قدرت مورچه
مورچه ها موجوداتی هستند که بر خلاف اندازه و وزن آن ها، قدرت بدنی بسیار بالایی دارند و می توانند چند برابر وزنشان بار تحمل کنند.

قدرت مورچه چقدر است؟

وقتی صحبت از مورچه ها می شود، تعجبی نیست که بگوییم آن ها نیز همانند دیگر موجودات زنده در قلمرو حیوانات دارای قدرت هستند. آن ها حشرات سخت کوشی هستند و اهمیت شان برای این سیاره خاکی بسیار چشم گیر است.

مورچه ها با قدرت حیرت آورشان می توانند سازه های زیبایی را در زیر زمین ایجاد کنند و از بسیاری از فرآیند های مربوط به اکسیداسیون و تجزیه خاک مراقبت نمایند. مورچه ها آن قدر قدرتمند هستند که می توانند وزنی معادل 5000 برابر سنگین تر از وزن خودشان را تحمل کنند.

قدرت مورچه

نداشتن کشش بیش از حد در ماهیچه های مورچه

عاملی که به مورچه ها کمک می کند از کوه ها هم بالا بروند، این است که حجم کلی بدن آن ها بزرگ تر از سطح است. به همین دلیل ماهیچه های مورچه ها نباید زیاد کار کند و نباید بیش از حد کشش داشته باشد و باعث خستگی شود اما با این حال باید هنگام مقایسه کردن مورچه با قوی ترین موجودات در جهان، نسبت را هم در نظر بگیریم.

اگر مورچه ها بزرگ تر از چیزی که هستند، بودند، یعنی قدرت نسبی آن ها با الان یکسان نبود. دیگر ویژگی های منحصربه فرد مورچه ها را می توانید در مطلب حقایقی جالب و باورنکردنی درباره مورچه ها بخوانید.

قدرت بدنی مورچه

بهترین حفاران سیاره خاکی

از آن جا که مورچه ها بسیار قوی هستند بنابراین استقامت بی پایانی نیز دارند. آن ها حفاری کردن را دوست دارند؛ برخی از سازه های زیرزمینی که مورچه ها می سازند بسیار عمیق است که به نظر می رسد همانند آسمان خراش هایی هستند که به طور بی وقفه در داخل زمین گسترش یافته اند.

قدرت برخی از مورچه ها نه تنها مربوط به توانایی بلند کردن اشیایی صدها یا هزاران برابر سنگین تر از وزن بدن خودشان است بلکه مربوط به قدرت باز و بسته کردن فک ( دهان ) شان نیز می شود.

به طوری که برای حفر کردن، فک خود را با سرعت قابل توجهی باز و بسته می کنند، به طوری که فک خود را با سرعت 160 کیلومتر در ساعت می بندند و بنابراین بدون شک می توان مورچه ها را قوی دانست.

قدرت باورنکردنی فک و دهان مورچه ها

4.315
این مطلب مفید بود ؟132
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی