فیلم عاشقانه ایرانی
فیلم های عاشقانه ایرانی مثل لاتاری، شبی که ماه کامل شد یا سلام بمبئی که محمدرضا گلزار در آن درخشید، در مسیری متفاوت حرکت کردند.

فیلم های عاشقانه ایرانی که پایان خوشی نداشتند

یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینما رُمَنس یا عاشقانه است که طرفداران زیادی دارد. این ژانر که روایت یک رابطه احساسی را محور درام قرار می‌دهد، با مخاطب ارتباط احساسی برقرار کرده و آنها را تحت تاثیر جادوی ماندگار خود قرار می دهند.

اگر فیلم های عاشقانه و احساسی را می پسندید، حتما فیلم های ایرانی عاشقانه ای که در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک معرفی می کنیم را تماشا کنید، فیلم های عاشقانه ای که با داشتن پایانی تلخ مدت ها در ذهن شما باقی خواهند ماند.

رویای خیس

رؤیای خیس فیلمی به کارگردانی پوران درخشنده و نویسندگی شعله شریعتی و درخشنده محصول سال 1384 است. داستان فیلم عاشقانه آرش پسر 16 ساله ای را به تصویر می کشد که بعد از آشنایی با دختری به نام نازنین زندگی اش دچار تحول می‌گردد اما در آخر داستان نوجوان عاشق هنگام فرار با معشوقه اش به پایین دره پرت شده و آرش جان می بازد اما نازنین نجات می یابد.

در این فیلم محمدرضا غفاری، افسانه پاکرو، فرامرز قریبیان، همایون ارشادی، مجید مشیری، شراره دولت‌آبادی و فلور نظری ایفای نقش می‌کنند.

رویای خیس

لاتاری

لاتاری هشتمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران به کارگردانی محمدحسین مهدویان و نویسندگی ابراهیم امینی و مهدویان است. این فیلم عاشقانه امیرعلی (با بازی ساعد سهیلی) و نوشین ( با بازی زیبا کرمعلی) را به تصویر می کشد که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند اما خانواده هایشان چندان موافق نیستند.

در میانه داستان فردی به نام سامی، نوشین را برای کار در یک شرکت حسابداری انتخاب می کند و به دوبی ترانسفر می کند اما چند روز پس از عزیمت نوشین به دبی خبر خودکشی او می رسد و امیرعلی دیوانه‌وار به دنبال حقیقت می‌رود.

ساعد سهیلی، هادی حجازی‌فر، حمید فرخ‌نژاد، جواد عزتی، علیرضا استادی، نادر سلیمانی، مهدی زمین‌پرداز، بهزاد فروتن، مهسا باقری، زیبا کرمعلی و امیر حسین هاشمی بازیگران فیلم لاتاری هستند.

لاتاری

سلام بمبئی

سلام بمبئی فیلمی در ژانر عاشقانه به کارگردانی و نویسندگی قربان محمدپور و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی محصول مشترک ایران و هند می باشد. سلام بمبئی داستان آشنایی یک دختر هندی (دیا میرزا) و یک پسر ایرانی(محمدرضا گلزار) را روایت می‌کند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده‌ای در مورد این دو جوان می‌شوند. پس از عاشقانه های جذاب این دو جوان از یکدیگر دور شده و زمانی علی به دیدن معشوقش می رود که او در بستر بیماری است و به مرگ لبخند می زند.

محمدرضا گلزار، بنیامین بهادری، دیا میرزا، دالیپ تاهیل، گلشن گروور، بهروز چاهل، شایلی محمودی، پونم دهلون، فاطمه مرتاضی و... از بازیگران سلام بمبئی می باشند.

سلام بمبئی

شام آخر

شام آخر فیلمی ایرانی به کارگردانی و نویسندگی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی یدالله شهیدی است. این فیلم داستان عاشقی زنی به نام میهن مشرقی است که بعد از جدایی از همسرش با دخترش ستاره زندگی می کند اما زندگی آنها با آمدن مانی معترف دانشجوی رشته معماری هم دانشگاهی ستاره و دانشجوی میهن به هم می ریزد.

میهن بعد از ابراز عشق مانی به او عاشق مانی می‌شود اما همسر سابقش با انتشار خبرِ دروغ رابطهٔ نامشروع بین میهن و مانی سبب اخراج شدن میهن از دانشگاه می‌شود، میهن تصمیم می‌گیرد با مانی ازدواج کند اما با واکنش بسیار تند ستاره مواجه می‌شود و در آخر ستاره زمانی که میهن و مانی هر دو خواب هستند، آنها را به قتل می‌رساند.

کتایون ریاحی، هانیه توسلی، محمدرضا گلزار، ثریا قاسمی، آتیلا پسیانی و... از بازیگران شام آخر هستند.

شام آخر

رگ خواب

رگ خواب فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید نعمت‌الله است که زندگی زنی آسیب‌پذیر به‌نام مینا را به تصویر می کشد، زنی که به‌ تازگی از همسر خود جدا شده و هنگام یافتن کار با مردی به نام کامران آشنا شده و تحت تأثیر حمایت‌ها و محبت‌های کامران به او دل می‌بازد اما کامران آن کسی نیست که او فکر می‌کرده. در واقع کامران از اعتماد و علاقه مینا به خود سوء استفاده می کند و...

لیلا حاتمی، کوروش تهامی، الهام کردا و لیلا موسوی از بازیگران فیلم هستند.

فیلم رگ خواب

خانه دختر

خانه دختر فیلمی به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی، نویسندگی پرویز شهبازی و تهیه‌کنندگی محمد شایسته است. این فیلم داستان دختری به نام سمیرا است که روز قبل از مراسم ازدواجش، مادر منصور او را برای معاینه نزد دکتر زنان می‌برد اما سمیرا که از این موضوع شوکه شده‌ است از این کار ممانعت کرده و در خیابان اقدام خودکشی می‌کند، پس از مرگ او دو همکلاسی‌اش به دنبال دلیل مرگ دوست خود می‌روند اما دلیل خودکشی از طرف پدر سمیرا مخفی می‌شود.

حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی و رعنا آزادی‌ور از بازیگران اصلی فیلم خانه دختر هستند.

فیلم خانه دختر

چند متر مکعب عشق

چند متر مکعب عشق فیلمی عاشقانه به کارگردانی و نویسندگی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی است. این فیلم عشق جوانی به نام صابر به دختری افغانی به نام مرونا را به تصویر می کشد، بعد از مدتی که مرونا قصد رفتن از ایران را دارد صابر بالاخره موضوع را با عبدالسلام پدر مرونا در میان می‌گذارد و با مخالفت شدید او مواجه می‌شود و در پایان زمانی که صابر و مرونا در کانتینر کهنه همیشگی قرار گذاشتند تا چاره‌ای پیدا کنند ناگهان متوجه می‌شوند که کانتینر در حال پرس شدن است.

نادر فلاح، حسیبا ابراهیمی، ساعد سهیلی از بازیگران اصلی چند متر مکعب عشق می باشند.

چند متر مکعب عشق

شبی که ماه کامل شد

شبی که ماه کامل شد فیلمی عاشقانه به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی است که براساس داستان واقعی عبدالحمید ریگی و همسرش فائزه منصوری می باشد. شبی که ماه کامل شد روایت دختر جوانی به نام فائزه از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی به نام عبدالحمید می‌شود، این دو پس از ازدواج بنا به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران می شوند و در این مسیر، برادر فائزه نیز با او همراه می‌شود اما در آخر داستان فائزه و برادرش کشته می شوند.

الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدرعرفایی، شبنم مقدمی، پدرام شریفی و فرید سجادی حسینی از بازیگران شبی که ماه کامل شد، می باشند.

شبی که ماه کامل شد

آواز قو

آواز قو فیلمی به کارگردانی سعید اسدی، نویسندگی پیمان معادی و تهیه‌کنندگی حسین فرح‌بخش و عبدالله علیخانی است. این فیلم داستان عاشقی پسری به نام پیمان فدایی را به دختری به نام پرستو آرین را به تصویر می کشد، پیمان علیرغم مخالفت پدر پرستو، او را سوار اتومبیلش می‌کند اما این دو دستگیر می‌شوند و پیمان با یکی از مامورین درگیر شده و زندانی می‌شود. او در فرصتی مناسب از دست مأموران می‌گریزد و سپس قصد خروج از کشور را همراه پرستو می نماید اما در مرز ایران و ترکیه جعلی بودن پاسپورت پیمان لو رفته و سرانجام سر مرز ایران و ترکیه تیرباران می‌شوند.

جمشید هاشم‌پور، بهرام رادان، ساره آرین بازیگران اصلی فیلم آواز قو می باشند.

آواز قو

پارک وی

پارک وی فیلمی به کارگردانی فریدون جیرانی است که داستان عشق جوانی به نام کوهیار و دختری به نام رها را به تصویر می کشد، کوهیار که از بیماری روانی رنج می برد و همراه مادرش زندگی می کند، بعد از آشنایی با رها، با او ازدواج می کند. اما از نخستین روز به آزار این دختر می پردازد و او را به شدت محدود می کند. به نحوی که دختر از تمامی ارتباط های اجتماعی دور می ماند و در نهایت همه چیز به خون کشیده می شود.

بیتا فرهی، محمدرضا شریفی‌نیا، رعنا آزادی‌ور، نیما شاهرخ شاهی، نیوشا ضیغمی، مائده طهماسبی، آناهیتا نعمتی و… از بازیگران فیلم پارک وی می باشند.

پارک وی

ملی و راه های نرفته اش

مَلی و راه‌های نرفته‌اش فیلمی به کارگردانی و نویسندگی تهمینه میلانی و تهیه‌کنندگی محمد نیک‌بین است. این فیلم داستان عشق و عاشقی دختری به نام ملیحه و سیامک برادر دوستش را به تصویر می کشد. ملی بر خلاف میل خانواده اش با سیامک ازدواج میکند اما به زودی اختلاف فرهنگی و اخلاقی آنها باعث ایجاد مشکلاتی بزرگ بین آنها میشود و سیامک چهره خشن و روان پریشی خود را به او نشان داده و با شک و بدبینی و سختگیری و کتک زدن کار می کند که ملی عشق و عاشقی را فراموش کرده و دست به خودکشی بزند.

 در این فیلم میلاد کی مرام، ماهور الوند، جمشید هاشم پور، السا فیروز آذر، افسر اسدی، ستاره اسکندری، جمشید جهان زاده، فرزانه نشاط خواه، ادیب قریب و تورج منصوری به هنرمندی پرداخته‌اند.

مَلی و راه‌های نرفته‌اش

غریبانه

غریبانه در ژانر درام و عاشقانه به کارگردانی احمد امینی و نویسندگی احمد امینی و اصغر عبدالهی است. در این فیلم جوانی به نام بزرگ که در نمایشگاه اتومبیل شوهر خواهرش یوسف کار می کند، با ماشین گران‌قیمت خانم دکتر ثابتی تصادف کرده و خانم دکتر ثابتی از بزرگ می خواهد برای جبران خسارت برای چند ماه همسرش بشود. بزرگ ناچاراً قبول می کند، در این میان یکی از دوستان دکتر به او خبر بیماری سخت بزرگ را داده و زمانی که او بزرگ را راضی به درمان می کند، دیر شده و بزرگ از دنیا می رود.

فیلم غریبانه

ابوالفضل پورعرب، هدیه تهرانی، محمدرضا داوودنژاد، نادیا دلدار گلچین، میترا حجار، سیامک قدکچیان، سروش خلیلی، سیامک اشعریون، محمداسماعیل فرح بخش در این فیلم ایفای نقش نموده اند.

پایان تلخ فیلم های عاشقانه ایرانی

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی