مشکل چشم جف بزوس

مشکل چشم جف بزوس چیه ؟

کد مطلب : 79960زمان مطالعه : 6 دقیقه
مطالعه زندگی شخصی و دوران کودکی افراد موفق و ثروتمند جذاب می باشد مخصوصا اگر اون شخص ثروتمندترین فرد جهان باشد.

کمی بیشتر و خصوصی تر درباره جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان

احتمالاً شما هم در مورد جف بزوس، همان پولدارترین مرد جهان در سالهای اخیر چیز های زیادی شنیده اید. این مرد بنیانگذار و مدیر عامل اصلی سایت آمازون است و بزرگترین فرد ثروتمند در جهان محسوب می شود. او انقلاب زیادی را در فروش محصولات ایجاد کرده است و اساساً به خرید و فروش آنلاین معتقد است. ثروت او هم اکنون بیش از 200 میلیارد دلار است و جزء بزرگترین افراد میلیاردر جهان محسوب می شود. در این قسمت از نمناک قصد داریم که راز های زندگی جف بزوس را به عنوان یک فرد موفق به شما معرفی کنیم.

جف بزوس

چرا چشم های جف بزوس ناقرینه است ؟

چشم های جف بزوس کمی ناقرینه به نظر میرسد که این مشکل قطعا در ذهن شما هم ایجاد سوال کرده است که دلیلش چیست ؟ در مورد علت این ناقرینگی اطلاعات زیادی در دست نیست و تنها میدانیم که دلیل ، ورم چشمی است که به دلیل آسیب دیدگی در دوران کودکی جف بزوس ایجاد شده است و جف از آن زمان تا به حال همچنان با این ناقرینگی را با خود داشته است.

افراد زیادی متوجه مشکل چشم او شده اند زیرا این فرد مولتی میلیاردر که بیش از 200 میلیارد دلار آمریکا ثروت دارد، یک فرد سرشناس است به همین دلیل چهره او برای همگان آشناست اما سوال اینجاست که چرا جف بزوس با وجود ثروت زیادی که دارد، چشم خود را ترمیم و جراحی نکرده است؟ در واقع احتمالا فکری پشت این قضیه است و اینکه هیچ اقدامی برای اصلاح مشکل ظاهری چشم او انجام نشده است دلیلی داشته.

تصاویر زیادی از جف در دنیای آنلاین وجود دارد پس نمی توان گفت که او به ناقرینه بودن چشم هایش پی نبرده است، احتمالا افراد زیادی هم این موضوع را به او گفته اند اما به نظر شما چرا هیچ وقت برای درمان اقدام نمی کند؟ یکی از دلایل احتمالی این است که جف بزوس سال های زیادی است که یک فرد سرشناس در تعداد زیادی از کشورهاست و در نتیجه با همین چهره به مصاحبه ها و سخنرانی ها می رود. به همین دلیل ممکن است از تغییر چهره احساس خطر کند و دوست دارد که تا آخر عمر با همین چهره ظاهر و شناخته شود.

دلیل دیگر اعتماد بنفس اوست؛ جف بزوس به دلیل اعتماد به نفس کامل و شخصیت مرموزی که دارد، معروف شده است. او با خودش فکر می کند که شاید ترمیم وضعیت چشم ها نشان دهنده ضعف او باشد و باعث شود که دیگران او را جدی نگیرند و او همچنین می خواهد که به همه ثابت کند ظاهر اهمیت زیادی ندارد، از طرفی عقیده دارد که ناقرینگی در چشم هایش اصلا هیچ تاثیری در جذابیت او ندارد زیرا ثروت وی به اندازه کافی باعث جذابیتش شده است.

پس می توان نتیجه گرفت که این مشکل چشم و ناقرینگی برای جف بزوس، اصلاً موضوع مهمی محسوب نمی شود و هیچ تداخلی را در زندگی اش ایجاد نکرده است و همچنین روی ثروتمندی اش تاثیر نگذاشته است زیرا او همچنان ثروت زیادی را بدست آورده و جمع می کند.

چشم جف بزوس

چند راز متفاوت از زندگی شخصی و دوران کودکی جف بزوس

1. مردی که با پدر تنی خودش بزرگ نشد

پدر و مادر او بعد از یک سال زندگی از یکدیگر طلاق گرفتند و مادر او بعد ها با یک مرد دیگری ازدواج کرد. در نتیجه بزوس پیش ناپدری بزرگ شد.

2. کنجکاوی زیاد

او عاشق این بود که چیز های مختلف را تعمیر کند و بفهمد که اجسام و لوازم چگونه کار می کنند. او معمولاً یک قدم جلوتر از دیگران بود و تمایل داشت که فضای اطرافش را بیشتر کشف کند و در نتیجه حس کنجکاوی بسیار زیادی داشت.

3. احترام به پدربزرگ

بزوس پدر بزرگ، یعنی پدر مادری اش را به شدت دوست می داشت و احترام زیادی برای او قائل بود. او عقیده دارد که پدربزرگش نقش مهمی را در زندگی اش ایفا کرده است و باعث شده بود که به کامپیوتر علاقه پیدا کند.

جف بزوس و پدربزرگ

4. علاقه و شوق زیاد به خلاقیت و سرمایه گذاری

او همیشه به دنبال سرمایه گذاری و خلاقیت روی چیز های کوچک بود. حتی شده روی لیزر ها ، روبات ها و کارهای دستی و الکتریکی هم کار می کرد و معمولاً از هر وسیله دور ریختنی هم یک وسیله کاربردی ایجاد می کرد.

5. نمره ممتاز در مدرسه

او یکی از دانش آموزان باهوش مخصوصاً در دوران دبیرستان بود و همیشه جزء دانش آموزان ممتاز محسوب می شد. او در دانشگاه، رشته فیزیک را مطالعه کرد اما بعداً در مهندسی الکتریک و علوم کامپیوتر هم تحصیل کرد.

6. مهربانی زیاد او

او در سال 2011 در دانشگاه پرینستون سخنرانی کرد و در مورد مادربزرگش که فرد بسیار مهربانی بودند ، چیزهایی گفت و داستان ترک سیگار به خاطر حرف های مادر بزرگش را تعریف کرد و به گریه افتاد. مادر بزرگش به او گفته بود:"یک روز متوجه می شوی که مهربان بودن از باهوش بودن سخت تر است ."

7. عشق به همکلاسی

جف بزوس در سال 1993 عاشق شد و ازدواج کرد و بعدها همراه با همسرش برای تاسیس سایت آمازون تلاش زیادی کردند.

زندگی شخصی جف بزوس

8. تغییر شغل جف بزوس

او اولین بار در یک کمپانی استارت آپ فیتل مشغول به کار شد و دو سال در آنجا کار می کرد. سپس چندین بار شغل خود را عوض کرد و به مدیریت سرمایه گذاری در یک شرکت در وال استریت انتخاب شد.

9. فرزند خواندگی یک دختر چینی

جف و همسرش سه پسر و یک دختر دارند. دختر آن ها دختر واقعی خودشان نیست و سرپرستی آن را از کشور چین بر عهده گرفته اند.

10. ترک شغل برای تاسیس سایت آمازون

جف بزوس شغل اصلی اش را ترک کرد تا بتواند سایت آمازون را تاسیس کند. او یک خانه اجاره کرد و در همان گاراژ خانه ، اولین کارمندانش را استخدام کرد.

11. نام های متعدد آمازون قبل از ورود جف بزوس

قبل از اینکه او آمازون را به طور کامل بنیانگذاری کند، این کمپانی اسم های دیگری داشت اما از آنجایی که جف علاقه داشت حروف a و z در نام کمپانی وجود داشته باشد، تصمیم به انتخاب نام آمازون گرفت.

آمازون و جف بزوس

12. باور به تیم های کوچک

جف بزوس باور دارد که تیم می تواند موفقیت زیادی را رقم بزند؛ البته که تیم های کوچک بهتر از تیم های بزرگ عمل می کنند و همبستگی بیشتری دارند.

13. صرفه جویی

جالب است بدانید که جف بزوس حتی با وجود ثروتی که هم اکنون دارد، باز هم عادت به صرفه جویی را در خودش ترک نکرده است. مثلاً در خانه او هنوز هم یک در چوبی معمولی است و یا از همان میز های ساده چوبی قدیمی استفاده می کند اما در آمازون جدیدترین مدل های مختلف میز را برای فروش ارائه می دهد.

14. بخشندگی

او شخصیت بسیار بخشنده ای؛ البته در مواقع لزوم دارد. او حتی صد هزار دلار به یکی از زیردستانش کمک کرد که در واشنگتن، برای ازدواج به پول نیاز داشت.

15. تصادف مرگبار

در سال 2003 جف بزوس یک تصادف هلیکوپتری داشت اما فقط سر او آسیب دیده بود. او در طول تصادف به جای این که از خطر بترسد، با خودش فکر می کرد که "دوست ندارم اینقدر احمقانه و بی اهمیت بمیرم"

تصادف جف بزوس

16. تحمل نکردن بی کفایتی

جف بزوس اصلاً طرفدار افراد تنبل نیست و هرگز نمی تواند بی کفایتی و نالایقی افراد را در کمپانی خود تحمل کند؛ حتی ممکن است در چنین مواردی عصبانی شود و حرف های تندی بزند.

17. رقیب سرسخت

بزوس یک رقیب بسیار سر سخت است. حتی اگر لازم باشد، تخفیف های بسیار زیادی را در سایت خود ارائه می دهد تا افراد بتوانند از آن ها استفاده کنند و مشتریان بیشتری جذب سایت شوند.

18. خرید کمپانی روزنامه

بزوس در سال 2013 واشنگتن پست را به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرد. او در مورد قصد و نیتش برای خرید این روزانه مطالبی را منتشر کرد.

جف بزوس و واشنگتن پست

19. علاقه به سفر های فضایی

جف از دوران کودکی به شدت به هوافضا علاقه داشت. او در سال 2001 کمپانی مربوط به هوافضا را تاسیس کرد که همه افراد بتوانند با این رشته آشنا شوند.

20. ارتقاء آمازون

او در آخرین پروژه در مورد آمازون قصد دارد از هواپیماها فقط برای ارسال کالا های مورد نظر افراد استفاده کند. این هواپیماها و یا وسیله های هوایی فقط مخصوص حمل و نقل کالا هستند. جف امید دارد که در چند سال آینده بتواند این رویای خود را به حقیقت تبدیل کند.

مشکل چشم جف بزوس و رازهای کودکی و الان او

4.729
این مطلب مفید بود ؟272
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی