کابینت مرتب
چیدمان داخل کابینت تاثیر زیادی بر دسترسی راحت تر به وسایل و زیباتر شدن آشپزخانه دارد. چند راهکار ساده و کاربردی به داشتن کابینت همیشه مرتب کمک میکند.

راه رهایی از کابینت هات نامرتب و داشتن کابینت مرتب

آشپزخانه، مهم‌ ترین بخش هر خانه‌ ای محسوب می‌ شود که نظم و تمیزی این فضا به راحت تر شدن انجام کارها کمک زیادی میکند. کابینت ها جزو وسایل بسیار کاربردی در فضای آشپزخانه محسوب می شوند و نقش بسیار مهمی در نظم و ترتیب آشپزخانه دارند. چیدمان مرتب کابینت باعث می شود تا وسایل در سر جای خود قرار داشته باشند و دسترسی به آنها راحت باشد. در این قسمت از دنیای مد نمناک روش هایی را ارائه می کنیم تا کابینت های آشپزخانه شما همیشه مرتب بماند.

روش هایی برای مرتب ماندن کابینت ها

برای مرتب ماندن کابینت ها از روش های زیر کمک بگیرید:

روی ادویه ها برچسب بزنید

کابینت ادویه‌ ها همیشه شلوغ‌ ترین کابینت در آشپزخانه است. برای نظم بخشیدن به آن پیشنهاد می‌ کنیم ادویه ها را در کشویی بچینید و روی در آنها برچسب بزنید. شیشه های ادویه ای که همگی برچسب داشته باشند، سبب می شوند شما مجبور نشوید همه ادویه ها را بیرون بریزید.

برچسب روی ادویه

از شلف استفاده کنید

اضافه کردن شلف امکان استفاده از فضا را دو برابر می کند. اضافه کردن شلف در کابینت سبب می شود فضای عمودی در کابینت‌هایتان افزایش یابد. در صورت انجام این کارهمه چیز به صورت عمودی قرار گرفته و فضای شما شلوغ به نظر نمی‌رسد.

از بانکه کمک بگیرید

برای اینکه کابینت های شما مرتب بماند بهتر است مواد خوراکی را در بانکه ها قرار دهید. شکر، پاستا و حبوبات را در ظرف‌های یک شکل بریزید تا کابینت های شما مرتب تر به نظر برسد.

از صفحات تقسیم‌کننده در کشوها استفاده نمایید

برای اینکه کابینت های شما مرتب باقی بماند، بهتر است از صفحات تقسیم‌کننده در کشوها استفاده نمایید. تقسیم‌کننده هایی با بخش متنوع خریداری کنید تا جایی برای تمامی اقلام داشته باشند.این روش همچنین باعث می‌شود اقلام روی هم تلنبار نشوند.

تقسیم کشو

از در کابینت ها استفاده کنید

قرار دادن درب بر روی قابلمه ها، جایگذاری آنها در کابینت را دچار مشکل می کند پس درب ها و قابلمه ها را به صورت جداگانه دسته بندی کنید. اگر کابینت ها و کشوهای عریضی دارید، می توانید در یک طرف درب ها و در طرف دیگر ظروفشان را قرار دهید اما اگر کابینت شما کوچک است، آویزهای مخصوص تهیه کنید تا از حداکثر فضای کابینت ها استفاده کرده باشید. برای درست کردن نگهدار قابلمه می توانید از قلاب هم استفاده کنید و به درب کابیتتان بچسبانید. هر کدام را به طرف درب کابینت بچسبانید و هر موقع آنها را نیاز داشتید به راحتی بردارید.

ظرف ها را گروه بندی کنید

برای نظم بخشیدن به کابینت های خود می توانید از پلاستیک هایی که در بازار برای دسته بندی بشقاب ها و ظروف وجود دارد استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم بشقاب هایی را که خیلی کم استفاده می کنید، دسته بندی نموده و روی آنها سلفون بکشید تا تمیز و مرتب مانده و جای کمتری بگیرند.

از سبدها استفاده کنید

چندین عدد سبد پلاستیکی کوچک تهیه‌ کرده و آنها را در کابینت خود قرار دهید و حوله‌، پارچه‌ و سفره‌ های آشپزخانه، مواد شوینده و... را سبدهای جداگانه قرار دهید. به‌ منظور سهولت استفاده از آن ها می‌ توانید از برچسب‌ هایی که محتویات داخلی سبد را مشخص می‌ کند نیز استفاده نمایید.

استفاده از سبد

از صفحات چرخنده در کابینت ها استفاده نمایید

برای نظم دادن به کابینت ها و استفاده کارآمد از فضای غیرقابل استفاده و دسترسی آسان به مواد غذایی از صفحات چرخنده استفاده کنید. ادویه ها و بطری ها را می توانید درون صفحه چرخنده قرار دهید.

یه راه واسه اینکه کابینت هات همیشه مرتب بمونه

538
این مطلب مفید بود ؟380
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی