تولد
آموزش ریمل زدن
اگر می خواهید مژه های بلند و پرپشتی داشته باشید، هنگام خرید ریمل به نکات مهمی باید توجه کنید و با روشی صحیح و اصولی از ریمل استفاده کنید.

چطور ریمل بزنیم؟

ریمل یکی از ابزار های آرایشی پرطرفدار برای آرایش چشم است که مژه ها را پرپشت و ضخیم نشان می دهد. ریمل می تواند آرایش چشم ها را تکمیل کند و آن را زیباتر جلوه دهد اما به شرطی که از ریمل مناسبی استفاده کنید و طریقه صحیح ریمل زدن به چشم را بلد باشید زیرا برخی از اشتباهات در ریمل زدن سبب نازیبایی چشمانتان می شود. هنگام ریمل زدن نکاتی که در این بخش از دنیای مد نمناک آورده ایم را رعایت کنید تا ریمل روی مژه هایتان گلوله گلوله نشود.

آموزش ریمل زدن

نکات خرید ریمل خوب

یک ریمل خوب و باکیفیت و مناسب با نوع مژه هایتان تهیه کنید:

برای داشتنی چشمانی گیرا و جذاب یک ریمل خوب و باکیفیت تهیه کنید. ریمل ها تنوع زیادی دارند و برای همه خانم ها یک نوع ریمل مناسب نیست زیرا شکل و حالت مژه خانم ها با هم متفاوت است. برخی ریمل ها 2 در 1 تا 3 در 1 هستند یعنی چند ویژگی را با هم دارند. شما می توانید با توجه به نوع مژه خود و نوع ترکیبی ریمل از آنها استفاده کنید.

 1. خانم های دارای مژه کوتاه باید ریملی انتخاب کنند که مژه هایشان را بلندتر نشان دهد. ریمل های بلندکننده که برس آنها دارای موهای نازکی باشد که بین مژه ها نفوذ کند و حتی مژه های نازک کنار چشم را پوشش دهد، برای این خانم ها مناسب است.
 2. خانم های دارای مژه بلند باید با توجه به قطر مژه ها ریمل مایع یا کرمی را انتخاب کنند که برس آن درشت باشد تا تمام طول مژه را پوشش دهد.
 3. خانم های دارای مژه پرپشت باید از ریمل مایع استفاده کنند تا بدون حجم دادن به مژه ها، آنها را مرتب کند. از برس ریمل درشتی استفاده کنید که موهای نازکی دارد و لابه لای تمام مژه ها نفوذ می کند.
 4. خانم های دارای مژه های صاف و بدون حالت باید ریملی انتخاب کنند که سبک و از نوع ژل کرم باشد و برس آنها انحنا داشته باشد و به مژه ها قوس لازم را دهد.
 5. خانم های دارای مژه کم پشت باید ریملی انتخاب کنند که مژه ها را پرپشت و ضخیم نشان دهد و برس آن سایز و حالت معمولی داشته باشد.

نکات مهم خرید ریمل

به رنگ ریمل توجه کنید:

ریمل ها رنگ های متنوعی دارند و هر رنگ، برای یک نوع چهره زیباتر است. رنگ مشکی چشمان را بازتر و درشت تر نشان می دهد و باعث می شود چشمان شما با جذابیت بیشتری بدرخشند. اگر می خواهید تنوع بیشتری در چهره خود بوجود آورید، به جای ریمل مشکی، ریمل رنگی به چشمان خود بزنید.

رنگ های متالیک در نور مژه ها را کوتاه تر نشان می دهند. اگر مژه های بلندی دارید رنگ ریملی که انتخاب می کنید می تواند طبیعی یا فانتزی باشد.

ریمل ضد آب و با دوام بالا بخرید:

یک ریمل خوب و مرغوب، ضد آب است و دوام بالایی دارد. اگر در طول روز با آب و رطوبت سروکار دارید یا بیش از حد عرق می کنید ، بهتر است یک ریمل ضد آب خریداری کنید اما پاک کردن این ریمل ها مقداری زمان بر است.

نحوه استفاده از ریمل

آموزش مراحل ریمل زدن

چشم ها را برای زدن ریمل آماده کنید:

پیش از آرایش کردن چشم، چشمان تان را به خوبی تمیز کنید و از یک مرطوب کننده یا تونر دور چشم استفاده کنید تا رطوبت موردنیاز چشمان تان تامین شود. بعد از زدن مرطوب کننده یا تونر، روی پوست اطراف چشم تان پرایمر بزنید. سپس اگر می خواهید سایه زده و بعد از اینکه سایه چشم زدید، پشت پلک تان را هر مدلی که دوست دارید، خط چشم بکشید.

پس از اینکه از یک مرطوب کننده یا تونر دور چشم استفاده کردید و روی پوست اطراف چشم تان پرایمر زدید، حالا نوبت به فرمژه زدن و ریمل زدن می رسد.

مژه هایتان را با استفاده از فرمژه، فر کنید. فر زدن مژه ها را با دقت انجام دهید تا مژه هایتان نشکنند یا قطع نشوند. برای این کار فرمژه را به آرامی در انتهایی ترین قسمت مژه و نزدیک به پلک خود قرار دهید، آن را ببندید، چند ثانیه باز کنید تا مژه ها فر شوند.

چنانچه در دنیای مد نمناک میخوانید برای شروع ریمل زدن بهتراست که نگاهتان رو به پایین باشد. برس ریمل را افقی بگیرید و برس ریمل را داخل محفظه کنید و با حرکات چرخشی، آن را به مواد آغشته کنید. هرگز برس را مدام از بدنه بیرون نیاورید و دوباره به داخل فشار دهید، زیرا درون بدنه هوا جمع شده و ریمل گلوله گلوله می شود.

روش صحیح ریمل زدن

ریمل زدن را از قسمت ریشه شروع کنید تا مژه ها پرتر و زیباتر دیده شوند. این کار باعث می شود روی بخش بالایی مژه ها هم احساس سنگینی نکنید.

مژه های پلک پایینی، کم پشت تر و کوتاه تر هستند، روی مژه های پایینی را با ریملی، ریمل بزنید که برس نازکتری داشته باشد. برای ریمل زدن به مژه های پلک پایین برس ریمل را عمودی بگیرید و به آرامی روی مژه ها بکشید. اصلا برس رو به مژه ها فشار ندهید تا زیر چشمتان سیاه نشود. با دقت و حوصله این مرحله را انجام دهید و پلک بالایی را بیشتر از پلک پایین ریمل بزنید.

یک راه دیگر برای ریمل زدن این است که چشمان تان را ببندید، سپس گوشه چشم را همانند زمانی که می خواهید خط چشم بکشید، محکم نگه دارید. ابتدا مژه های پلک پایینی را به سمت بیرون ریمل بزنید. چشمان خود را باز کنید و مژه های پلک بالایی را از ریشه به سمت بالا ریمل بزنید.

با توجه به اینکه می خواهید مژه هایتان چقدر پرپشت به نظر برسند، این حرکت را به صورت زیگزاگی تکرار کنید. در پایان، چشمان خود را به مدت 15 تا 30 دقیقه ببندید تا ریمل روی مژه ها خشک شود. سپس با استفاده از یک برس تمیز، مژه ها را شانه بزنید تا مواد اضافی از روی آنها برداشته شود.

ترفندهای ریمل زدن

اگر می خواهید مژه هایتان به هم نچسبد این نکات را رعایت کنید:

نکته ای که باید در ریمل زدن رعایت کنید این است که باید ماده اضافی روی برس ریمل نباشد و به اندازه مورد نیاز ماده روی برس قرار گیرد.

اگه ماده اضافه ای روی برس قرار داشت، آن را پاک کنید زیرا مواد اضافی روی ریمل سبب می شود مژه ها بهم بچسبند.

اگر مژه های کوتاهی دارید، یا دوست دارید ریمل پر تری داشته باشید، چند بار ریمل بزنید. برای ریمل زدن چندباره صبر کنید مژه ها خشک شوند و بعد برای دور دوم اقدام کنید تا مژه ها بهم نچسبند. بیشتر از دو یا سه لایه ریمل را تکرار نکنید چون وقتی ضخامت ریمل بیشتر شود مژه ها روی هم قرار گرفته و به هم میچسبند.

اگر مژه ها شما بهم چسبید، وقتی مژه ها هنوز خیس هستند و ریمل خشک نشده با دست یا با شانه مژه، مژه ها را از هم جدا کنید.

اگر هنوز می خواهید مژه هایتان فرتر شوند، چند دقیقه دست نگه دارید تا ریمل روی مژه هایتان خشک شود و دوباره با استفاده از فرمژه، آنها را فر کنید اما فرکردن مژه بعد از ریمل زدن، احتمال شکستن و قطع شدن مژه ها توسط فرمژه را افزایش می دهد.

ریمل زدن

نکته های طلایی استفاده و نگهداری از ریمل

 1. با دستمال کاغذی تمیز برس ریمل خود را پاک کنید.
 2. ریمل خود را به فرد دیگری قرض ندهید.
 3. موقع خرید ریمل به شکل برس آن توجه کنید.
 4. ریمل ها را در جای سرد و خشک و دور از تابش آفتاب نگهداری کنید. ریمل ضد آب را در یخچال نگهداری کنید.
 5. به تاریخ ریمل و مدت زمان استفاده از ریمل توجه کنید. از ریمل ها بیشتر از سه ماه نمی توان استفاده کرد.
 6. برای پاک کردن ریمل مژه ها را با دست نکشید و از ابزار های مخصوص پاک کردن ریمل، مثل شیر پاک کن استفاده کنید.
 7. بعد از استفاده از ریمل حتما در آن را محکم ببندید تا طول عمر ریمل شما افزایش یابد.

راهنمای خرید و زدن ریمل مثل آرایشگران حرفه ای

523
این مطلب مفید بود ؟230
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی