کابینت آشپزخانه
توجه به تنوع محصولات در دنیای کابینت سازی یکی از بارز ترین ویژگی هایی است که امروزه به وضوح آنرا مشاهده می کنیم .

کابینت کلاسیک در بازار کابینت سازی 

برای داشتن آشپزخانه زیبا در ابتدا باید سبک مورد نظر را انتخاب کنیم و آن را در راستای بهینه سازی آشپزخانه و زیباسازی محیط منزل به کار گیریم.

در دنیای کابینت سازی افراد بسیاری ورود پیدا کرده اند که توانستند توسط ایده های خلاقانه ای که دارند؛ کابینت های متفاوت را ایجاد کنند تا افراد بتوانند طراحی داخلی آشپزخانه را متناسب با سلیقه ای که دارند انتخاب کنند.

اما در انتخاب کابینت ها؛ سبک های متنوعی وجود دارند که افراد در هنگام انتخاب و خرید کابینت دچار سردرگمی خواهند شد؛ برای همین  اشاره به چند نوع کابینت می تواند مفید باشد و نظر شما را در خصوص انتخاب کابینت ها کمی مصمم تر کند.

سبک کلاسیک و اجرای آن بر روی کابینت ها

در اکثر خانه ها سبکی که مورد پسند مردم است سبک کلاسیک می باشد. در سبک کلاسیک معمولاً فضای بزرگتر می تواند زیبایی آن ریزه کاری ها را به خوبی نشان دهد. با گسترش شهرنشینی خانه های بسیاری در متراژ های گوناگون به وجود آمده اند که همه صاحبان خانه تمایل به اجرای طراحی داخلی منزل دارند. برای همین افرادی که در خانه های کوچک هستند و به سبک کلاسیک علاقه مند می باشند بهتر است که از ریزه کاری های کمتری بر روی کابینت ها استفاده کنند.
کابینت کلاسیک
برای کابینت کلاسیک اغلب از چوب های طبیعی استفاده می شود؛ اما اینکه بخواهید چه نوع چوب و چه نوع رنگی را برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنید بهتر است توسط کارشناسان انتخاب شود. برای انجام این کار می توانید با کارشناسان ماهر و متبحر این فرایند را به خوبی پشت سر بگذارید.
کابینت های کلاسیک از گذشته تا به امروز مورد پسند مردم قرار گرفتند. بارزترین ویژگی این کابینت ها وجود ظرافت هایی است که با دقت بر روی این کابینت ها نقش بسته اند. هنرهایی مانند منبت و معرق کاری بر روی کابینت های کلاسیک باعث اصالت بیشتر آنها می شود.

کدام متریال مناسب کابینت کلاسیک است؟چوب یا ممبران؟

در خانه هایی که از کابینت های کلاسیک استفاده می کنند معمولاً برای ساخت کابینت متریال چوب را انتخاب می نمایند. برای همین است که خانه های سلطنتی و با اصالت متریال چوب را انتخاب کرده اند.
چوب یکی از متریال هایی است که گرما و صمیمیت را در محیط منزل ایجاد می کنند. علاوه بر آن اصالتی است که چوب دارد را در متریال های دیگر مشاهده نمی کنیم.
اما با توجه به نوسانات بازار و افزایش قیمت معمولاً طراحان یک متریال را جایگزین متریال چوب قرار دادند تا افرادی که توان خرید این کابینت ها را ندارند بتوانند به راحتی سلیقه مورد نظر را در آشپزخانه مشاهده کنند.
برای همین کابینت ممبران را جایگزین متریال چوب کرده اند تا افرادی که توان خرید کابینت های چوبی را ندارند بتوانند به راحتی آشپزخانه ای با ظاهر کلاسیک را داشته باشند.
کابینت های ممبران امروزه بسیار پرطرفدار بوده است و گزینه بسیار مناسبی در طراحی داخلی آشپزخانه به حساب می آیند.
اما در دنیای کابینت سازی همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم کابینت های متنوعی وجود دارند.

کابینت هایی جدید به اسم «انزو»

برای مثال اگر بخواهید که یک آشپزخانه را با متریال سبک و سریع چیدمان کنید بهتر است که از کابینت انزو استفاده نمایید. کابینت آشپزخانه انزو از مغزی ام دی اف تشکیل شده است که توسط دستگاه های پیشرفته برش داده می شوند.
کابینت انزو را معمولاً در رنگهای روشن مانند سفید مشاهده می کنیم. این رنگ می تواند فضای آشپزخانه را بزرگتر از حد معمولی نشان دهد و در کل خاصیت رنگ سفید باز نشان دادن فضایی است که رنگ در آن به کار رفته است. مورد دیگر در خصوص استفاده از کابینت های انزو به این گونه است که شما به راحتی می توانید این محصول را توسط کارشناسان شناسایی کنید و از آنها بخواهید که در خصوص آشپزخانه منزلتان بدانید که این کابینت گزینه مناسبی خواهد بود یا خیر؟

کابینت انزو و تفاوت آن با کابینت وکیوم چیست؟

ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که تفاوت کابینت انزو و کابینت وکیوم در چیست؟ به دلیل اینکه این دو کابینت مانند یکدیگر هستند و چرا نام های متفاوتی بر روی آنها گذاشته شده است؟
روکشی که بر روی کابینت انزو به کار رفته است نسبت به قطر روکش کابینت وکیوم بیشتر می باشد. این موضوع یک نوع تفاوت در این کابینت ها به حساب می آید. در خصوص تفاوت های دیگر می توان به برشکاری هایی که بر روی درب های کابینت اجرا می شود اشاره کرد. قطر لبه درب کابینت انزو 8 میلیمتر کمتر از لبه های درب کابینت وکیوم می باشد.
هنگامی که به فروشگاه های کابینت سازی مراجعه می کنید کارشناسان متریال های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهند و انتخاب را به عهده خودتان می گذارند. اما در برخی از موارد مشاهده شده است که تنوع محصولات ایجاد سردرگمی در افراد می کند و معمولاً از کارشناسان می خواهند تا بهترین گزینه را برای طراحی آشپزخانه شان به آنها بگویند. برای این کار در دنیای کلاسیک معمولاً چوب های متنوعی برای ساخت کابینت استفاده می شود.
برای دریافت مشاوره ی رایگان برای دریافت خدمات با شماره ی 09128251252 در تماس باشید.

انتخاب صحیح کابینت های کلاسیک

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی