تميز كردن خانه نوساز
گاهی اوقات در مورد نحوه تمیز کردن خانه تان که تازه ساخته یا بازسازی شده است سردرگم می‌شوید. برای تمیز کردن سرامیک خانه نوساز می‌توانید از راهکارهای پیشنهاد شده در این جا استفاده کنید.

تمیز کردن خانه نوساز با روش های سریع و کاربردی

نظافت خانه‌های قدیمی معمولاً سخت و زمان‌بر است، اما آیا فکر می‌کنید نظافت خانه‌های نوساز آسان‌تر است؟ در واقع، تمیز کردن یک خانه نوساز هم با چالش‌های خودش همراه است، به خصوص اگر وسایل بنایی هنوز برداشت نشده و نخاله‌ها و باقی‌مانده مصالح در منزل باقی مانده باشد.

تمیز کردن خانه نوساز نیازمند برنامه‌ریزی و مراحل خاصی است. در ابتدا، پاکسازی گرد و غبار و ذرات معلق در هوا با استفاده از مکنده و جارو برای ایجاد محیطی پاک و سالم و سپس مراحل مختلف از جمله تمیز کردن دیوارها، کف‌ها، پنجره‌ها، آشپزخانه و سرویس بهداشتی انجام می‌شود.

اگر اخیراً یک خانه نوساز خریده یا پروژه نوسازی ساختمان خود را به پایان رسانده‌اید و نمی‌دانید که قبل از جابجایی اثاثیه چگونه باید خانه را تمیز کنید، با این بخش از سبک زندگی نمناک همراه باشید. در این نوشتار، تمامی ترفندهای آسان برای نظافت ساختمان نوساز را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید بدون دردسر و در مدت زمان کم، خانه نوساز خود را تمیز کنید.

تمیز کردن خانه

از کجا شروع کنیم؟

قبل از شروع به تمیز کردن خانه نوساز، ممکن است با سردرگمی روبرو شوید ولی باید بدانید که این مشکل را تنها تجربه نمی‌کنید. بسیاری از افراد شکایت می‌کنند. برای راحتی و آرامش بیشتر، قبل از شروع نظافت خانه نوساز، وسایل اضافی را برداشت کرده و فضا را آماده کنید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید سریعتر قسمت مورد نظرتان را برای تمیز کردن انتخاب کنید. از آنجه که تمیز کردن سرامیک خانه تازه بنایی شده، همیشه سخت ترین بخش خانه است، ابتدا فرمول کاربردی این مسئله را خواهیم گفت.

ترفندهایی برای تمیز کردن سرامیک خانه نوساز

بهترین انتخاب برای تمیز کردن سرامیک خانه نوساز، استفاده از مایع ظرفشویی است. مخلوطی از مایع ظرفشویی و آب گرم را ترکیب کرده و با دستمال یا برس، چربی‌های کف را بشویید.

تمیز کردن مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان روی سرامیک‌ها و سنگ‌های اطراف دیوارها در خانه‌های نوساز ممکن است چالش برانگیز باشد. اما با استفاده از ترکیب آب گرم و صابون می‌توانید این مصالح را پاک کنید.

اگر به مواد طبیعی علاقه دارید، سرکه و آب گرم یا ترکیبی از سرکه، آب گرم و آب لیمو را برای شست و شوی کف استفاده کنید.

پارچه‌ی زبر یا برس می‌توانند ابزارهای مناسبی برای تمیز کردن کف باشند. در صورت عدم دسترسی به برس، می‌توانید از مسواک استفاده کنید.

همچنین، استفاده از بخارشو با بخار آب گرم می‌تواند بهترین روش برای تمیز کردن سرامیک‌ها باشد.

تمیز کردن سرامیک

از وسایل تمیزکاری زبر برای برداشتن گچ و سیمان و از وسایل نرم برای خشک کردن سرامیک‌ها استفاده کنید. اگر میزان گچ و سیمان زیاد است، می‌توانید به لایه برداری روی سرامیک‌ها فکر کنید.

استفاده از ترکیب سرکه، آب جوش و جوش شیرین نیز می‌تواند موثر باشد.

می‌توانید از روش جذب چربی با استفاده از سرکه یا آب نمک غلیظ در اسپری استفاده کنید و سپس با برس یا مسواک مصالح را از روی سرامیک حذف کنید.

حالا، از آشپزخانه شروع کنید

بهتر است با شروع نظافت خانه نوساز، از آشپزخانه آغاز کنید. آشپزخانه به عنوان قسمتی کاربردی و مهم از خانه، تمیز کردن آن به شما احساس آرامش روانی می‌دهد. علاوه بر این، در صورت نیاز، می‌توانید با آماده‌سازی غذاهای ساده، انرژی خود را تجدید کنید و با انگیزه بیشتری به ادامه نظافت بپردازید.

آشپز خانه

دیوارها را درست تمیز کنید

قبل از شروع به تمیز کردن دیوارهای خانه نوساز، اطمینان حاصل کنید که رنگ آن‌ها کاملاً خشک شده باشد. به‌خاطر اینکه دیوارهای خانه نوساز معمولاً لکه و کثیفی زیادی ندارند و گرد و غبار از فعالیت‌های ساختمانی روی آن‌ها جا می‌گیرد، نیازی به استفاده از لکه‌برهای قوی نیست.

در هنگام پاک کردن نقاط چسبناک، بهتر است مقداری نرم‌کننده را روی یک اسفنج نرم بریزید و به‌آرامی روی نقاط مورد نظر پاک کنید.

با این روش، هر آنچه به دیوار چسبیده است، به‌خوبی از بین خواهد رفت. نرم‌کننده پارچه همچنین گزینه‌ی مناسبی برای جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار است.

دیوار

تمیز کردن دیوارها کف و سرامیک خانه

تمیز کردن کف خانه نوساز بسیار مهم است. برای تمیز کردن کف سرامیک، ابتدا آن را با صابون مخصوص شستشوی سرامیک تمیز کنید و سپس با تی پاک کنید. اگر چسب یا مواد دیگری به کف چسبیده است، ابتدا آن‌ها را به‌آرامی از کف جدا کنید و سپس کف را تمیز کنید.

حتماً به یاد داشته باشید که از محلول‌های سفیدکننده، آمونیاک یا هر چیزی که روغن دارد، برای تمیز کردن سرامیک‌های خانه نوساز استفاده نکنید. این مواد ممکن است به سرامیک‌ها آسیب برسانند.

ریزه کاری های تمیز کردن اتاق خواب

قبل از ورود به اتاق خواب در خانه نوساز، حالا نوبت نظافت آن است. اگر تصمیم به نصب پرده برای پنجره‌های اتاق خواب گرفتید، توصیه می‌شود پس از انجام نظافت کامل، به نصب پرده بپردازید.

در کل، در نظافت واحد نوساز، به تمیز کردن پنجره‌ها، داخل کمد و درزهای در توجه کنید. برای بهبود حس و آرامش در فضای خانه، استفاده از شوینده‌های معطر توصیه می‌شود.

اتاق خواب

سرویس حمام و دستشویی، مثل همیشه مهم

در هنگام نظافت خانه نوساز، حتماً به تمیز کردن و شستشوی کاشی‌ها، وان، سرویس بهداشتی و حمام اهمیت دهید. برای این کار، می‌توانید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید که بهترین گزینه‌ها برای تمیز کردن این بخش‌ها هستند.

پیش از تمیز کردن سرویس بهداشتی و حمام در خانه نوساز، بهتر است گردوخاک ناشی از ساخت‌وساز را به‌خوبی پاک کنید و سپس به نظافت آنها بپردازید. این کار باعث می‌شود تا در فرآیند تمیز کردن بهتری داشته باشید.

فرمول تمیز کردن خانه نوساز کلید نخورده و سرامیک هایش

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی