افراد مستقل
مستقل بودن همیشه برای همه ی افراد جذاب است و جزء خصوصیات مثبت به حساب می آید. برای داشتن استقلال در زندگی و کار باید با ویژگی های فرد خود ساخته آشنا شوید.

ویژگی های مهم و اصلی افراد مستقل خودساخته

یکی از تحسین برانگیزترین ویژگی های شخصیتی استقلال است. روحیه استوار و مستقل حتی برای کودکان هم مایه افتخار بوده زیرا سریع یاد می‌گیرند و اغلب می‌خواهند به بزرگسالان نشان دهند که می‌توانند کارها را مستقل انجام دهند. در این بخش از سبک زندگی و موفقیت نمناک به معرفی ویژگی های افراد مستقل می پردازیم.

انگیزه فوق‌العاده ای دارند

افراد مستقل می‌دانند چه می خواهند و حاضرند برای به دست آوردن آن سخت تلاش کنند. آنها اغلب متفکرانی با استعداد هستند و می‌دانند که چگونه از قانون جذب استفاده کنند و جملات تاکیدی مثبت را به جهان بفرستند تا نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

اگر این طرز فکر را دارید احتمالاً خوش بین هستید و به خودتان ایمان دارید و الهام بخش اطرافیان خود هستید حتی زمانی که اشتباهات و شکست هایی دارید، از آنها به عنوان ابزار یادگیری استفاده می کنید.

ترجیح می دهند کارها را به تنهایی انجام دهند

اگر فرد مستقلی هستید، ممکن است خود را درونگرا بدانید. اینطور نیست که دیگران را دوست نداشته باشید یا نتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید شما اغلب طرز فکر خود را دارید و ترجیح می دهید خودتان باشید و کارها را انجام دهید.

از طرف دیگر، خودشیفته نیستید و ارزش کار تیمی را درک می کنید و به آن اعتبار می دهید فقط به این دلیل که در انجام کارهای انفرادی راحت تر هستید.

ویژگی فرد مستقل

می‌دانند چه زمانی باید «نه» بگویند

توانایی گفتن "نه" مودبانه اما، محکم نشان می دهد که شما صادق، با اعتماد به نفس و یک متفکر مستقل هستید. با داشتن شجاعت «نه» گفتن به خود این آزادی و فرصت را می دهید که هر وقت می خواهید «بله» بگویید و این اختیار را دارید که بدون رنجش کاری را که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید. وقتی افراد می‌بینند که شما آن فرد زودباور نیستید کمتر سعی می‌کنند از شما سوء استفاده کنند.

بسیار متمرکز هستند

یک عارضه برای کسانی که بیش از حد به دیگران وابسته هستند، عدم تمرکز است. آنها اغلب نگران مسائل اطراف خود هستند که فکر کردن به آن سخت است. وقتی یک روحیه مستقل دارید، تمرکز خود را حفظ و سعی می کنید حواس خود را پرت نکنید.

از نظر درونی قوی هستند

هر انسانی درون خود لحظاتی احساس شک، ناامیدی و ضعف می کند اما، افراد مستقل احساسات منفی خود را می شناسند و روی آنها متمرکز نمی مانند. شما به عنوان یک فرد مستقل قدرت درونی را پرورش می دهید که به شما کمک می کند بر این احساسات غلبه کرده تا با نیت خود به جلو حرکت کنید.

قوی بودن

مسئولیت پذیرند

اگر روحیه مستقلی دارید، دیگران اغلب نقاط قوت شما را به عنوان یک رهبر طبیعی تشخیص می دهند. شما یک متفکر مبتکر هستید و از در پیش گرفتن مسیر جدیدی نمی ترسید همچنین اغلب به دیگران الهام می‌دهید که بهترین باشند و مستقل فکر کنند.

دوست ندارند به کسی بدهکار باشند

استرس ناشی از بدهی می تواند باعث طوفانی از احساسات مانند انکار، افسردگی و اضطراب شود. کسانی که برای استقلال خود ارزش قائل هستند، عادت به قرض گرفتن ندارند و سعی می کنند بدهی را به حداقل برسانند.

از بیان نظر خود نمی ترسند

بیشتر افراد کسانی را تحسین می کنند که نمی ترسند در مواقع لزوم صحبت کنند. متفکران مستقل تحت تأثیر افکار عمومی قرار نمی گیرند و آشکارا آنچه را که اعتقاد دارند بیان می کنند. اگرچه شما معمولاً مهربان و سخاوتمندید اما، نمی‌گذارید کسی از شما سوء استفاده کند.

جلسه کاری

اعتراف به شکست برایشان سخت است

انسان ها متأسفانه خطاپذیرند و در طول زندگی شکست های زیادی را تجربه می کنند اما، افرادی که روحیه مستقل دارند در پذیرش شکست یا درخواست کمک از کسی مشکل دارند.

به آینده نگاه و برنامه ریزی می کنند

شاید ارزش زندگی در لحظه را آموخته باشید اما، به اندازه کافی عاقل هستید که برای آینده برنامه ریزی کنید. یک متفکر مستقل می‌داند چگونه اهداف خود را تعریف و برای دستیابی به آنها برنامه ریزی کند. اگرچه موانع اجتناب ناپذیر خواهند بود اما، با خلاقیت می توان راه حل هایی برای این مشکلات پیدا کرد.

می توانند تنها زندگی کنند

بسیاری از افرادی که روحیه مستقلی دارند، هوس تنهایی می کنند. اگر این طبیعت شماست، احتمالاً فرد مستقلی هستید. در صورت لزوم، می توانید با اطمینان در یک گروه ارتباط برقرار کنید اما، زمانی که تنهایید در بهترین حالت خود هستید. شاید در روابط شخصی با مشکل مواجه شده اید و ممکن است مصالحه کردن یا به اشتراک گذاشتن فضا برای شما آسان نباشد. با این حال، احساس شفقت و عشق شاید بر این مسائل غلبه کند تا بتوانید از یک سیستم سالم لذت ببرید.

استراحت کردن

به راحتی تحت تأثیر قرار نمی گیرند

برخی افراد آنقدر ترسو هستند که نمی توانند نظرات خود را ابراز کنند و هنگامی که با شخصیت‌های قاطع‌تر مواجه هستند، اغلب تسلیم می‌شوند و دیدگاه‌ها و تصمیم‌های خود را وارونه می‌کنند اما، اگر یک متفکر مستقل، مصمم باشید به راحتی مجبور به تغییر عقیده خود نمی شوید.

کارها را به روش خود انجام می دهند

یکی از چالش های داشتن اراده قوی این است که دوست دارید کارها را به روش خود انجام دهید. شما اغلب معتقدید که نباید چیزهایی را که همیشه مؤثر بوده اند تغییر دهید و اگر آن را کنترل نکنید، چنین نگرشی می تواند منجر به سرسختی و عدم انعطاف شود.

ذهن باز دارند

افراد مستقل ممکن است روش های آزمایش شده و واقعی خود را ترجیح دهند اما، متوجه می شوند که دیگران هم پیشنهادات معتبری دارند و به اندازه‌ای بزرگ هستند که می‌توانند چیزها را از دیدگاه شخص دیگری ببینند.

گفتگو با همکار

مدیریت بحران می کنند

کسانی که در اطراف افراد مستقل قرار دارند برای قدرت درونی و ثبات عاطفی آنها ارزش قائل اند حتی در میانه یک بحران، از دیگران حمایت می کنند. روحیه مستقل زمانی که احساس می کنید در گردابی از مشکلات هستید، شما را سرپا نگه می دارد.

درون گرا هستند

بسیاری از افراد مستقل دوستان کمی دارند. تمایل این افراد به درون گرایی ممکن است آنها را گوشه گیر سازد و از نمایش هایی که اغلب در معاشرت ها دارند دوری کنند.

از زندگی انتظار بیشتری دارند

مرز باریکی بین رضایت و خشنودی وجود دارد. در حالی که برای همه چیزهایی که دارند سپاسگزار و راضی هستند و برای چیزهایی که با پول نمی توان خرید حتی بیشتر ارزش قائلند.

ویژگی افراد مستقل و قوی که همه را جذب میکنند

525
این مطلب مفید بود ؟250
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی