تولد
زنده شدن مرده
ماجرای عجیب و غریب مرد میانسال خودش را هم شوکه کرده است. مردی که زنده است اما تحت هیچ شرایط قانونی نباید زنده باشد.

داستان عجیب مردی که زنده زنده فوت او را تایید کردند!

ماجرا کمی عجیب به نظر میرسد اما حقیقتی است که زندگی مرد بینوا را دچار مشکل ساخته است، مشکلاتی که در این بخش از نمناک جزئیات آن را میخوانید.

"لال بیهاری" احتمالاً مشهورترین مرده زنده هند است، یکی از بسیاری از افرادی که در اسناد رسمی کشته شده اند تا بستگان بتوانند دارایی هایش را برای خود مطالبه کنند و به قول معروف مال و اموالش را بالا بکشند.

کشتن یک شخص روی کاغذ ظاهراً در هند کار سختی نیست و تنها چیزی که نیاز دارید مقداری پول رشوه و مقامات محلی است که مایل به انجام کارهای کثیف در ازای آن پول هستند. قربانیان معمولاً افرادی هستند که برای مدت طولانی از زادگاه خود دور بوده اند و مقصر آن بستگان طماعی هستند که سعی در مطالبه زمین یا خانه های خانوادگی خود دارند.

داستان عجیب

ولی طبیعی است که زمانی که در سوابق رسمی مرده اید، اثبات اینکه واقعاً زنده هستید، کار بسیار دشواری است، به خصوص زمانی که افرادی که می‌خواهید متقاعد کنید همان کسانی هستند که در وهله اول برای کشتن شما رشوه دریافت کردند.

داستان "لال بیهاری" احتمالاً مشهورترین نمونه مبارزه "مرد مرده" در هند است. مشکلات او در سال 1976 شروع شد، زمانی که او برای دریافت اقامت و برخی مجوزها، به زادگاهش، روستای خلیل آباد بازگشت و به یکی از ادرات آن منطقه مراجعه کرد اما با صحبت عجیب کارمند همان اداره، متوجه مسئله ای عجیب شد.

کارمند وقتی نام این مرد را شنید، پس از بررسی به او گفت صاحب این نام و نشان سال پیش مرده است. "بیهاری" متحیر پاسخ داد:اما تو من را می‌شناسی و من قبلاً با شما ملاقات کرده ام و در حال حاضر نیز زنده ام.

کارمند برای اثبات گفته اش، به او برخی مدارک و اسناد رسمی نشان می دهد که ثابت میکند او در تاریخ 30 ژوئیه 1976، مرده و تمام اموال و زمین هایش به پسر عمویش رسیده است.

از آن روز 18 سال میگذرد و هنوز این مرد بینوا نتوانسته زنده بودنش را ثابت کند چرا که افرادی که باید این مسئله را تایید کنند، همان هایی هستند که با دریافت رشوه، مرگ جعلی او را ثبت کرده اند و به همین دلیل امیدی به این مسئله وجود ندارد.

مرده ای که بعد 18 سال، زنده پیدا شده !!

3.922
این مطلب مفید بود ؟175
وبگردی