شروع دوباره ورزش

روشی موثر و کم زحمت برای شروع ورزش

تاریخ انتشار : 12 شهریور 1400کد مطلب : 83304زمان مطالعه : 3 دقیقه
بدن بعد از مدت طولانی بی تحرک بودن نثبت به تحرک دوباره واکنش نشان می دهد، به همین خاطر خیلی از انسان ها برای شروع دوباره ورزش دچار ترس و اضطراب می شوند.

بهترین روش ها برای شروع دوباره ورزش

فعالیت بدنی فواید بسیار زیادی دارد، مواردی مثل سلامت قلب تا کیفیت خواب و عملکرد بهتر مغز. با وجود اینکه بسیاری از ما می دانیم ورزش کردن بسیار مهم است اما آن را نادیده می گیریم. اگر شما هم با شروع روتین ورزشی مشکل دارید، حتماً نگاهی به روش های زیر بیندازید تا باعث شود ورزش را راحت تر شروع کنید.

ورزش

با دوست تان عهد جدی ببندید

شاید اینکه یک شریک و همراه با خودتان پیدا کنید، باعث شود که به ورزش کردن پایبند باقی بمانید و هر زمان که بی انگیزه شدید، یکدیگر را تشویق به ورزش کردن کنید. از طرفی زمانی که پیشرفت طرف مقابل را می بینید، دوست دارید خودتان هم بیشتر ورزش کنید تا به او برسید و همین می تواند یک انگیزه بسیار بزرگ باشد.

برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید فعالیت بدنی داشته باشید، هیچ چیز مهم تر از این نیست که برای فعالیت هایتان در طول روز برنامه ریزی کنید. این که بخواهید بی هدف و بدون برنامه ورزش کنید، قطعاً راهکار مناسبی نیست. سعی کنید برای خودتان هدف و برنامه داشته باشید. به عنوان مثال برای وزن کم کردن، افزایش استقامت، افزایش ماهیچه و کاهش چربی ها برنامه بریزید و انرژی خود را روی این اهداف قرار دهید.

دمبل

صبح زود از خواب بیدار شوید

هنگامی که صبح زود از خواب بیدار شوید، زمان بیشتری دارید. بهتر است قبل از شروع روز به باشگاه بروید. ورزش کردن به شما انرژی می دهد و یک صبح ایده آل را برایتان می سازد اما اگر بیش از حد معطل کنید و صبر کنید تا بعد از ظهر شود، احتمالا احساس خستگی به شما غلبه می کند. شاید روز های اول برایتان سخت باشد اما در روز های بعدی عادت می کنید که صبح ها ورزش کنید.

روتین خود را تغییر دهید

درست است که ما بنده عادت هستیم اما انجام یک کار خاص و تکراری ما را خسته می کند. برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید ترتیب برنامه های خود را در طول روز تغییر دهید تا یک تنوع را احساس کنید و ذهن و بدن تان انگیزه بیشتری داشته باشد.

رقص

تصویر سازی کنید

تصویر سازی یک ابزار بسیار قدرتمند است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چشمان خود را ببندید و تصور کنید که تناسب اندام بسیار بالایی دارید و به هدف تان در ورزش رسیده اید. خودتان را از لحاظ جسمی و ذهنی آماده کنید تا به آن هدف رویایی برسید.

لباس ورزشی بپوشید

پوشیدن سوئی شرت و یا شلوار یوگا حس ورزش را در شما بیدار می کند. حتی اگر قصد ندارید به باشگاه بروید، چند وقت یکبار لباس ورزشی بپوشید که یک روش تکنیکی برای افزایش انگیزه شما به سمت ورزش است.

دمبل

وعده و وعید الکی ندهید

هدف داشتن باعث می شود که شما برای کارتان انگیزه بگیرید اما باید هدف خود را واقع بینانه کنید. شما یک ماهه نمی توانید به یک مدل تناسب اندام تبدیل شوید. پس سعی کنید به خودتان وعده و وعید الکی ندهید. در غیر این صورت ناامید می شوید و دیگر ورزش را پیگیری نمی کنید.

موانع را کنار بزنید

آیا به خاطر این که قهوه ساز تان خراب شده است و نمی توانید قبل از ورزش قهوه بخورید، باشگاه را کنسل می کنید؟ آیا سفر در پیش دارید و از دو روز قبل باشگاه نمی روید؟ آیا از مربی باشگاه یا محل باشگاه خود رضایت ندارید؟ این ها همه بهانه و موانعی هستند که باعث می شود پیشرفت نکنید. پس همه این افکار مسخره را کنار بگذارید و به سمت هدف تان حرکت کنید.

ورزش در باران

به دنبال یک مربی باشید

مربی خوبی که اطلاعات و آگاهی کافی را داشته باشد و بتوانید در کنار او پیشرفت کنید، قطعاً عامل انگیزه بخشی بسیار بزرگی برای شما خواهد بود. در کنار ورزش می توانید اصول تغذیه را هم از او یاد بگیرید تا زودتر به هدف تان برسید.

پیشرفت خود را ثبت کنید

تمام پیشرفت خود را ثبت کنید. عکس های قبل و بعد خود را مشاهده کنید. خواهید دید که چقدر پیشرفت کرده اید. پیشرفت باعث می شود که بیشتر انگیزه بگیرید و با قدرت بیشتری به سمت هدفتان حرکت کنید.

خانم مسن

برای ریکاوری زمان بگذارید

این که هر روز به باشگاه بروید، زمان و فضایی برای تنبلی به شما نمی دهد. در نهایت متوجه می شوید تمایل بدنتان به استراحت بسیار زیاد است و ممکن است به یکباره همه چیز را کنار بگذارید. پس بهتر است به خودتان تایم ریکاوری بدهید و کمی فعالیت بدنی تان را کاهش دهید. با انجام این کار در جلسه بعدی پرقدرت تر حاضر خواهید شد.

روشی موثر و کم زحمت برای شروع ورزش

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش تناسب اندام نمناک /ن/ن.ح
برچسب : تناسب اندام
وبگردی