هدیه برای کربلایی
اگر یکی از نزدیکان یا آشنایان شما به تازگی زائر کربلا شده است و شما نمیدانید که چه هدیه ای مناسب زائر کربلایی است این مطلب مخصوص شماست.

برای کربلایی کادو و هدیه چی ببریم؟

سرور شهیدان امام حسین(ع) بین ما ایرانی ها از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند، به طوری که همه ساله در محرم و صفر و نزدیک اربعین امام حسین(ع) افراد زیادی از کشورمان به زیارت مرقد مطهر ایشان روانه می شوند، به همین مناسبت این بخش از نمناک را به هدیه برای زائر کربلا و کادو برای زیارت قبولی اختصاص داده تا شما عزیزان نمناکی بدانید برای استقبال از کربلایی چه باید کرد و چه هدیه ای برای استقبال کربلایی ببرید.

برای دیدن کربلایی چی ببریم؟

هدیه برای استقبال کربلایی از آداب و رسوم رایج در کشور ما می باشد. شما می توانید هدایای زیر را برای استقبال از مسافر کربلا ببرید. هدیه برای زائر کربلا و کادو برای زیارت قبولی عبارتند از:

گل

یکی از مناسبترین و در دسترس‌ترین کادو زیارت قبولی کربلا تهیه یک سبد گل زیبا می باشد.شما می توانید سبد گل یا حلقه گل زیبایی تهیه کرده و برای استقبال از کربلایی ببرید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه ارزش دوچندان به هدیه خود ببخشید، یک کارت زیارت قبولی نیز با متنی زیبا ضمیمه سبد گل سازید.

سبد گل

شیرینی و شکلات

بسیاری از افراد پک‌های شیرینی و شکلات به عنوان هدیه زیارت قبولی به همراه دسته گلی زیبا برای کربلایی می برند. شما نیز می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از این پک های متنوع در بازار را سفارش و برای استقبال از کربلایی همراه خود ببرید.

کارت هدیه یا پول نقد

خرید هدیه برای زائزان کربلا در صورت نداستن سلیقه آنها کمی دشوار است، شما می توانید به عنوان هدیه برای زائر کربلا کارت هدیه یا پول نقد ببرید. پیشنهاد ما کارت هدیه ای است که بر روی آن جمله زیارت قبول نوشته شده باشد. اگر می خواهید به زائر کربلا پول نقد هدیه کنید، حتما آن را درون یک پاکت زیبا و شکیل قرار دهید.

هدایای دیگر برای دیدن کربلایی

اگر کربلایی یکی از نزدیکان و عزیزان شما است می توانید با توجه به سلیقه او هدیه تهیه کنید. هدایای مناسب برای کربلایی عبارتند از:

  • ظروف و صنایع دستی
  • کفش و کیف
  • لوازم منزل
  • بشقاب میناکاری
  • تابلو سوزندوزی، تابلو نقاشی، تابلوهای گلدوزی، تابلو پته دوزی، تابلو نقره و...
  • گلیم دستباف
  • آینه و آویز دیواری سنتی
  • وسائل تزئینی و دکوراتیو

و...

برای استقبال از کربلایی چه باید کرد؟

زائرین حرم مطهر امام حسین (ع) برای همه ما از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اگر عزیزان و اقوامتان امسال به زیارت حرم سرور شهیدان رفته اند،برای استقبال از آنها کارهای زیر را انجام دهید.

1.منزلتان را تمیز و مرتب کنید و آماده ورود کربلایی ها و استقبال کنندگان سازید.

2. بسیاری از افراد با توجه به توان مالی گوسفندی را قربانی می کنند و بین نیازمندان پخش می نمایند. در مناطقی به نشانه شادمانی، گوسفندان آماده ذبح را با حنا تزیین می‌کنند.

3. چاووش خوانی از دیگر آداب استقبال از زائران است. چاووش خوانان نقشی ویژه و خاطره انگیز دارند.

4. از دیگر مراسم استقبال از کربلایی ها آماده کردن اسفند است. درون سینی زیبایی منقل زغال و ظرف اسفند را با تزئیناتی چون گل و... قرار دهید و فضا را با دود اسفند خوشبو سازید.

5. در برخی از شهرها و روستاها بسیاری از افراد برای استقبال از کربلایی می روند، استقبال کنندگان در فاصله چند صد متری تا چند کیلومتری محل سکونت کربلایی رسیدنش را انتظار می‌کشند و همراه او به خانه می آیند.

6. وسایل پذیرایی را آماده کنید. برخی از افراد از کربلایی و استقبال کنندگان با شربت و شیرینی و اطعام پذیرایی می کنند.

7. شما می توانید غذایی تهیه کرده و مهمانان خود را برای شام یا ناهار نزد خود نگه دارید.

کربلا

در آخر توجه داشته باشید

استقبال از مسافران در میان مردم گوناگون، عرفی رایج بوده و از آداب اسلامی و سیره رسول خدا (صلی‌الله‌علیه‌واله) است. (وسائل الشیعه، الشیخ الحر العاملی، ج12، ص226). این سنت حسنه را فراموش نکنید و در اجرای مراسم استقبال توان مالی خود را در نظر گرفته و سخت نگیرید.

بهترین کادویی برای کربلایی + ایده استقبال از زائر کربلا

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
برچسب : زائر هدیه
وبگردی