زندگی طولانی
داشتن زندگی طولانی آرزوی بسیاری از انسان ها است و برای رسیدن به آن از هیچ کاری دریغ نمیکنند درحالی که مکانی وجود دارد که سن افراد در آن بیشتر 100 سال است.

راز مردم اوکیناوا ژاپن، جایی که اهالی اش بالای 100 سال سن دارند

ژاپن کشوری است با افرادی که عمر طولانی دارند؛ حتی با وجود ساعات کاری طولانی و شهرهای پرجمعیت، میانگین امید به زندگی در این کشور 83.7 است. بالاتر از همه جای این کشور، قسمتی است که سن مردمش جالب توجه است؛ جزایر گرمسیری اوکیناوا جایی است که مسن ترین جمعیت ژاپن در آن جا زندگی می کنند و سن اهالی این منطقه به بالای 100 سال هم میرسد.

اهالی این منطقه با وجود جمعیت کم در مقایسه با توکیو، یوکوهاما یا اوزاکا طول عمر بالاتری دارند. اما راز این طول عمر چیست؟ در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا به این راز ها پی ببریم. قطعا برایتان جالب خواهد بود که تمام مردم این منطقه، راز اصلی طول عمرشان را تنها 2 موردی که در ادامه خواهید خواند عنوان کرده اند؛ رازی که در عین سادگی، اصلی ترین دلیل طول عمر آنهاست.

خوب و سالم غذا خوردن

برخی از مردم معتقدند که این رژیم غذایی اوکیناوا است که راز عمر طولانی شان است. خوردن مقدار زیاد غلات کامل، حدود سه وعده ماهی در هفته به طور متوسط و مصرف زیاد فرآورده های سویا به طور بالقوه بخشی از دلایل سلامتی آن ها است. در این منطقه تصلب شرایین و سرطان معده و همین طور سرطان های مربوط به هورمون ها بسیار کم است.

غذای سالم

کار کردن حتی در بازنشستگی

مطمئنا تنها دلیل رژیم غذایی نیست. اهالی این منطقه معتقدند کار طولانی تر می تواند به شما کمک کند تا طولانی تر هم زندگی کنید. در واقع ایکیگای راز ژاپنی برای زندگی طولانی و شاد آن ها است. ایکیگای شیوه ای از زندگی است که در فعالیت های روزانه اهالی اوکیناوا ریشه دوانده است.

طبق این نظریه افراد بیشتر به کیفیت کار اهمیت می دهند تا کمیت. آن ها تلاش می کنند تا کاری را انجام بدهند که به آن علاقه دارند و صرفا به درآمدش فکر نمی کنند؛ به همین دلیل هم نسبت به سایر افراد مسن در کشور های دیگر، بیشتر کار می کنند.

پس سرعت تان را کم کنید، نفس عمیق بکشید و کاری را انجام بدهید که به شما احساس خوبی می دهد. چه کسی می داند، ممکن است این کار به شما کمک کند تا طولانی تر زندگی کنید.

جزیره ای که بیشتر مردمش 100 سال سن دارن!!

512
این مطلب مفید بود ؟120
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی