استفاده کنید.

رسپی دوم برای طرز تهیه پودر سوخاری پانکو

در این دستور تهیه، مواد اولیه کمی متفاوت تر است و همانطور که در ادامه خواهید خواند، تنوع ادویه بیشتر می باشد.

پودر سوخاری

مواد لازم پودر سوخاری پانکو

مواد لازممقدار
نان تستیک پیمانه
پودر زنجبیلیک قاشق غذاخوری
زردچوبهیک قاشق غذاخوری
پودر کارینصف قاشق غذاخوری
شکر قهوه اینصف قاشق غذاخوری
فلفل قرمزیک قاشق غذاخوری
فلفل سیاهدو قاشق غذاخوری
پاپریکایک قاشق غذاخوری
پودر سیردو قاشق غذاخوری
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه پودر سوخاری پانکو فست فودی

برای تهیه این نوع پودر سوخاری پانکو، دقیقا مثل روش بالا عمل میکنیم با این تفاوت که ادویه های بیشتری در مرحله افزودن مواد اولیه به نان تست های خشک، خواهیم داشت.

چند نکته در مورد پودر سوخاری پانکو خانگی

  • اگر می‌خواهید پودر سوخاری خود را درشت تر آماده کنید، به جای آسیاب کردن نان، آن‌ها را با دست خرد کنید تا پودر درشت تر شود.
  • برای خشک کردن بهتر نان مد نظر برای تهیه پودر سوخری پانکو، فر را با دمای 180 درجه روشن کرده و نان‌ها را برای مدت 15 تا 20 دقیقه در آن قرار دهید تا خشک شوند.
  • پس از تهیه پودر سوخاری، شما می توانید آن را در ظرفی با درب بسته قرار داده و به مدت یک ماه در یخچال نگهداری کنید.
  • اضافه کردن پودر گوجه برای بهبود رنگ پودر سوخاری بوده و می توانید از پودر پفک استفاده کنید تا رنگ آن بهتر شود.

بهترین فرمول طرز تهیه پودر سوخاری پانکو نارنجی در خانه

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی